Youth Development League - Lower Age Group - Midlands Premier North East - Match 1 - Birmingham - 27 April 2019
Bib Team Name Officials Track1 Track2 Relays Field Total
1 Marshall Milton Keynes AC 48 213.0 46.0 40.0 223.0 570.0
2 Birchfield Harriers 56 200.0 45.0 41.0 206.5 548.5
3 Notts AC 52 194.0 36.0 38.0 179.0 499.0
4 Solihull & Small Heath AC* 48 148.0 26.5 30.0 150.5 403.0
5 Rugby & Northampton AC 44 101.0 42.0 22.0 174.0 383.0
6 Amber Valley & Erewash AC 12 124.0 21.5 27.0 163.0 347.5
100m U15 Boys A Wind 0.0 100m U15 Boys B Wind 0.0
1 4 SENIOR Paul Notts 11.5 1 1 44 AFIRIFAH-MENSAH Yaw Notts 11.9 2
2 3 WILLSON Chad MMK 12.1 3 2 33 STEPHENS Joshua MMK 12.5 4
3 1 RAWLINSON Ryan Amber 12.5 4 3 22 AHMED Tanbir Bir 12.7
4 2 BRISBOURNE Harry Bir 12.7 4 66 COX Riordan SSH 13.0
5 6 HAWKESWOOD Daniel SSH 12.8 5 11 TATUM Corey Amber 13.2
6 5 DAVIES Oscar R&N 13.5
100m NS U15 Boys A Wind 0.1
1 44 WALTERS-GIBBINS Dylan Notts 12.7
2 6 MCINTOSH Jayden SSH 13.0
3 4 TAYLOR Ben Notts 13.2
4 3 WILSON-OMORDIA Matthew MMK 13.5
5 2 BARLOW Harley Bir 13.8
6 1 BENNETT Joseph Amber 14.5
200m U15 Boys A Wind 0.1 200m U15 Boys B Wind 0.1
1 4 AFIRIFAH-MENSAH Yaw Notts 24.1 2 1 44 TAYLOR Didier Notts 25.4 4
2 3 WILLSON Chad MMK 24.6 3 2 33 STEPHENS Joshua MMK 25.9
3 1 RAWLINSON Ryan Amber 25.1 4 3 11 TATUM Corey Amber 26.9
4 2 NDOU Colin Bir 25.6 4 4 22 FINLAY Will Bir 27.1
5 6 LUND James SSH 27.0 5 66 HAWKESWOOD Daniel SSH 27.3
300m U15 Boys A 300m U15 Boys B
1 3 DONKOR Mansur MMK 41.2 4 1 33 DONKOR Nasiru MMK 40.7 4
2 4 WARD-WHITE Bradley Notts 41.6 4 2 22 ENGLAND Archie Bir 43.9
3 2 FINLAY Will Bir 42.5 3 44 FERGUSON Daniel Notts 44.3
4 6 LUND James SSH 44.1 4 11 COCKELL Morgan Amber 46.1
5 1 PROTHEROE Archie Amber 45.6 5 66 JAMESON Will SSH 47.7
6 5 STARR Louis R&N 46.1
800m U15 Boys A 800m U15 Boys B
1 2 CHAPAJONG Christian Bir 2:13.1 3 1 33 WHITE Benjamin MMK 2:24.8
2 4 TOWNE Joshua Notts 2:14.2 4 2 22 ENGLAND Archie Bir 2:27.3
3 3 TRIPP Callum MMK 2:29.4 3 55 MOONEY-MCKENNA Oscar R&N 2:32.3
4 5 EVANS Dominic R&N 2:30.4 4 11 EASON Thomas Amber 2:34.6
5 1 CAMERON Ellis Amber 2:30.8 5 44 TAYLOR Ben Notts 2:35.4
6 6 MAIDMENT Tomas SSH 2:34.6 6 66 NAISBITT Ewan SSH 00:00.0
800m NS U15 Boys A
1 2 HAWES Daniel Bir 2:30.1
1500m U15 Boys A 1500m U15 Boys B
1 2 HAND Ryan Bir 4:51.7 1 55 COOPER Jasper R&N 5:08.6
2 5 BUTTRICK Louis R&N 4:57.0 2 22 MERRITT Leo Bir 5:10.6
3 4 SIMPSON Theo Notts 4:59.9 3 6 GOLINSKI Oscar SSH 5:25.6
4 3 TOTTON Harry MMK 5:08.9 4 44 DAVIES Ben Notts 5:37.4
5 1 CHADWICK Connor Amber 5:19.5 5 33 WEBB Ben MMK 5:53.9
6 66 SWANN Oliver SSH 5:24.6 6 11 SCOTT Alexander Amber 6:14.6
