Buckinghamshire Schools' Championships - Stantonbury, Milton Keynes - 12 June 2021
    Junior Boys 100m heats CBP: 11.5 11:30  
    Heat 1      
1 220 Taylor Banks Princes Risborough School 12.1 Q
2 221 Seb Bocquet Royal Grammar School 12.2 Q
3 228 Max Stokes Sir William Borlase's GS 12.4 Q
4 231 Shay Gill Thorpe House School 12.8 q
5 181 Oscar Freemont Amersham School 12.9  
6 206 Philip Mensah Denbigh School 13.4  
    Heat 2      
1 227 Ayomide Fatoki Sir Henry Floyd Grammar School 11.4 CBP
2 236 Daniel Ayodele Kents Hill Park Secondary School 11.7  
3 213 Kyle Karam Great Marlow School 12.5 Q
4 209 Denzel Osei-Bonsu Denbigh School 12.8 q
5 184 Enzo Bennett Chesham Grammar School 13.1  
6 182 Joseph Bailey Chesham Grammar School 13.1  
  229 Mekhi Edwards-Da Silva St Michael's Catholic School    
    Junior Boys 100m Final CBP: 11.5 14:15  
1 227 Ayomide Fatoki Sir Henry Floyd Grammar School 11.5 ESAA
2 220 Taylor Banks Princes Risborough School 12.2  
3 221 Seb Bocquet Royal Grammar School 12.2  
4 213 Kyle Karam Great Marlow School 12.5  
5 209 Denzel Osei-Bonsu Denbigh School 12.8  
6 231 Shay Gill Thorpe House School 13.0  
  228 Max Stokes Sir William Borlase's GS dns  
  236 Daniel Ayodele Kents Hill Park Secondary School dns  
    Junior Boys 200m heats CBP: 22.5 12:55  
    Heat 1      
1 213 Kyle Karam Great Marlow School 25.0 Q
2 231 Shay Gill Thorpe House School 27.2 Q
3 238 Sam Conlan Chesham Grammar School 31.5 Q
4 185 Noah Brewer Chesham Grammar School 33.5  
    Heat 2      
1 227 Ayomide Fatoki Sir Henry Floyd Grammar School 23.0 ESAA
2 234 D'mitri Varlack Kents Hill Park Secondary School 24.7 Q
3 233 Max Sato Waddesdon CoE School 25.3 Q
4 219 Adam Ankers Princes Risborough School 25.6 q
5 194 Edward Sussum Chesham Grammar School 26.2 q
    Junior Boys 200m Final CBP: 22.5 15:25  
1 227 Ayomide Fatoki Sir Henry Floyd Grammar School 23.0 ESAA
2 213 Kyle Karam Great Marlow School 25.0  
3 233 Max Sato Waddesdon CoE School 25.4  
4 219 Adam Ankers Princes Risborough School 25.6  
5 231 Shay Gill Thorpe House School 27.1  
  234 D'mitri Varlack Kents Hill Park Secondary School dns  
  194 Edward Sussum Chesham Grammar School dns  
  238 Sam Conlan Chesham Grammar School dns  
    Junior Boys 300m Final CBP: 37.8 13:25  
1 194 Edward Sussum Chesham Grammar School 41.8  
2 192 Toby Pullen Chesham Grammar School 45.2  
3 187 Darshan McGregor Chesham Grammar School 49.1  
4 186 Sam Brown Chesham Grammar School 55.0  
    Junior Boys 800m Final CBP: 1:59.2 11:55  
1 200 Isaac Jessop-Tranter Dr Challoner's Grammar School 2:08.4  
2 232 Robert Charlton Waddesdon CoE School 2:13.7  
3 226 Elias Skaarup Shenley Brook End School 2:17.0  
4 201 Ethan McCall Dr Challoner's Grammar School 2:18.2  
5 191 Callum Powell Chesham Grammar School 2:23.9  
6 204 Sammy Whibley Dr Challoner's Grammar School 2:29.4  
7 192 Toby Pullen Chesham Grammar School 2:30.4  
8 193 Sean Stewart Chesham Grammar School 2:32.4  
9 186 Sam Brown Chesham Grammar School 3:00.8  
    Junior Boys 1500m Final CBP: 4:17.6 14:35  
1 222 Alden Collier Royal Grammar School 4:14.6 CBP/ESAA
2 190 Euan Pinder Chesham Grammar School 4:17.1 ESAA
3 189 Archie Pinder Chesham Grammar School 4:19.8 ESAA
4 237 Casper Chillingworth Great Marlow School 4:42.4  
5 195 Maximillian Baxter Dr Challoner's Grammar School 4:48.3  
6 197 Samuel Colley Dr Challoner's Grammar School 4:50.1  
7 202 Daniel Munn Dr Challoner's Grammar School 4:51.0  
8 199 Alex Hughes Dr Challoner's Grammar School 5:02.6  
9 292 Eddie Tait John Hampden Grammar School 5:07.8  
10 198 Rory Hilton Dr Challoner's Grammar School 5:14.7  
11 205 Joe Bradstock Denbigh School 5:18.1  
12 196 Daniel Carruthers Dr Challoner's Grammar School 5:22.1  
    Junior Boys High Jump CBP: 1.83m 14:45  
1 234 D'mitri Varlack Kents Hill Park Secondary School 1.53  
2 190 Euan Pinder Chesham Grammar School 1.45  
3= 182 Joseph Bailey Chesham Grammar School 1.30  
3= 189 Archie Pinder Chesham Grammar School 1.30  
5 193 Sean Stewart Chesham Grammar School 1.30  
6 215 Joseph Windall Great Marlow School 1.25  
    Junior Boys Pole Vault      
1 285 Jamie Penley Walton High 2.80  
    Junior Boys Long Jump CBP: 6.27m 12:30  
1 236 Daniel Ayodele Kents Hill Park Secondary School 6.62 CBP/ESAA
2 234 D'mitri Varlack Kents Hill Park Secondary School 5.82 ESAA
3 233 Max Sato Waddesdon CoE School 4.98  
4 213 Kyle Karam Great Marlow School 4.86  
5 182 Joseph Bailey Chesham Grammar School 4.59  
6 214 Joe Lucas Great Marlow School 4.54  
7 206 Philip Mensah Denbigh School 4.43  
8 184 Enzo Bennett Chesham Grammar School 4.42  
9 192 Toby Pullen Chesham Grammar School 4.28  
10 185 Noah Brewer Chesham Grammar School 3.53  
    Junior Boys Shot CBP: 14.49m 12:30  
1 235 Isaiah Phillip Kents Hill Park Secondary School 13.70 ESAA
2 194 Edward Sussum Chesham Grammar School 10.49  
3 238 Sam Conlan Chesham Grammar School 5.85  
4 187 Darshan McGregor Chesham Grammar School 4.99  
    Junior Boys Discus CBP: 46.67m 14:30  
1 218 Louis Nash Oakgrove School 29.47  
    Junior Boys Javelin CBP: 54.00 11:00  
1 285 Jamie Penley Walton High 42.70  
2 216 Adam Jeffery John Hampden Grammar School 29.15