Bucks & Oxon Track & Field Championships - Oxford - 11/12 May 2019
T1 U15 Girls' 300m Final F15 Bucks
1 291 Emilia Rock Vale of Aylesbury AC F15 42.00 Bucks
2 36 Isla Brown Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 44.70 Bucks
3 323 Isabel Sumner Silson AC F15 49.81 Bucks
T2 U15 Girls' 300m Heats F15 Oxon
Heat 1
1 483 Poppy Edwards Radley Athletic Club F15 45.31 Q Oxon
2 436 Annie Buckingham Radley Athletic Club F15 45.99 Q Oxon
3 423 Isla Bohannon Bicester AC F15 49.55 Q Oxon
4 405 Celena Appleby-Prince Abingdon AC F15 51.16 Oxon
5 617 Erin Pell Radley Athletic Club F15 51.71 Oxon
6 453 Thea Cosby Witney Road Runners F15 51.89 Oxon
Heat 2
1 641 Raegan Sellers Banbury Harriers AC F15 42.91 Q Oxon
2 435 Ellen Bruce Oxford City AC F15 44.74 Q Oxon
3 694 Tilly Westbrook Witney Road Runners F15 46.50 Q Oxon
4 599 Kaela Nelson Radley Athletic Club F15 47.42 q Oxon
5 696 Bella Whitty Oxford City AC F15 49.14 q Oxon
T3 U15 Boys' 300m Final M15 Bucks
1 349 Alastair Walls Vale of Aylesbury AC M15 39.08 Bucks
2 206 Ewan Maxwell Vale of Aylesbury AC M15 39.22 Bucks
3 369 Adam Winstanley Chiltern Harriers AC M15 39.34 Bucks
4 294 Finlay Sanders Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 40.09 Bucks
5 144 Noah Hobson Chiltern Harriers AC M15 45.20 Bucks
T4 U15 Boys' 300m Final M15 Oxon
1 619 Elijah Pinkney Banbury Harriers AC M15 39.29 Oxon
2 441 Michael Cadle Bicester AC M15 44.69 Oxon
3 470 Jonathan Davies Oxford City AC M15 46.04 Oxon
T5 U17 Women's 300m Final F17 Bucks
1 270 Lucy Perkins Vale of Aylesbury AC F17 43.1 Bucks
2 340 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC F17 43.6 Bucks
3 113 Emily Gillespie Chiltern Harriers AC F17 44.4 Bucks
4 232 Isabelle Nero Dacorum & Tring AC F17 46.1 Bucks
5 287 Katherine Ritter Windsor Slough Eton & Hounslow AC F17 46.5 Bucks
6 328 Izzy Thompson Windsor Slough Eton & Hounslow AC F17 47.1 Bucks
7 350 Lottie Warkcup Wycombe Phoenix Harriers & AC F17 48.4 Bucks
T6 U17 Women's 300m F17 Oxon
1 510 Georgina Halfhead Abingdon AC F17 45.89 Oxon
2 532 Beth Hunter Oxford City AC F17 46.01 Oxon
3 646 Amy Shayler Oxford City AC F17 46.37 Oxon
4 606 Eda Onay White Horse Harriers F17 49.60 Oxon
T7 Senior/U20 Women's 400m Final F20 B&O
1 161 Katie James Marshall Milton Keynes AC FS 59.05 Bucks
2 97 Abigail Fitton Marshall Milton Keynes AC F20 60.30 Bucks
3 105 Neneh Gardner Windsor Slough Eton & Hounslow AC F20 64.43 Bucks
4 341 Anna Ustaran-Anderegg Marshall Milton Keynes AC F20 64.73 Bucks
5 637 Charlotte Salt Abingdon AC FS 66.09 Oxon
6 191 Soraya Lockwood Chiltern Harriers AC F20 68.18 Bucks
T9 U17 Men's 400m Final M17 Bucks
1 13 Oliver Ayres Dacorum & Tring AC M17 53.83 Bucks
2 103 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC M17 55.29 Bucks
3 324 Laurie Sutcliffe Windsor Slough Eton & Hounslow AC M17 55.32 Bucks
