Youth Development League - Lower Age Group - Midlands Premier (North East) - Match 3 - Milton Keynes - 23 June 2019
Pos Match Score Officials Track 1500m Relays Field Total
1 Marshall Milton Keynes AC 48 209.0 47.0 42.0 221.5 567.5
2 Rugby & Northampton AC 56 172.0 42.0 32.0 237.5 539.5
3 Birchfield Harriers 56 196.0 46.0 43.0 191.5 532.5
4 Notts AC 56 177.0 35.0 38.0 220.0 526.0
5 Solihull & Small Heath AC* 52 137.0 26.0 25.0 126.0 366.0
6 Amber Valley & Erewash AC 40 99.0 15.0 21.0 138.5 313.5
Pos Final League Table Match League B/F M B/F L Total M Total L
1 Marshall Milton Keynes AC 567.5 6.0 1103.5 12.0 1671.0 18.0
2 Birchfield Harriers 532.5 4.0 1051.5 9.0 1584.0 13.0
3 Rugby & Northampton AC 539.5 5.0 897.0 7.0 1436.5 12.0
4 Notts AC 526.0 3.0 995.0 7.0 1521.0 10.0
5 Solihull & Small Heath AC* 366.0 2.0 834.0 5.0 1200.0 7.0
6 Amber Valley & Erewash AC 313.5 1.0 702.0 2.0 1015.5 3.0
100m U15 Boys A Wind -2.5 100m U15 Boys B Wind -1.4
1 4 SENIOR Paul Notts 11.44 1 1 55 FALOPE Dara R&N 12.20 4
2 5 HARDY Ben R&N 11.99 3 2 22 LEI-MORTON Kihone Bir 12.62
3 2 BAYONG Fritz Bir 12.37 4 3 66 WALKER Christian SSH 12.72
4 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 12.54 4 33 STEPHENS Joshua MMK 12.82
5 6 HAWKESWOOD Daniel SSH 13.05 5 44 MOYO Bruce Notts 12.84
6 1 TATUM Corey Amber 13.55 6 11 COCKELL Morgan Amber 14.23
100m NS U15 Boys A Wind -1.6
1 4 TAYLOR Didier Notts 12.35 4
2 2 BRISBOURNE Harry Bir 12.54
3 22 NDOU Colin Bir 12.76
4 44 NKOMAZANA Ashley Notts 14.00
5 55 SKINNER-KAKITIE Isaac R&N 14.08
6 28 BARLOW Harley Bir 14.18
200m U15 Boys A Wind -1.4 200m U15 Boys B Wind -1.9
1 4 AFIRIFAH-MENSAH Yaw Notts 23.54 1 1 55 TALBOT Jamie R&N 24.71 3
2 5 HARDY Ben R&N 23.72 1 2 44 TAYLOR Didier Notts 24.92 4
3 3 DONKOR Mansur MMK 24.68 3 3 22 FINLAY Will Bir 25.70
4 2 NUNES-SMITH Karnell Bir 25.80 4 33 STEPHENS Joshua MMK 25.81
5 66 WALKER Christian SSH 25.96 5 11 TATUM Corey Amber 26.57
6 1 RAWLINSON Ryan Amber 26.77 6 6 HAWKESWOOD Daniel SSH 28.54
300m U15 Boys A 300m U15 Boys B
1 3 DONKOR Nasiru MMK 37.90 1 Club Record 1 44 WALTERS-GIBBINS Dylan Notts 40.44 3
2 4 WARD-WHITE Bradley Notts 39.49 3 2 33 WILSON-OMORDIA Matthew MMK 42.09 4
3 2 FINLAY Will Bir 40.05 3 3 66 MCINTOSH Jayden SSH 42.23
4 5 GUNDLE Jeremy R&N 40.68 4 4 55 MOONEY-MCKENNA Oscar R&N 42.27
5 6 LUND James SSH 42.29 5 22 ENGLAND Archie Bir 43.52
800m U15 Boys A 800m U15 Boys B
1 2 HAND Ryan Bir 2:06.57 1 1 22 ENGLAND Archie Bir 2:15.38 4
2 4 SIMPSON Theo Notts 2:07.99 2 2 55 DELGADO-MAJOR Oscar R&N 2:16.16 4
3 3 KENTISH Harris MMK 2:13.04 3 3 33 TRIPP Callum MMK 2:17.73 4
4 6 O'LEARY Jack SSH 2:17.70 4 4 66 CARTER Nathan SSH 2:19.80
5 5 CARROLL Benjamin R&N 2:18.60 5 44 FERGUSON Daniel Notts 2:22.30
6 1 COCKELL Morgan Amber 2:27.33 6 11 BENNETT Joseph Amber 2:30.62