80m Hurdles U15 Boys A Wind -0.5 80m Hurdles U15 Boys B Wind -0.5
1 2 UPTON Louis Bir 12.2 2 1 33 BARBER Edward MMK 13.4 4
2 3 DONKOR Mansur MMK 12.8 4 2 22 LEI-MORTON Kihone Bir 16.3
3 1 REYNOLDS George Amber 14.2 3 44 NKOMAZANA Ashley Notts 18.8
4 4 MOYO Bruce Notts 16.7
Long Jump U15 Boys A Long Jump U15 Boys B
1 33 DONKOR Nasiru MMK 5.17 -0.9 4 1 3 BARBER Edward MMK 5.04 -0.9 4
2 4 AFIRIFAH-MENSAH Yaw Notts 5.14 -0.9 4 2 44 WALTERS-GIBBINS Dylan Notts 4.93 -1.3
3 6 LUND James SSH 4.92 -0.5 3 11 TATUM Corey Amber 4.81 -2.5
4 1 PROTHEROE Archie Amber 4.83 -1 4 66 HAWKESWOOD Daniel SSH 4.55 -0.3
5 2 BRISBOURNE Harry Bir 4.59 1 5 22 MOROVA-KNIGHT Leo Bir 4.07 1.5
6 5 DOLAN Joe R&N 4.42 1.4 6
High Jump U15 Boys A High Jump U15 Boys B
1 2 LEI-MORTON Kihone Bir 1.60 3 1 3 DONKOR Mansur MMK 1.50
2 33 DONKOR Nasiru MMK 1.55 4 2 22 NUNES-SMITH Karnell Bir 1.40
3 44 WARD-WHITE Bradley Notts 1.50 3 66 BALLENTINE Kheya SSH 1.35
4= 6 REID Luke SSH 1.35 4 11 EASON Thomas Amber 1.30
4= 5 BUCKLEY Ryan R&N 1.35
6 1 REYNOLDS George Amber 1.35
Pole Vault U15 Boys A Pole Vault U15 Boys B
1 2 LEI-MORTON Kihone Bir 2.25 1 33 CHALMERS Thomas MMK x
2 3 BARBER Edward MMK 1.90
Shot U15 Boys A Shot U15 Boys B
1 4 HUNTLEY Ethan Notts 11.20 3 1 22 FULLER Nehemiah Bir 6.96
2 2 ARMSTRONG Zach Bir 10.69 4 2 11 EASON Thomas Amber 5.99
3 3 WILLSON Chad MMK 10.60 4 3 44 NICE Owen Notts 5.72
4 5 GUNDLE Jeremy R&N 8.68 4 33 CHALMERS Thomas MMK 5.39
5 1 RAWLINSON Ryan Amber 8.47 5 66 SWANN Oliver SSH x
6 6 BALLENTINE Kheya SSH 6.82 6
Discus U15 Boys A Discus U15 Boys B
1 5 GUNDLE Jeremy R&N 28.23 4 1 55 DOLAN Joe R&N 18.29
2 11 MACLACHLAN Remy Amber 23.73 2 22 BAKER-YEARWOOD Finley Bir 18.01
3 2 FORD Jacob Bir 22.80 3 4 HUNTLEY Ethan Notts 16.65
4 33 TAYLOR Joseph MMK 22.14 4 1 WARREN William Amber 15.55
5 44 WARD-WHITE Bradley Notts 17.79 5 66 JAMESON Will SSH 10.11
6 6 BALLENTINE Kheya SSH 17.37 6 3 CHALMERS Thomas MMK 9.99
Hammer U15 Boys A Hammer U15 Boys B
1 4 HUNTLEY Ethan Notts 24.60 1 11 MACLACHLAN Remy Amber 23.04
2 2 LINK Jonathan Bir 24.00 2 44 TOWNE Joshua Notts 21.34
3 1 WARREN William Amber 23.31 3 22 HENDON Zach Bir 20.36
4 5 GUNDLE Jeremy R&N 21.03 4 55 DOLAN Joe R&N 13.41
Javelin U15 Boys A Javelin U15 Boys B
1 3 TAYLOR Joseph MMK 47.08 1 1 33 STEPHENS Joshua MMK 20.51
2 2 FORD Jacob Bir 34.17 4 2 22 HENDON Zach Bir 14.96
3 11 COCKELL Morgan Amber 29.20 3 44 NICE Owen Notts x
4 4 TOWNE Joshua Notts 23.89 4 66 NAISBITT Ewan SSH x
5 6 JAMESON Will SSH 18.74 5 1 BENNETT Joseph Amber x
 4 x 100m U15 Boys A
1 4 SENIOR Paul, MOYO Bruce, TAYLOR Didier, AFIRIFAH-MENSAH Yaw Notts 48.9
