Marshall Milton Keynes AC
U11/U13 Competition: Stantonbury - 22nd August 2020
All competitors are MMKAC
75m
Heat 1
1 7 Zeyn Shillingford 11.7 M11
2 2 Zachary Els 11.8 M11
3 8 Alex Vout 12.3 M11
4 1 Benji Coles 12.7 M11
5 6 Joseph Otoo-Anakwa 12.8 M11
Heat 2
1 13 Caitlin Gavriel 13.4 F11
2 18 Talia Tahsin 13.6 F11
3 11 Grace Clark 14.9 F11
Heat 3
1 30 Tito Odunaike 10.5 M13
2 24 Dylan Hughes 11.6 M13
3 27 Joe Lawrence 12.2 M13
4 22 Jamie Gruber 12.2 M13
5 26 Bryan Jackson-Davis 12.4 M13
Heat 4
1 46 Olivia Chilton 11.0 F13
2 44 Grace Carter 12.4 F13
3 52 Isabelle Harris 12.6 F13
Heat 5
1 42 Janelle Ayorinde 10.9 F13
2 54 Zariya Olayiwola 11.0 F13
3 41 Zainab Agberemi 12.1 F13
4 57 Isobel Otoo-Anakwa 12.3 F13
600m
Heat 1
1 2 Zachary Els 2:06.3 M11
2 8 Alex Vout 2:09.3 M11
3 1 Benji Coles 2:15.3 M11
4 7 Zeyn Shillingford 2:25.8 M11
5 6 Joseph Otoo-Anakwa 2:38.8 M11
Heat 2
1 18 Talia Tahsin 2:27.7 F11
2 11 Grace Clark 2:58.4 F11
3 13 Caitlin Gavriel 2:59.3 F11
Heat 3
1 12 Lauren Fowler 1:59.6 F11
2 19 Isabelle Turnbull 2:07.9 F11
3 16 Lottie Rose 2:09.3 F11
4 17 Arabella Soul 2:10.6 F11
5 15 Katie Lennox 2:16.9 F11
6 14 Lily Halligan 2:25.1 F11
800m
Heat 1
1 46 Olivia Chilton 2:56.9 F13
2 48 Gemma Els 3:14.3 F13
3 52 Isabelle Harris 3:14.3 F13
4 54 Zariya Olayiwola 3:26.3 F13
5 44 Grace Carter 3:44.8 F13
Heat 2
1 22 Jamie Gruber 3:23.7 M13
2 24 Dylan Hughes 3:28.9 M13
3 26 Bryan Jackson-Davis 3:38.0 M13
Heat 3
1 43 Sofia Butler 2:53.8 F13
2 61 Harriet Shaw 3:04.9 F13
3 62 Elise Stanners 3:09.4 F13
4 56 Lexi O'Leary 3:17.8 F13
Heat 4
1 32 Elliot Smith 2:55.0 M13
2 47 Ellie Edwards 2:55.2 F13
3 53 Mia Kentish 2:57.9 F13
4 60 Alice Richardson 2:59.2 F13
5 49 Flora Gibbs 3:04.3 F13
Heat 5
1 51 Isabelle Gregg 2:50.8 F13
2 25 Jack Irwin 2:52.4 M13
3 65 Emilia Willis 2:55.1 F13
4 50 Ella Glass 2:55.3 F13
5 28 Theo Miller 3:06.0 M13
Heat 6
1 29 Maxwell Newman 2:32.4 M13
2 30 Tito Odunaike 2:37.3 M13
3 21 Joe Grainger 2:38.2 M13
4 58 Eleanor Pearce 2:39.0 F13
5 31 Reece Perkins 2:51.1 M13
1500m
1 23 Eddie Hartigan 5:20.0 M13
2 63 Katie Webb 5:42.3 F13
3 64 Lauren Webb 5:42.6 F13
4 45 Sophia Chapman 5:43.5 F13
5 66 Jessica Woods 6:16.6 F13
6 55 Annaleigh Oldroyd 6:28.0 F13
Long Jump
Pool 1
1 2 Zachary Els 3.10 M11
2 8 Alex Vout 3.02 M11
3 7 Zeyn Shillingford 3.00 M11
4 6 Joseph Otoo-Anakwa 2.96 M11
5 1 Benji Coles 2.92 M11
Pool 2
1 18 Talia Tahsin 2.60 F11
2 13 Caitlin Gavriel 2.32 F11
3 11 Grace Clark 2.11 F11
Pool 3
1 46 Olivia Chilton 3.78 F13
2 54 Zariya Olayiwola 3.68 F13
3 57 Isobel Otoo-Anakwa 3.62 F13
4 52 Isabelle Harris 3.18 F13
5 44 Grace Carter 2.80 F13
Pool 4
1 30 Tito Odunaike 3.92 M13
2 22 Jamie Gruber 3.58 M13
3 27 Joe Lawrence 3.21 M13
4 24 Dylan Hughes 3.10 M13
5 26 Bryan Jackson-Davis 2.54 M13
Vortex Howler
Pool 1
1 7 Zeyn Shillingford 30 M11
2 2 Zachary Els 27 M11
3 8 Alex Vout 24 M11
4 1 Benji Coles 20 M11
5 18 Talia Tahsin 14 F11
6= 11 Grace Clark 13 F11
6= 6 Joseph Otoo-Anakwa 13 M11
8 13 Caitlin Gavriel 9 F11
Pool 2
1 24 Dylan Hughes 38 M13
2 30 Tito Odunaike 30 M13
3 26 Bryan Jackson-Davis 27 M13
4 22 Jamie Gruber 26 M13
5 57 Isobel Otoo-Anakwa 25 F13
6 46 Olivia Chilton 22 F13
7 27 Joe Lawrence 21 M13
8 42 Janelle Ayorinde 20 F13
9 54 Zariya Olayiwola 17 F13
10 41 Zainab Agberemi 14 F13
11 44 Grace Carter 13 F13
12 52 Isabelle Harris 9 F13
Quadrathlon Points: U11s (75m/LJ/Howler/600m)
1 2 Zachary Els 209 M11
2 7 Zeyn Shillingford 193 M11
3 8 Alex Vout 192 M11
4 1 Benji Coles 171 M11
5 6 Joseph Otoo-Anakwa 134 M11
6 18 Talia Tahsin 127 F11
7 13 Caitlin Gavriel 78 F11
8 11 Grace Clark 68 F11
Triathlon Points: Under 13s (75m/LJ/Howler)
1 30 Tito Odunaike 192 M13
2 24 Dylan Hughes 170 M13
3 46 Olivia Chilton 166 F13
4 22 Jamie Gruber 156 M13
5 57 Isobel Otoo-Anakwa 154 F13
6 54 Zariya Olayiwola 153 F13
7 27 Joe Lawrence 133 M13
8 26 Bryan Jackson-Davis 121 M13
9 52 Isabelle Harris 104 F13
10 44 Grace Carter 102 F13