800m NS U15 Boys A
1 3 WEBB Ben MMK 2:20.89
2 5 CARROLL Oliver R&N 2:35.06
3 33 JOHNSON Edward MMK 2:37.29
1500m U15 Boys A 1500m U15 Boys B
1 5 WOODWARD HENRY R&N 4:37.82 4 1 3 TOTTON Harry MMK 4:48.10
2 33 WHITE Benjamin MMK 4:41.67 4 2 2 ROBINS Finnan Bir 4:48.19
3 22 DICKSON Alex Bir 4:44.26 4 3 55 JONES Joseph R&N 4:56.05
4 4 TOWNE Joshua Notts 4:51.49 4 44 TAYLOR Ben Notts 5:07.18
5 66 GOLINSKI Oscar SSH 4:58.69 5 11 CHADWICK Connor Amber 5:12.36
6 1 EASON Thomas Amber 5:06.81 6 6 SWANN Oliver SSH 5:24.39
80m Hurdles U15 Boys A Wind -1.9 80m Hurdles U15 Boys B Wind -0.8
1 3 DONKOR Mansur MMK 12.59 3 1 11 RAWLINSON Ryan Amber 13.39 4
2 2 NUNES-SMITH Karnell Bir 13.34 2 22 BARLOW Harley Bir 15.33
3 5 GURNEY Lewis R&N 13.36 3 44 MOYO Bruce Notts 15.54
4 1 REYNOLDS George Amber 13.99 4 55 BUCKLEY Ryan R&N 15.79
5 4 NKOMAZANA Ashley Notts 15.08
6 6 JAMESON Will SSH 16.15
Long Jump U15 Boys A Long Jump U15 Boys B
1 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 5.48  3 1 44 WALTERS-GIBBINS Dylan Notts 5.04  4
2 4 AFIRIFAH-MENSAH Yaw Notts 5.36  3 2 2 BRISBOURNE Harry Bir 4.65 
3 6 LUND James SSH 5.07  4 3 66 JAMESON Will SSH 4.40 
4 5 GURNEY Lewis R&N 5.05  4 4 55 SKINNER-KAKITIE Isaac R&N 4.34 
5 1 TATUM Corey Amber 4.78  5 33 CHALMERS Thomas MMK 2.44 
6 22 MOROVA-KNIGHT Leo Bir 4.78 
High Jump U15 Boys A High Jump U15 Boys B
1 22 BAYONG Fritz Bir 1.75 1 1 2 LEI-MORTON Kihone Bir 1.65 3
2 5 GURNEY Lewis R&N 1.65 3 2 33 DONKOR Nasiru MMK 1.55 4
3 3 DONKOR Mansur MMK 1.60 3 3 44 AFIRIFAH-MENSAH Yaw Notts 1.55 4
4 4 WARD-WHITE Bradley Notts 1.55 4 4 55 BUCKLEY Ryan R&N 1.40
5 1 REYNOLDS George Amber 1.50 5 11 EASON Thomas Amber 1.35
6 6 LUND James SSH 1.40 6 66 JAMESON Will SSH 1.35
Pole Vault U15 Boys A Pole Vault U15 Boys B
1 5 WOODWARD HENRY R&N 2.70 4 1 55 BUCKLEY Ryan R&N 2.20
2 2 LEI-MORTON Kihone Bir 2.30
3 3 BARBER Edward MMK 2.20
Shot U15 Boys A Shot U15 Boys B
1 2 ARMSTRONG Zach Bir 11.73 3 1 5 FALOPE Dara R&N 9.43
2 55 TALBOT Jamie R&N 11.30 3 2 1 REYNOLDS George Amber 8.49
3 3 TAYLOR Joseph MMK 11.14 3 3 22 FULLER Nehemiah Bir 7.44
4 44 KEMEVOR Towdah Notts 9.87 4 4 FERGUSON Daniel Notts 7.02
5 6 MCINTOSH Jayden SSH 9.50 5 66 O'LEARY Jack SSH 5.79
6 11 RAWLINSON Ryan Amber 8.94 6 33 CHALMERS Thomas MMK 4.87
Discus U15 Boys A Discus U15 Boys B
1 55 TALBOT Jamie R&N 29.94 3 1 5 GUNDLE Jeremy R&N 29.32 3
2 2 FORD Jacob Bir 22.80 2 22 BAKER-YEARWOOD Finley Bir 21.98
3 4 KEMEVOR Towdah Notts 22.00 3 44 WARD-WHITE Bradley Notts 16.12
4 3 TAYLOR Joseph MMK 21.48 4 11 BENNETT Joseph Amber 15.17
5 6 WALKER Christian SSH 16.95 5 33 CHALMERS Thomas MMK 14.54
6 1 COCKELL Morgan Amber 16.78 6 66 HAWKESWOOD Daniel SSH 14.42
Hammer U15 Boys A Hammer U15 Boys B
1 5 GUNDLE Jeremy R&N 31.47 4 1 22 HENDON Zach Bir 20.56