2 3 BARBER Edward, CHALMERS Thomas, STEPHENS Joshua, WILLSON Chad MMK 50.1
3 2 AHMED Tanbir, BRISBOURNE Harry, BARLOW Harley, LEI-MORTON Kihone Bir 51.2
4 6 COX Riordan, BALLENTINE Kheya, REID Luke, HAWKESWOOD Daniel SSH 53.1
5 1 RAWLINSON Ryan, MACLACHLAN Remy, REYNOLDS George, TATUM Corey Amber 53.4
 4 x 300m U15 Boys A
1 22 ENGLAND Archie, , NUNES-SMITH Karnell,  Bir 2:53.5
2 4 WARD-WHITE Bradley, FERGUSON Daniel, SIMPSON Theo, TOWNE Joshua Notts 2:54.7
3 3 WILSON-OMORDIA Matthew, TOTTON Harry, DONKOR Nasiru, DONKOR Mansur MMK 3:00.9
4 11 COCKELL Morgan, , EASON Thomas,  Amber 3:15.6
5 6 JAMESON Will, GOLINSKI Oscar, REID Luke, LUND James SSH 3:24.2
100m U15 Girls A Wind 0.0 100m U15 Girls B Wind 0.0
1 2 BURTON Kyra Bir 13.4 4 1 22 WOODMAN-BOOTH Milly Bir 13.4 4
2 4 FAGAN Chelsea Notts 13.5 4 2 55 DOHERTY Ciara R&N 13.5 4
3 6 WYNNE-JONES Eve SSH 13.6 3 44 RYCROFT Emily Notts 13.7
4 5 WOOD Ruby R&N 13.7 4 33 DANKWA Rhianna MMK 13.7
5 3 EZEH Victorious MMK 13.7 5 66 EDMEADE Ava SSH 13.9
6 1 SMYTH Cecilia Amber 14.2 6 11 FITZPATRICK Lucy Amber 14.0
100m NS U15 Girls A Wind 0.0 100m NS U15 Girls B Wind 0.0
1 22 THOMPSON Izzy Bir 13.5 1 2 BURTON Brooke Bir 13.9
2 44 TURNER Mya Notts 13.6 2 3 ADEBAYO Tolulope (Tolu) MMK 14.3
3 33 TAPP Betsy MMK 13.7 3 4 SAXBY Trisha Notts 14.5
4 5 POLLARD Grace R&N 14.9
5 11 FAHEY Madeleine Amber 16.3
200m U15 Girls A Wind 0.1 200m U15 Girls B Wind 0.0
1 4 YALEKHUE Michelle Notts 27.8 4 1 44 MYERS Nia Notts 27.8 4
2 3 EZEH Victorious MMK 28.0 4 2 22 THOMPSON Izzy Bir 28.2
3 6 WYNNE-JONES Eve SSH 28.7 3 33 DANKWA Rhianna MMK 28.7
4 1 TATHAM Madeleine Amber 29.1 4 55 BLUNDELL Bethany R&N 29.1
5 2 BURTON Brooke Bir 29.2 5 66 EDMEADE Ava SSH 29.5
6 5 PEACOCKE Tully R&N 29.8 6 11 COLLINGS Elizabeth Amber 30.7
300m U15 Girls A 300m U15 Girls B
1 2 DEANS Sophia Bir 45.0 4 1 44 RAWSON Emily Notts 47.0
2 4 RYCROFT Emily Notts 47.6 2 22 HAMILTON Anisa Bir 47.5
3 1 TATHAM Madeleine Amber 48.7 3 66 GAHAN Sarah SSH 49.7
4 6 WILLIAMS Sophie SSH 50.6 4 55 QUINNEY Mae R&N 50.4
5 5 JACKS Madeleine R&N 51.1 5 33 SALKELD Amber MMK 51.9
6 3 ORIMALADE Morenike MMK 51.6
800m U15 Girls A 800m U15 Girls B
1 4 HUGHES Jessamine Notts 2:25.6 3 1 22 TAYLOR Amelia Bir 2:33.2
2 2 GRACE Emmeline Bir 2:35.3 2 44 SUTTON Gaby Notts 2:36.1
3 6 GAHAN Sarah SSH 2:38.6 3 55 CUNLIFFE Heather R&N 2:46.7
4 5 JACKS Madeleine R&N 2:43.1 4 33 MILLER Phoebe Lauren MMK 2:49.6
5 3 ORIMALADE Morenike MMK 2:55.0 5 66 STEELE Abigail SSH 2:57.1
6 1 SMYTH Cecilia Amber 3:00.9
800m NS U15 Girls A 800m NS U15 Girls B
1 4 CHALLENDER Rosie Notts 2:31.2 1 44 TURNER Mya Notts 2:40.8
2 2 RICKARD Abigail Bir 2:33.4 2 22 OKOOSI-DUNN Sophia Bir 2:51.1