2 2 LINK Jonathan Bir 29.53 4 2 55 JERAHUNI Alex R&N 16.83
3 44 PERRY Stephen Notts 23.05 3 4 TOWNE Joshua Notts 16.21
4 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 22.74
Javelin U15 Boys A Javelin U15 Boys B
1 3 TAYLOR Joseph MMK 45.67 1 1 22 ENGLAND Archie Bir 35.43 4
2 2 FORD Jacob Bir 40.18 3 2 33 DONKOR Nasiru MMK 33.27 4
3 6 MCINTOSH Jayden SSH 29.15 3 55 NELSON Sebastian R&N 27.44
4 4 PERRY Stephen Notts 28.97 4 44 KEMEVOR Towdah Notts 23.20
5 5 MCLAUGHLAN John R&N 27.55 5 66 O'LEARY Jack SSH 12.20
6 1 CHADWICK Connor Amber 26.62
 4 x 100m U15 Boys A
1 4 MOYO Bruce, TAYLOR Didier, AFIRIFAH-MENSAH Yaw, SENIOR Paul Notts 46.42
2 2 BRISBOURNE Harry, BAYONG Fritz, NDOU Colin, LEI-MORTON Kihone Bir 47.42
3 5 BROWN Joe, FALOPE Dara, TALBOT Jamie, HARDY Ben R&N 47.89
4 3 WILSON-OMORDIA Matthew, TAYLOR Joseph, STEPHENS Joshua, JORDAN Rhys Thomas MMK 49.00
5 6 JAMESON Will, MCINTOSH Jayden, WALKER Christian, HAWKESWOOD Daniel SSH 52.04
 4 x 300m U15 Boys A
1 3 WHITE Benjamin, DONKOR Nasiru, KENTISH Harris, DONKOR Mansur MMK 2:43.07 Club Record
2 4 WARD-WHITE Bradley, SIMPSON Theo, MOYO Bruce, WALTERS-GIBBINS Dylan Notts 2:46.68
3 2 DICKSON Alex, ENGLAND Archie, FINLAY Will, NUNES-SMITH Karnell Bir 2:52.30
4 1 TATUM Corey, BENNETT Joseph, REYNOLDS George, RAWLINSON Ryan Amber 2:58.65
5 5 MOONEY-MCKENNA Oscar, GUNDLE Jeremy, STARR Louis, MCLAUGHLAN John R&N 2:59.34
6 6 O'LEARY Jack, SWANN Oliver, GOLINSKI Oscar, LUND James SSH 3:05.37
100m U15 Girls A Wind -2.3 100m U15 Girls B Wind -2.3
1 4 FAGAN Chelsea Notts 13.18 3 1 22 BURTON Kyra Bir 13.55
2 1 TATHAM Madeleine Amber 13.42 4 2 33 TAPP Betsy MMK 13.88
3 2 WOODMAN-BOOTH Milly Bir 13.51 3 44 MYERS Nia Notts 13.97
4 6 WYNNE-JONES Eve SSH 13.63 4 55 DOHERTY Ciara R&N 14.00
5 5 WOOD Ruby R&N 13.79 5 11 POTTS Katie Amber 14.15
6 3 DANKWA Rhianna MMK 13.96 6 66 ENDALL Charlotte SSH 15.50
100m NS U15 Girls A Wind -2.2 100m NS U15 Girls B Wind -3.1
1 2 BURTON Brooke Bir 13.83 1 22 LEWIS Jayla Bir 14.15
2 1 UPTON Louisa Amber 14.01 2 8 BENTLEY Emily Bir 14.25
3 3 ADEBAYO Tolulope (Tolu) MMK 14.29 3 11 FAHEY Madeleine Amber 16.33
4 5 LITTLER Rebecca R&N 14.29
5 4 TURNER Mya Notts 14.80
200m U15 Girls A Wind -0.8 200m U15 Girls B Wind -1.7
1 4 YALEKHUE Michelle Notts 26.65 2 1 44 MYERS Nia Notts 27.40 4
2 2 WOODMAN-BOOTH Milly Bir 27.14 3 2 22 BURTON Brooke Bir 27.41 4
3 6 WYNNE-JONES Eve SSH 27.64 4 3 33 DANKWA Rhianna MMK 27.93 4
4 3 EZEH Victorious MMK 27.80 4 4 66 TROOP Erin SSH 27.94 4
5 1 TATHAM Madeleine Amber 28.10 5 55 BLUNDELL Bethany R&N 28.66
6 5 LITTLER Rebecca R&N 28.18 6 11 BONSER Nicole Amber 29.13
300m U15 Girls A 300m U15 Girls B
1 3 EZEH Victorious MMK 43.96 3 1 44 RYCROFT Emily Notts 46.25
2 2 HAMILTON Anisa Bir 44.30 3 2 22 BLAIR Vienna Bir 46.45
3 4 RAWSON Emily Notts 44.57 4 3 55 CUNLIFFE Heather R&N 46.92
4 5 QUINNEY Mae R&N 47.64 4 33 SALKELD Amber MMK 47.38
5 6 EVA Emily SSH 48.16 5 66 WILLIAMS Sophie SSH 48.96
6 1 SEARGENT Martha Amber 49.64
800m U15 Girls A 800m U15 Girls B
1 2 TAYLOR Amelia Bir 2:30.95 1 44 CHALLENDER Rosie Notts 2:29.92 4
2 4 HUGHES Jessamine Notts 2:31.06 2 22 GILHOOLY Katie Bir 2:39.20
3 3 ORIMALADE Morenike MMK 2:38.99 3 55 CEBAK Amelia R&N 2:50.19
4 6 EVA Emily SSH 2:39.94 4 33 TITE Jessica MMK 2:53.13
5 5 LAMBERT Jemima R&N 2:40.29 5 11 MORLEY Kyla Amber 2:57.79
6 1 SEARGENT Martha Amber 2:41.36
800m NS U15 Girls A
1 4 HIPKISS Holly Notts 2:35.87
2 44 CONNELL Ruby Notts 2:51.06
3 33 YOUNG Liberty MMK 2:58.08
4 3 EDWARDS Lucy MMK 3:02.72
1500m U15 Girls A 0 1500m U15 Girls B
1 6 GOLINSKI Grace SSH 5:01.22 3 1 66 BATCHELOR Rachel SSH 5:06.03 4
2 2 SCOTT Olivia Bir 5:04.31 4 2 4 WALKER Daisy Notts 5:07.44 4
3 44 SUTTON Gaby Notts 5:07.19 4 3 5 JACKS Madeleine R&N 5:14.67 4
4 3 FREELAND Millie MMK 5:08.95 4 4 22 SEARLE Tulah Bir 5:17.12
5 55 UNITT Elspeth R&N 5:10.14 4 5 33 MILLER Phoebe Lauren MMK 5:51.64
75m Hurdles U15 Girls A Wind -2.0 75m Hurdles U15 Girls B Wind -2.2
1 2 DEANS Sophia Bir 12.08 2 1 22 DAWSON Georgia Bir 13.04 4
2 5 PHILLIPS Evie R&N 12.54 3 2 33 BAAH-WILLIAMS Highbury MMK 13.80
3 6 WYNNE-JONES Eve SSH 12.76 4 3 55 CEBAK Amelia R&N 14.78
4 3 DIMOND Hayley MMK 12.78 4 4 44 SHERRIFF Emily Notts 15.10
5 1 UPTON Louisa Amber 12.80 4 5 66 ENDALL Charlotte SSH 16.07
6 4 BETTRIDGE Amy Notts 13.35 6 11 FAHEY Madeleine Amber 16.36
Long Jump U15 Girls A Long Jump U15 Girls B
1 4 YALEKHUE Michelle Notts 4.99  2 1 44 FAGAN Chelsea Notts 4.82  3
2 6 TROOP Erin SSH 4.91  2 2 11 POTTS Katie Amber 4.79  3
3 1 TATHAM Madeleine Amber 4.84  3 3 22 LEACH Rebecca Bir 4.41 
4 2 BOURNE Amelia Bir 4.55  4 4 66 WILLIAMS Sophie SSH 4.34 
5 5 PHILLIPS Evie R&N 4.19  5 33 BAAH-WILLIAMS Highbury MMK 4.0 
6 3 TCHUIMENI Elizabeth MMK 4.17  6 55 CEBAK Amelia R&N 3.84 
High Jump U15 Girls A High Jump U15 Girls B
1 6 TROOP Erin SSH 1.52 3 1 66 WILLIAMS Sophie SSH 1.43 4
2 2 CLIFFORD Leshawn Bir 1.49 3 2 3 TAPP Betsy MMK 1.30
3 33 BAAH-WILLIAMS Highbury MMK 1.35 3 44 CHINYEMBA Anysha Notts 1.20
4 4 CHALLENDER Rosie Notts 1.20 4 22 SEARLE Tulah Bir x
5 55 MIDDLETON Hazel R&N 1.15
Pole Vault U15 Girls A Pole Vault U15 Girls B
1 2 WOODMAN-BOOTH Milly Bir 2.60 3 1 33 YOUNG Liberty MMK x
2 4 SHERRIFF Emily Notts 2.30 4
3 3 YOUNG Scarlett MMK 1.90
Shot U15 Girls A Shot U15 Girls B
1 4 SMITH Mae Notts 10.38 1 1 33 TCHUIMENI Elizabeth MMK 8.35 4
2 3 DIMOND Hayley MMK 9.24 3 2 5 BOWERS Charlotte R&N 8.25 4
3 55 SEAGROVE Millie R&N 8.56 4 3 44 HUTSON Anna Notts 7.45
4 11 BONSER Nicole Amber 8.05 4 4 22 JONES Emma Bir 7.43