3 5 CEBAK Amelia R&N 2:46.4
4 6 SMITTEN Natasha SSH 2:58.2
1500m U15 Girls A 1500m U15 Girls B
1 3 FREELAND Millie MMK 5:22.6 1 66 BATCHELOR Rachel SSH 5:30.1
2 22 SCOTT Olivia Bir 5:24.0 2 2 SEARLE Tulah Bir 5:33.2
3 4 WALKER Daisy Notts 5:26.3 3 55 LAMBERT Jemima R&N 5:43.4
4 5 UNITT Elspeth R&N 5:27.6 4 33 TITE Jessica MMK 5:54.2
5 6 GOLINSKI Grace SSH 5:29.6 5
75m Hurdles U15 Girls A Wind -0.4 75m Hurdles U15 Girls B Wind 0.1
1 2 DEANS Sophia Bir 11.7 1 1 66 KOUMBLIS Poppy SSH 12.7 4
2 3 DIMOND Hayley MMK 12.4 3 2 22 DAWSON Georgia Bir 13.4 4
3 1 SMYTH Cecilia Amber 12.4 3 3 33 BAAH-WILLIAMS Highbury MMK 13.7
4 6 WYNNE-JONES Eve SSH 13.3 4 4 44 SHERRIFF Emily Notts 14.7
5 4 DAVENPORT Faith Notts 14.2 5 55 CEBAK Amelia R&N 15.5
6 5 FARROW Anna R&N 14.6 6 11 FAHEY Madeleine Amber 16.1
Long Jump U15 Girls A Long Jump U15 Girls B
1 6 TROOP Erin SSH 4.79 1.7 3 1 22 CLIFFORD Leshawn Bir 4.26 0.1
2 4 YALEKHUE Michelle Notts 4.64 -0.1 4 2 66 GAHAN Sarah SSH 4.20 -0.4
3 2 BOURNE Amelia Bir 4.48 -0.8 4 3 44 SAXBY Trisha Notts 4.17 -1.2
4 5 FARROW Anna R&N 4.17 0.3 4 3 TCHUIMENI Elizabeth MMK 3.65 1.7
5 33 BAAH-WILLIAMS Highbury MMK 4.16 1.7 5 1 BONSER Nicole Amber 3.57 -0.5
6 11 POTTS Katie Amber 3.86 -1.4 6 55 CEBAK Amelia R&N 3.56 0.9
High Jump U15 Girls A High Jump U15 Girls B
1 6 TROOP Erin SSH 1.40 1 66 WILLIAMS Sophie SSH 1.40
2 2 RICKARD Abigail Bir 1.35 2 22 CLIFFORD Leshawn Bir 1.35
3== 44 SAXBY Trisha Notts 1.30 3 5 FARROW Anna R&N 1.30
3== 55 IRVING Ruby R&N 1.30 4 3 TCHUIMENI Elizabeth MMK 1.30
3== 33 BAAH-WILLIAMS Highbury MMK 1.30 5 4 FAGAN Chelsea Notts 1.15
6 11 FRANCO Mia Amber 1.20
Pole Vault U15 Girls A Pole Vault U15 Girls B
1 2 WOODMAN-BOOTH Milly Bir 2.30 4 1 5 - R&N x
3 4 SHERRIFF Emily Notts x
Shot U15 Girls A Shot U15 Girls B
1 3 DIMOND Hayley MMK 8.87 3 1 33 TCHUIMENI Elizabeth MMK 7.53
2 5 BOWERS Charlotte R&N 8.34 4 2 11 POTTS Katie Amber 6.88
3 6 COX Jessica SSH 7.78 3 2 JONES Emma Bir 6.67
4 4 HUTSON Anna Notts 7.74 4 55 POLLARD Grace R&N 6.48
5 22 NEELD-SMITH Pheobe Bir 6.93 5 66 ROBINSON Eva SSH 6.47
6 1 BONSER Nicole Amber 6.89 6 44 DAVENPORT Faith Notts 6.13
Discus U15 Girls A Discus U15 Girls B
1 6 KOUMBLIS Poppy SSH 19.11 1 11 POTTS Katie Amber 16.89
2 1 SWIFT Anya Amber 17.70 2 66 ROBINSON Eva SSH 15.13
3 5 MIDDLETON Hazel R&N 17.39 3 33 TAPP Betsy MMK 14.31
4 3 DIMOND Hayley MMK 15.75 4 4 DAVENPORT Faith Notts 14.26
5 22 NEELD-SMITH Pheobe Bir 15.25 5 2 BEVAN Neva Bir 12.08
6 44 RYCROFT Emily Notts 14.52 6 55 PRITCHETT Madeline R&N x 1
Hammer U15 Girls A Hammer U15 Girls B
1 22 NEELD-SMITH Pheobe Bir 26.66 4 1 2 BEVAN Neva Bir 21.12