5 2 DEANS Sophia Bir 8.02 4 5 1 FRANCO Mia Amber 6.19
6 6 ROBINSON Eva SSH 7.83 6 66 COX Francesca SSH 6.04
Discus U15 Girls A Discus U15 Girls B
1 4 SMITH Mae Notts 23.02 1 5 MIDDLETON Hazel R&N 17.78
2 3 DIMOND Hayley MMK 20.22 2 33 TAPP Betsy MMK 17.56
3 55 SEAGROVE Millie R&N 19.98 3 44 HUTSON Anna Notts 15.65
4 6 ROBINSON Eva SSH 18.98 4 1 FRANCO Mia Amber 14.05
5 11 POTTS Katie Amber 18.85 5 2 SEARLE Tulah Bir 13.95
6 22 JONES Emma Bir 14.23 6 66 COX Francesca SSH 11.25
Hammer U15 Girls A Hammer U15 Girls B
1 1 SWIFT Anya Amber 24.25 4 1 5 BOWERS Charlotte R&N 21.11
2 4 SMITH Mae Notts 23.34 2 44 GROOM-NEWBOLD Paige Notts 18.97
3 6 ROBINSON Eva SSH 21.76 3 11 MORLEY Kyla Amber 17.85
4 55 SEAGROVE Millie R&N 21.52 4 2 CLIFFORD Leshawn Bir 12.10
5 33 TCHUIMENI Elizabeth MMK 15.40 5 3 DANKWA Rhianna MMK 10.73
6 22 BENTLEY Emily Bir 13.31
Javelin U15 Girls A Javelin U15 Girls B
1 4 HUTSON Anna Notts 26.58 4 1 44 STORER Ella Notts 22.30
2 11 COLLINGS Elizabeth Amber 25.36 4 2 55 PHILLIPS Evie R&N 19.60
3 5 BOWERS Charlotte R&N 23.98 4 3 22 JONES Emma Bir 17.18
4 6 EVA Emily SSH 20.97 4 1 SWIFT Anya Amber 15.76
5 2 ALLEN Miriam Bir 19.79 5 66 COX Francesca SSH 13.36
6 3 YOUNG Scarlett MMK 12.11 6 33 YOUNG Liberty MMK 10.73
 4 x 100m U15 Girls A
1 2 WOODMAN-BOOTH Milly, DEANS Sophia, BURTON Brooke, BURTON Kyra Bir 51.20
2 4 RYCROFT Emily, FAGAN Chelsea, MYERS Nia, YALEKHUE Michelle Notts 51.87
3 5 DOHERTY Ciara, PHILLIPS Evie, BLUNDELL Bethany, WOOD Ruby R&N 52.36
4 3 EZEH Victorious, TCHUIMENI Elizabeth, TAPP Betsy, DANKWA Rhianna MMK 53.49
5 1 SWIFT Anya, BONSER Nicole, POTTS Katie, UPTON Louisa Amber 53.89
6 6 ENDALL Charlotte, TROOP Erin, ROBINSON Eva, WYNNE-JONES Eve SSH 57.63
 4 x 300m U15 Girls A
1 2 TAYLOR Amelia, HAMILTON Anisa, O'NEILL Lucy, BLAIR Vienna Bir 3:01.64
2 4 RAWSON Emily, CHALLENDER Rosie, TURNER Mya, HUGHES Jessamine Notts 3:03.88
3 1 TATHAM Madeleine, SEARGENT Martha, COLLINGS Elizabeth, FRANCO Mia Amber 3:14.99
4 3 ADEBAYO Tolulope (Tolu), SALKELD Amber, MILLER Phoebe Lauren, ORIMALADE Morenike MMK 3:16.22
5 6 EVA Emily, BATCHELOR Rachel, GOLINSKI Grace, WILLIAMS Sophie SSH 3:16.45
6 5 CEBAK Amelia, CUNLIFFE Heather, LITTLER Rebecca, QUINNEY Mae R&N 3:17.68
100m U13 Boys A Wind -0.7 100m U13 Boys B Wind -1.3
1 3 FATOKI Ayomide MMK 12.50 1 1 33 AYODELE Daniel MMK 13.42 3
2 6 SCOTT Daniel SSH 12.95 1 2 55 GAND William R&N 14.39
3 5 DOHERTY Luke R&N 13.73 4 3 22 MCKENZIE-SPENCE Samuel Bir 14.44
4 4 SCOTT Morgan Notts 14.19 4 44 AFIRIFAH-MENSAH Kwadwo Notts 14.90
5 1 FRAVOLINI Luis Amber 14.65 5 66 NELSON Harvey SSH 15.06
6 2 ALLEN-BRAMBLE Jaydon paul Bir 14.77 6 11 SIDDALL Owen Amber 15.46
100m NS U13 Boys A Wind -1.1 100m NS U13 Boys B Wind -1.8
1 2 WOOTTON Jack Bir 13.65 1 33 VARLACK D'mitri MMK 14.26