2 1 SWIFT Anya Amber 26.47 4 2 55 PRITCHETT Madeline R&N 17.25
3 5 BOWERS Charlotte R&N 19.71 3 11 FRANCO Mia Amber 12.36
4 4 GROOM-NEWBOLD Paige Notts 17.10 4
Javelin U15 Girls A Javelin U15 Girls B
1 4 HUTSON Anna Notts 25.82 4 1 55 PRITCHETT Madeline R&N 19.75
2 6 KOUMBLIS Poppy SSH 25.25 4 2 22 JONES Emma Bir 15.84
3 2 ALLEN Miriam Bir 22.10 3 66 ROBINSON Eva SSH 14.70
4 5 BOWERS Charlotte R&N 21.42 4 44 GROOM-NEWBOLD Paige Notts 10.58
5 11 COLLINGS Elizabeth Amber 21.38 5 1 FITZPATRICK Lucy Amber 8.64
6 33 DANKWA Rhianna MMK 9.98 6 3 TAPP Betsy MMK x
 4 x 100m U15 Girls A
1 2 WOODMAN-BOOTH Milly, THOMPSON Izzy, BURTON Brooke, BURTON Kyra Bir 53.4
2 4 MYERS Nia, YALEKHUE Michelle, SAXBY Trisha, FAGAN Chelsea Notts 54.0
3 3 DANKWA Rhianna, TCHUIMENI Elizabeth, TAPP Betsy, EZEH Victorious MMK 54.7
4 6 EDMEADE Ava, COX Jessica, TROOP Erin, WYNNE-JONES Eve SSH 54.7
5 5 DOHERTY Ciara, WOOD Ruby, PEACOCKE Tully, BLUNDELL Bethany R&N 54.9
6 1 BONSER Nicole, POTTS Katie, SWIFT Anya, FRANCO Mia Amber 59.6
 4 x 300m U15 Girls A
1 2 TAYLOR Amelia, HAMILTON Anisa, RICKARD Abigail, BLAIR Vienna Bir 3:08.1
2 4 RAWSON Emily, RYCROFT Emily, HUGHES Jessamine, SUTTON Gaby Notts 3:11.8
3 1 SMYTH Cecilia, TATHAM Madeleine, COLLINGS Elizabeth, FITZPATRICK Lucy Amber 3:24.7
4 5 CUNLIFFE Heather, FARROW Anna, QUINNEY Mae, CEBAK Amelia R&N 3:25.5
5 6 STEELE Abigail, GAHAN Sarah, GOLINSKI Grace, WILLIAMS Sophie SSH 3:27.9
6 3 ADEBAYO Tolulope (Tolu), SALKELD Amber, MILLER Phoebe Lauren, FREELAND Millie MMK 3:29.5
100m U13 Boys A Wind 0.2 100m U13 Boys B Wind -0.1
1 6 SCOTT Daniel SSH 12.9 1 1 33 VARLACK D'mitri MMK 13.7 4
2 3 AYODELE Daniel MMK 13.2 2 2 44 SCOTT Morgan Notts 14.0
3 2 WOOTTON Jack Bir 13.4 3 3 66 WOODLEY Drew SSH 14.2
4 4 JORGE Nataniel Notts 13.8 4 4 22 SOHNA Jailan Bir 14.6
5 5 DOHERTY Luke R&N 13.8 4 5 55 MURGATROYD Jonathan R&N 14.8
6 1 FRAVOLINI Luis Amber 14.5 6 11 SIDDALL Owen Amber 15.0
100m NS U13 Boys A Wind 0.0 100m NS U13 Boys B Wind NT
1 3 PHILLIP Isaiah MMK 14.8 1 2 O'CONNOR Joe Bir 15.3
2 22 ALLEN-BRAMBLE Jayden Bir 14.9
3 5 KANNAN Darshan R&N 15.3
200m U13 Boys A Wind 0.0 200m U13 Boys B Wind 0.1
1 3 AYODELE Daniel MMK 27.4 2 1 33 VARLACK D'mitri MMK 28.0 3
2 2 WOOTTON Jack Bir 27.7 3 2 22 SOHNA Jailan Bir 29.5
3 4 JORGE Nataniel Notts 28.5 4 3 66 THOMAS Lewis SSH 30.5
4 6 WOODLEY Drew SSH 28.8 4 4 11 MARSHALL William Amber 31.2
5 5 DOHERTY Luke R&N 29.7 5 44 KRASTINS Daniels Notts 32.1
6 1 FRAVOLINI Luis Amber 30.5 6 55 CHEETHAM Daniel R&N 35.8
800m U13 Boys A 800m U13 Boys B
1 6 SCOTT Daniel SSH 2:20.2 1 1 33 NEWMAN Maxwell MMK 2:37.3