2 5 BADERO Gabriel R&N 14.21 2 55 MURGATROYD Jonathan R&N 15.06
3 3 UNUGBOKE Anthony MMK 14.30 3 22 BEDWARD Joshua Bir 15.49
4 4 BLAIR Phoenix Notts 15.85
200m U13 Boys A Wind -1.1 200m U13 Boys B Wind -0.5
1 3 FATOKI Ayomide MMK 25.00 1 Club Record 1 33 VARLACK D'mitri MMK 26.92 2
2 6 SCOTT Daniel SSH 25.42 1 2 55 DOHERTY Luke R&N 28.36 4
3 2 WOOTTON Jack Bir 26.96 2 3 44 SCOTT Morgan Notts 28.38 4
4 5 TILT Arthur R&N 27.70 3 4 22 MCKENZIE-SPENCE Samuel Bir 28.40 4
5 4 JORGE Nataniel Notts 27.97 3 5 66 THOMAS Lewis SSH 30.43
6 1 FRAVOLINI Luis Amber 29.44
800m U13 Boys A 800m U13 Boys B
1 6 SCOTT Daniel SSH 2:11.68 1 1 22 CRESSWELL Oliver Bir 2:31.97 4
2 2 SMITH Charlie Bir 2:21.15 1 2 66 THOMAS Lewis SSH 2:34.77
3 1 MANIADAKIS Luca Amber 2:30.70 4 3 33 LENNOX Jack MMK 2:44.45
4 4 REED Charlie Notts 2:32.84 4 4 44 BLAIR Phoenix Notts 2:46.65
5 3 NEWMAN Maxwell MMK 2:33.44 4 5 55 SKENE Owen R&N 2:50.20
6 5 EVERSDEN Dominic R&N 2:34.40
800m NS U13 Boys A
1 3 STALLWOOD James MMK 2:43.39
2 2 CHANCE William atip Bir 2:54.16
3 5 EATON Philip R&N 3:04.85
1500m U13 Boys A 1500m U13 Boys B
1 5 TILT Arthur R&N 4:43.41 1 1 33 SKAARUP Elias MMK 5:01.74 3
2 2 BURGESS Ash Bir 4:53.02 2 2 55 BELL Oliver R&N 5:11.35 4
3 3 OLDROYD Samuel MMK 5:01.43 3 3 22 SWAIN Simeon Bir 5:20.08
4 4 FRASER Euan Notts 5:34.31
5 1 HALFORD Charlie Amber 5:40.79
75m Hurdles U13 Boys A Wind -2.0 75m Hurdles U13 Boys B Wind -1.2
1 3 SINCLAIR-LINTON Kobe MMK 12.54 1 1 33 OKOLIE Samuel MMK 13.17 2
2 2 HAUGHTON Joshua Bir 13.82 2 55 DALE Robbie R&N 16.31
3 1 SIDDALL Owen Amber 14.42 3 22 RYAN Daniel Bir 16.35
4 6 BALLENTINE Teghan SSH 14.45
5 5 RIDGWAY Flynn R&N 14.46
6 4 NORRIS Ethan Notts 15.04
Long Jump U13 Boys A Long Jump U13 Boys B
1 3 AYODELE Daniel MMK 5.04  1 1 33 SINCLAIR-LINTON Kobe MMK 4.89  1
2 5 TILT Arthur R&N 4.84  1 2 55 GAND William R&N 4.72  2
3 2 HAUGHTON Joshua Bir 4.25  4 3 44 AFIRIFAH-MENSAH Kwadwo Notts 4.12 
4 4 NORRIS Ethan Notts 4.21  4 4 1 MANIADAKIS Luca Amber 3.82 
5 66 NELSON Harvey SSH 3.95  5 22 RYAN Daniel Bir 3.75 
6 11 FRAVOLINI Luis Amber 3.90  6 6 BALLENTINE Teghan SSH 3.60 
High Jump U13 Boys A High Jump U13 Boys B
1 55 PRITCHETT Harry R&N 1.39 3 1 44 AFIRIFAH-MENSAH Kwadwo Notts 1.30 4
2 4 NORRIS Ethan Notts 1.39 3 2= 5 RIDGWAY Flynn R&N 1.25
3= 6 BALLENTINE Teghan SSH 1.25 2= 66 NELSON Harvey SSH 1.25
3= 33 VARLACK D'mitri MMK 1.25 4 3 OKOLIE Samuel MMK 1.25
5= 2 HAUGHTON Joshua Bir 1.20 5 22 RYAN Daniel Bir 1.05
5= 1 HALFORD Charlie Amber 1.20
Shot U13 Boys A Shot U13 Boys B
1 3 PHILLIP Isaiah MMK 9.07 2 1 33 OKOLIE Samuel MMK 8.84 2
2 5 BARNES Harrison R&N 7.87 4 2 55 PRITCHETT Harry R&N 7.25 4
3 4 ROUND Tom Notts 7.20 4 3 44 SHIRLEY Thomas Notts 6.82
4 2 SMITH Charlie Bir 6.71 4 22 ALLEN-BRAMBLE Jaydon paul Bir 4.97
5 1 HALFORD Charlie Amber 4.57