2 2 SMITH Charlie Bir 2:25.8 3 2 66 THOMAS Lewis SSH 2:40.0
3 4 ELLIS Lucas Notts 2:35.2 3 22 CRESSWELL Oliver Bir 2:42.5
4 1 BUSFIELD Ewan Amber 2:40.1 4 11 MANIADAKIS Luca Amber 2:43.3
5 5 BELL Oliver R&N 2:41.5 5 55 PEYRET Tim R&N 2:52.4
6 3 SKAARUP Elias MMK 2:46.6 6 44 CROSS Warren Notts 2:53.8
800m NS U13 Boys A
1 2 CHANCE William atip Bir 3:01.7
2 5 KANNAN Darshan R&N 3:03.8
1500m U13 Boys A 1500m U13 Boys B
1 3 OLDROYD Samuel MMK 5:04.3 1 33 LENNOX Jack MMK 5:41.8
2 2 BURGESS Ash Bir 5:11.5 2 22 SWAIN Simeon Bir 5:48.5
3 4 SINSKI George Notts 5:35.8 3 44 JAKUBIAK Oliver Notts 5:55.1
4= 1 HALFORD Charlie Amber 5:38.2 4 55 GIBBS Charlie R&N 6:18.0
4= 6 CAMPBELL James SSH 5:47.5 5 11 SCOTT Benjamin Amber 7:04.1
6 5 LAMBERT Lyall R&N 5:55.6 6
75m Hurdles U13 Boys A Wind -0.4 75m Hurdles U13 Boys B Wind -0.8
1 3 SINCLAIR-LINTON Kobe MMK 13.3 2 1 33 OKOLIE Samuel MMK 13.8 3
2 2 HAUGHTON Joshua Bir 14.4 2 66 BALLENTINE Teghan SSH 15.7
3 4 NORRIS Ethan Notts 14.8 3 11 MARSHALL William Amber 16.0
4 1 SIDDALL Owen Amber 15.6
5 6 WATSON Thomas SSH 16.1
6 5 RIDGWAY Flynn R&N 16.4
Long Jump U13 Boys A Long Jump U13 Boys B
1 3 AYODELE Daniel MMK 4.95 -0.2 1 1 33 SINCLAIR-LINTON Kobe MMK 4.50 -0.3 3
2 6 SCOTT Daniel SSH 4.21 0.3 4 2 5 BELL Oliver R&N 3.79 -1.3
3 1 MANIADAKIS Luca Amber 4.03 -2 3 11 FRAVOLINI Luis Amber 3.64 -1.3
4 55 RIDGWAY Flynn R&N 4.01 -1.1 4 66 WATSON Thomas SSH 3.42 -0.9
5 2 HAUGHTON Joshua Bir 3.94 -0.4 5 22 BURGESS Ash Bir 3.38 0.3
6 4 KRASTINS Daniels Notts 3.82 -1.1 6 44 AFIRIFAH-MENSAH Kwadwo Notts 3.36 -1.4
High Jump U13 Boys A High Jump U13 Boys B
1 22 SOHNA Jailan Bir 1.39 3 1 44 AFIRIFAH-MENSAH Kwadwo Notts 1.25
2 4 NORRIS Ethan Notts 1.36 3 2 33 VARLACK D'mitri MMK 1.20
3 3 OKOLIE Samuel MMK 1.36 3 3 66 BALLENTINE Teghan SSH 1.20
4 5 RIDGWAY Flynn R&N 1.25 4= 2 HAUGHTON Joshua Bir 1.10
5 6 CAMPBELL James SSH 1.20 4= 55 GIBBS Charlie R&N 1.10
6 1 HALFORD Charlie Amber 1.15 6 11 MARSHALL William Amber 1.10
Shot U13 Boys A Shot U13 Boys B
1 3 PHILLIP Isaiah MMK 8.83 2 1 33 OKOLIE Samuel MMK 8.43 3
2 5 BARNES Harrison R&N 7.89 4 2 55 MAYALL Gabe R&N 6.95
3 6 WATSON Thomas SSH 6.50 3 66 WOODLEY Drew SSH 4.74
4 4 ROUND Tom Notts 6.22 4 44 SHIRLEY Thomas Notts 4.73
5 2 SMITH Charlie Bir 5.56 5 22 ALLEN-BRAMBLE Jayden Bir 4.36
6 1 BUSFIELD Ewan Amber 4.90 6 11 SCOTT Benjamin Amber 4.31
Javelin U13 Boys A Javelin U13 Boys B
1 3 PENLEY Jamie MMK 29.42 2 1 55 MAYALL Gabe R&N 22.80 4
2 5 BARNES Harrison R&N 25.08 4 2 33 PHILLIP Isaiah MMK 18.46
3 6 CAMPBELL James SSH 22.84 4 3 11 MANIADAKIS Luca Amber 15.54
4 4 ROUND Tom Notts 22.48 4 4 44 SHIRLEY Thomas Notts 12.51
5 1 BUSFIELD Ewan Amber 20.64 5 22 WOOTTON Jack Bir 7.68
6 2 CHANCE William atip Bir 20.09 6 66 BALLENTINE Teghan SSH x
 4 x 100m U13 Boys A
1 3 PHILLIP Isaiah, VARLACK D'mitri, SINCLAIR-LINTON Kobe, AYODELE Daniel MMK 57.0
2 6 WATSON Thomas, BALLENTINE Teghan, WOODLEY Drew, SCOTT Daniel SSH 57.9
3 5 RIDGWAY Flynn, DOHERTY Luke, BELL Oliver, MURGATROYD Jonathan R&N 59.2
4 4 NORRIS Ethan, KRASTINS Daniels, SCOTT Morgan, JORGE Nataniel Notts 60.6
5 2 ALLEN-BRAMBLE Jayden, SOHNA Jailan, O'CONNOR Joe, WOOTTON Jack Bir 60.8
6 1 FRAVOLINI Luis, SIDDALL Owen, HALFORD Charlie, MARSHALL William Amber 62.8
75m U13 Girls A Wind 0.1 75m U13 Girls B Wind 0.1
1 6 RAFFERTY Sophie SSH 10.5 2 1 22 LEWIN Anais Bir 10.9 3
2 3 CHALMERS Laura jane MMK 10.6 2 2 55 CALLARD Elise R&N 11.0 4
3 4 ENGLAND Anja Notts 10.8 3 3 33 AYORINDE Janelle MMK 11.0 4
4 5 MONK Olivia R&N 11.2 4 4 44 TOWNE Charlotte Notts 11.4
5 2 HEWITT Georgia Bir 11.3 4 5 11 ELLIS Jasmine Amber 11.4
6 1 HOGG Mia Amber 11.4 6 66 STUBBS Gracie-may SSH 11.7
75m NS U13 Girls A Wind 0.1 75m NS U13 Girls B Wind 0.1
1 3 OLAYIWOLA Zariya MMK 11.2 4 1 55 TYSALL Connie R&N 11.5
2 5 GOLDTHORP Lucy R&N 11.4 2 33 LAMBERT N'dea MMK 11.5
3 6 CONDUIT Lily SSH 11.7 3 66 COLLINS Scarlett-summer SSH 11.6
4 2 CARTER Grace Bir 11.8 4 22 BARNES-WATSON Kaydee Bir 12.5
5 4 TAYLOR Megan Notts 11.8
150m U13 Girls A Wind -0.8 150m U13 Girls B Wind -0.1
1 6 RAFFERTY Sophie SSH 21.2 3 1 33 CHALMERS Laura jane MMK 21.1 3
2 3 OGUIDI Hope MMK 21.2 3 2 66 STUBBS Gracie-may SSH 21.7 4
3 4 ENGLAND Anja Notts 21.3 3 3 22 HEWITT Georgia Bir 22.6
4 5 CALLARD Elise R&N 21.6 4 4 44 TOWNE Charlotte Notts 22.9
5 1 HOGG Mia Amber 22.6 5 11 JACKSON Carmen Amber 23.2
6 2 NJEUNDA Olivia hazel teumou Bir 22.7 6 55 TYSALL Connie R&N 23.3
800m U13 Girls A 800m U13 Girls B
1 4 NICHOLSON Abigail Notts 2:33.4 3 1 22 TYSON Tilli-beau Bir 2:50.3
2 3 GARNER Elizabeth amelia MMK 2:36.3 4 2 44 TAYLOR Megan Notts 2:54.8
3 2 HAMILTON Amira Bir 2:38.9 4 3 11 TILSLEY Phoebe Amber 2:56.9
4 5 GERCS Georgia R&N 2:51.9 4 33 GLASS Ella MMK 2:59.2
5 1 ELLIS Jasmine Amber 2:58.0 5 66 STUBBS Gracie-may SSH 3:18.0
6 6 CONDUIT Lily SSH 3:28.3 6 55 WESTBURY Sage R&N 3:23.1
800m NS U13 Girls A 800m NS U13 Girls B
1 3 WILLIS Emilia MMK 2:52.8 1 33 WOODS Jessica MMK 3:06.9
2 2 COLLIS Katie Bir 3:12.6
3 5 THOMLINSON Lexie R&N 3:13.1
1200m U13 Girls A 1200m U13 Girls B
1 3 PEARCE Madeleine MMK 4:17.7 1 5 COOPER Jemima R&N 4:33.6
2 4 LILLEY Chloe Notts 4:26.6 2 11 JOYCE Megan Amber 4:46.4
3 55 HANCOCK Sophie R&N 4:30.6 3 44 THOMAS Mikyla Notts 4:53.3
4 1 JACKSON Carmen Amber 4:30.8 4 22 PEARSON Cassie Bir 4:54.4