Javelin U13 Boys A Javelin U13 Boys B
1 3 PENLEY Jamie MMK 31.17 1 1 55 MAYALL Gabe R&N 26.78 3
2 5 BARNES Harrison R&N 30.78 2 2 2 CHANCE William atip Bir 20.73
3 22 BENNETT Jacob Bir 24.04 4 3 33 PHILLIP Isaiah MMK 17.73
4 4 ROUND Tom Notts 23.10 4 4 44 SHIRLEY Thomas Notts 9.38
5 1 MANIADAKIS Luca Amber 22.57 4
6 6 THOMAS Lewis SSH 13.60
 4 x 100m U13 Boys A
1 3 FATOKI Ayomide, VARLACK D'mitri, SINCLAIR-LINTON Kobe, AYODELE Daniel MMK 51.92 Club Record
2 5 TILT Arthur, GAND William, BADERO Gabriel, DOHERTY Luke R&N 53.52
3 6 BALLENTINE Teghan, NELSON Harvey, THOMAS Lewis, SCOTT Daniel SSH 55.89
4 2 ALLEN-BRAMBLE Jaydon paul, MCKENZIE-SPENCE Samuel, RYAN Daniel, WOOTTON Jack Bir 56.03
5 4 SCOTT Morgan, NORRIS Ethan, AFIRIFAH-MENSAH Kwadwo, BLAIR Phoenix Notts 57.01
6 1 FRAVOLINI Luis, SIDDALL Owen, HALFORD Charlie, MANIADAKIS Luca Amber 58.39
75m U13 Girls A Wind -2.7 75m U13 Girls B Wind -1.7
1 2 MARTIN Kale'a Bir 10.27 1 1 33 CHALMERS Laura jane MMK 10.76 3
2 6 RAFFERTY Sophie SSH 10.69 3 2 55 MONK Olivia R&N 10.87 3
3 3 JONES Ayesha MMK 10.78 3 3 66 STUBBS Gracie-may SSH 10.87 3
4 5 LYNCH Lily R&N 10.84 3 4 22 LEWIN Anais Bir 10.89 3
5 4 WARNER Olivia Notts 11.45 5 44 ADESINA Tami Notts 11.27 4
6 1 ELLIS Jasmine Amber 11.45 6 11 JONES Mae Amber 11.32
75m NS U13 Girls A Wind -2.7 75m NS U13 Girls B Wind 0.0
1 3 AYORINDE Janelle MMK 11.13 4
2 33 OLAYIWOLA Zariya MMK 11.44
3 5 GOLDTHORP Lucy R&N 11.71
4 1 JACKSON Carmen Amber 12.81
5 11 JOYCE Megan Amber 13.39
150m U13 Girls A Wind -2.1 150m U13 Girls B Wind -1.4
1 3 OGUIDI Hope MMK 20.67 2 1 33 CHALMERS Laura jane MMK 21.12 3
2 6 RAFFERTY Sophie SSH 21.15 3 2 66 STUBBS Gracie-may SSH 21.65 4
3 2 LEWIN Anais Bir 21.55 4 3 55 CALLARD Elise R&N 21.76 4
4 5 LYNCH Lily R&N 21.64 4 4 22 NJEUNDA Olivia hazel teumou Bir 22.30 4
5 1 HOGG Mia Amber 22.11 4 5 44 ADESINA Tami Notts 22.53
6 4 WARNER Olivia Notts 22.36 4 6 11 TILSLEY Phoebe Amber 23.94
800m U13 Girls A 800m U13 Girls B
1 4 NICHOLSON Abigail Notts 2:27.70 1 1 33 WADDINGTON Amelie MMK 2:45.90
2 3 GARNER Elizabeth amelia MMK 2:32.53 3 2 66 COLLINS Florence SSH 2:46.96
3 5 GERCS Georgia R&N 2:42.62 3 44 THOMAS Mikyla Notts 2:49.92
4 1 JACKSON Carmen Amber 2:45.37 4 11 JOYCE Megan Amber 2:58.77
5 2 PEARSON Cassie Bir 2:48.18 5 55 GOLDTHORP Lucy R&N 3:10.32
6 6 ROWBOTHAM Bella SSH 2:51.67 6 22 CARTER Grace Bir 3:15.55
800m NS U13 Girls A
1 32 VAINES Jessica MMK 2:47.42
2 30 O'Leary Alice MMK 2:48.28
3 3 WILLIS Emelia MMK 2:51.07
4 33 BARKER Isobelle MMK 2:52.19
5 31 STAGG Sofia MMK 2:54.19
6 29 WOODS Jessica MMK 2:58.84
7 34 WOOTON Amy MMK 3:02.35
1200m U13 Girls A 1200m U13 Girls B
1 3 PEARCE Madeleine MMK 4:01.19 3 1 22 ROBINS Lexie Bir 4:19.50
2 2 HAMILTON Amira Bir 4:10.55 4 2 4 LILLEY Chloe Notts 4:19.68