5 2 ROBINS Lexie Bir 4:31.6 5 33 BARKER Isobelle MMK 4:57.7
6 6 CONDUIT Mia SSH 4:51.2 6 66 SWANN Ella SSH 5:15.2 1
70m Hurdles U13 Girls A Wind -0.4 70m Hurdles U13 Girls B Wind 0.7
1 3 OGUIDI Hope MMK 12.2 2 1 11 GORDON Alexa Amber 12.8 4
2 1 LAUGHARNE Imogen Amber 12.3 3 2 33 BANKS Maddison MMK 13.0 4
3 5 WESTBURY Sage R&N 13.0 4 3 22 NJEUNDA Olivia hazel teumou Bir 13.7
4 4 NEED Natasha Notts 13.6 4 44 ASHTON Emily Notts 14.2
5 6 ROBINSON Rosie SSH 14.3 5 66 CONDUIT Mia SSH 14.2
6 2 WAGSTAFF Kelly Bir 15.5 6 55 GERCS Georgia R&N 16.0
Long Jump U13 Girls A Long Jump U13 Girls B
1 5 BOYLE Phoebe R&N 4.30 -4.5 3 1 3 OGUIDI Hope MMK 3.91 1.2
2 33 BANKS Maddison MMK 4.09 -1.1 4 2 11 TILSLEY Phoebe Amber 3.54 -2
3 1 GORDON Alexa Amber 3.90 2.3 3 44 KARUPPIAH Adishti Notts 3.46 0.1
4 4 NEED Natasha Notts 3.88 -4.1 4 66 COLLINS Scarlett-summer SSH 3.43 -0.3
5 2 HEWITT Georgia Bir 3.69 0.4 5 22 CARTER Grace Bir 3.40 1.1
6 6 CONDUIT Lily SSH 3.47 1.2 6 55 SMITH Scarlett R&N 3.26 0.5
High Jump U13 Girls A High Jump U13 Girls B
1 4 NEED Natasha Notts 1.35 2 1 44 ASHTON Emily Notts 1.25 4
2 1 LAUGHARNE Imogen Amber 1.30 3 2 5 STENHOUSE Lorna R&N 1.20
3 55 WESTBURY Sage R&N 1.25 4 3 33 LAMBERT N'dea MMK 1.20
4 3 JONES Ayesha MMK 1.20 4 11 GORDON Alexa Amber 1.15
5 6 BURTON Daisy SSH 1.15 5 66 CONDUIT Mia SSH 1.15
6 22 COLLIS Katie Bir 1.10
Shot U13 Girls A Shot U13 Girls B
1 3 JONES Ayesha MMK 8.58 1 1 33 BANKS Maddison MMK 6.79 4
2 5 GOLDTHORP Lucy R&N 6.59 4 2 2 WAGSTAFF Kelly Bir 4.81
3 1 LAUGHARNE Imogen Amber 5.73 3 4 ARSALI Emily Notts 4.53
4 44 GREENTREE Poppy Notts 5.51 4 11 JOYCE Megan Amber 4.38
5 6 RAFFERTY Sophie SSH 5.46 5 66 ROBINSON Rosie SSH 3.82
6 22 NJEUNDA Olivia hazel teumou Bir 5.25 6 55 JACKS Annabel R&N 3.58
Javelin U13 Girls A Javelin U13 Girls B
1 3 JONES Ayesha MMK 35.03 1 1 33 LAMBERT N'dea MMK 14.17
2 11 TILSLEY Phoebe Amber 18.12 4 2 55 GOLDTHORP Lucy R&N 13.85
3 5 GERCS Georgia R&N 17.00 4 3 22 CARTER Grace Bir 9.34
4 2 HAMILTON Amira Bir 13.85 4 66 COLLINS Scarlett-summer SSH 6.40
5 44 GREENTREE Poppy Notts 10.77 5 4 ARSALI Emily Notts 5.25
6 6 ROBINSON Rosie SSH 10.49 6 1 JOYCE Megan Amber x
 4 x 100m U13 Girls A
1 3 BANKS Maddison, CHALMERS Laura jane, AYORINDE Janelle, OGUIDI Hope MMK 57.2
2 5 MONK Olivia, CALLARD Elise, GOLDTHORP Lucy, BOYLE Phoebe R&N 58.5
3 1 ELLIS Jasmine, HOGG Mia, LAUGHARNE Imogen, GORDON Alexa Amber 59.3
4 6 CONDUIT Lily, COLLINS Scarlett-summer, STUBBS Gracie-may, RAFFERTY Sophie SSH 60.2
5 2 CARTER Grace, NJEUNDA Olivia hazel teumou, HEWITT Georgia, TAYLOR Jada Bir 60.3
6 4 NICHOLSON Abigail, TOWNE Charlotte, TAYLOR Megan, ENGLAND Anja Notts 60.9