3 44 TAYLOR Megan Notts 4:15.81 3 33 GLASS Ella MMK 4:19.96
4 5 HANCOCK Sophie R&N 4:20.50 4 11 TILSLEY Phoebe Amber 4:30.45
5 6 CONDUIT Mia SSH 4:25.42 5 55 LACEY Isla R&N 4:37.92
6 1 KAYE Daisy Amber 4:25.94 6 66 SWANN Ella SSH 4:57.05 1
70m Hurdles U13 Girls A Wind -2.6 70m Hurdles U13 Girls B Wind -2.3
1 5 NDEFO Onachukwu R&N 11.82 1 1 55 MUR Isabel R&N 12.29 3
2 3 OGUIDI Hope MMK 12.11 2 2 33 BANKS Maddison MMK 12.41 3
3 1 HOGG Mia Amber 12.86 4 3 11 ELLIS Jasmine Amber 12.69 4
4 4 ASHTON Emily Notts 13.46 4 44 KARUPPIAH Adishti Notts 13.45
5 2 WAGSTAFF Kelly Bir 13.62 5 22 NJEUNDA Olivia hazel teumou Bir 13.47
6 6 CONDUIT Mia SSH 13.91
Long Jump U13 Girls A Long Jump U13 Girls B
1 5 NDEFO Onachukwu R&N 4.61  1 1 55 BOYLE Phoebe R&N 4.12  4
2 33 BANKS Maddison MMK 4.54  1 2 3 OGUIDI Hope MMK 4.10  4
3 1 JONES Mae Amber 4.49  2 3 11 HOGG Mia Amber 4.04  4
4 2 MARTIN Kale'a Bir 4.15  4 4 22 CARTER Grace Bir 3.73 
5 6 CONDUIT Mia SSH 3.91  5 66 ROWBOTHAM Bella SSH 3.53 
6 44 KARUPPIAH Adishti Notts 3.75  6 4 NEED Natasha Notts 3.37 
High Jump U13 Girls A High Jump U13 Girls B
1 11 KAYE Daisy Amber 1.41 1 1 44 ASHTON Emily Notts 1.30 3
2 4 NEED Natasha Notts 1.40 1 2 1 JONES Mae Amber 1.30 3
3 33 CHALMERS Laura jane MMK 1.38 2 3 3 MARSHALL Merina MMK 1.25 4
4 55 STENHOUSE Lorna R&N 1.25 4 4 5 WESTBURY Sage R&N 1.15
5 2 WAGSTAFF Kelly Bir 1.15 5 22 HAUGHTON Naomi Bir 1.05
6 6 ROWBOTHAM Bella SSH 1.15
Shot U13 Girls A Shot U13 Girls B
1 3 JONES Ayesha MMK 9.54 1 1 33 BANKS Maddison MMK 6.97 4
2 1 KAYE Daisy Amber 7.98 2 2 55 DESDOITS-PITMAN Aveline R&N 6.04
3 66 COLLINS Florence SSH 6.57 4 3 6 RAFFERTY Sophie SSH 6.04
4 5 GOLDTHORP Lucy R&N 6.44 4 44 GREENTREE Poppy Notts 4.64
5 2 NJEUNDA Olivia hazel teumou Bir 5.86 5 22 CARTER Grace Bir 4.39
6 4 WARNER Olivia Notts 5.17 6 11 ELLIS Jasmine Amber 4.08
  Javelin U13 Girls A             Javelin U13 Girls B
1 3 JONES Ayesha MMK 36.35 1 1 11 TILSLEY Phoebe Amber 18.06 4
2 1 JOYCE Megan Amber 19.50 3 2 55 DESDOITS-PITMAN Aveline R&N 16.32 4
3 4 NEED Natasha Notts 16.84 4 3 44 GREENTREE Poppy Notts 15.87 4
4 5 GERCS Georgia R&N 16.55 4 4 66 COLLINS Florence SSH 14.61
5 6 STUBBS Gracie-may SSH 15.12 5 33 AYORINDE Janelle MMK 13.99
6 2 HAMILTON Amira Bir 14.32 6 22 WAGSTAFF Kelly Bir 11.00
 4 x 100m U13 Girls A
1 3 BANKS Maddison, AYORINDE Janelle, CHALMERS Laura jane, OGUIDI Hope MMK 53.95 =Club Record
2 2 NJEUNDA Olivia hazel teumou, LEWIN Anais, WAGSTAFF Kelly, MARTIN Kale'a Bir 54.70
3 5 MONK Olivia, LYNCH Lily, CALLARD Elise, NDEFO Onachukwu R&N 55.31
4 6 CONDUIT Mia, COLLINS Florence, STUBBS Gracie-may, RAFFERTY Sophie SSH 56.23
5 4 KARUPPIAH Adishti, ADESINA Tami, NICHOLSON Abigail, WARNER Olivia Notts 56.54
6 1 ELLIS Jasmine, JONES Mae, JACKSON Carmen, HOGG Mia Amber 57.27