4 15 Ben Baker Marshall Milton Keynes AC M17 55.98 Bucks
5 155 Ben Ince Oxford City AC M17 56.21 Bucks
6 128 Torsten Hansen Marshall Milton Keynes AC M17 57.38 Bucks
7 317 Marcus Stansbury Dacorum & Tring AC M17 60.54 Bucks
8 143 Finn Hobson Chiltern Harriers AC M17 60.60 Bucks
T10 U17 Men's 400m Final M17 Oxon
1 472 Benjamin Davys Abingdon AC M17 52.97 Oxon
2 573 Kipp Mainstone Radley Athletic Club M17 54.45 Oxon
3 700 Malte Wilhelmsson Abingdon AC M17 57.50 Oxon
T11 U20 Men's 400m Final M20 B&O
1 282 Cameron Reid Chiltern Harriers AC M20 50.88 Bucks
2 601 Sam Nelson Radley Athletic Club M20 50.92 Oxon
3 253 Jordan Osinloye Marshall Milton Keynes AC M20 54.16 Bucks
4 136 Peter Graham Hickman Marshall Milton Keynes AC M20 59.25 Bucks
T12 Senior Men's 400m Final MS Bucks
1 44 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC MS 58.96 Bucks
2 318 Peter Stansbury Dacorum & Tring AC MS 64.08 Bucks
T13 Senior Men's 400m Final MS Oxon
1 661 Bonnor Sullivan Oxford University AC MS 52.99 Oxon
2 516 Will Handscombe Oxford City AC MS 54.51 Oxon
3 709 Philip Wren Radley Athletic Club MS 55.67 Oxon
4 600 Roy Nelson Radley Athletic Club MS 61.29 Oxon
5 657 Manuel Stone Oxford City AC MS 67.93 Oxon
T14 U13 Girls' 100m Heats F13 Bucks
Heat 1 w+2.4
1 250 Desola Omonijo Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 13.54 Q Bucks
2 126 Sophie Habgood Chiltern Harriers AC F13 14.71 Q Bucks
3 181 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC F13 14.80 Q Bucks
4 251 Lois Opare Marshall Milton Keynes AC F13 15.06 q Bucks
5 87 Olivia Edwards Wycombe Phoenix Harriers & AC F13 15.06 Bucks
Heat 2 w+0.9
1 167 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC F13 13.50 Q Bucks
2 199 Ffion Mabey Vale of Aylesbury AC F13 14.89 Q Bucks
3 353 Anouska Wedrychowski Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 14.93 Q Bucks
4 202 Isabel Martin Chiltern Harriers AC F13 15.00 q Bucks
5 52 Olivia Clarke Chiltern Harriers AC F13 15.32 Bucks
T15 U13 Girls' 100m Heats F13 Oxon
Heat 1 w+2.2
1 549 Annie Jonkers Reading AC F13 13.69 Q Oxon
2 613 Josephine Parker Not a club member F13 13.77 Q Oxon
3 504 Imogen Gorrell Oxford City AC F13 14.15 Q Oxon
4 649 Martha Sherwood Witney Road Runners F13 14.59 q Oxon
5 526 Eleanor Holloway Great Milton Athletics Club F13 14.65 q Oxon
6 708 Florence Wootten Oxford City AC F13 14.67 Oxon
7 514 Grace Halsey Radley Athletic Club F13 15.79 Oxon
8 580 Charlotte McIntyre Witney Road Runners F13 17.34 Oxon
Heat 2 w+1.5
1 402 Zoe Allen Team Kennet Triathlon & AC F13 14.17 Q Oxon
2 683 Ellen Walker-Smith Oxford City AC F13 14.48 Q Oxon
3 439 Alex Burch Witney Road Runners F13 14.65 Q Oxon
4 607 Alanna O'Neill Oxford City AC F13 14.79 Oxon
5 643 Kristin Senior Bicester AC F13 14.96 Oxon
6 419 Bronte Bennett Oxford City AC F13 15.18 Oxon
7 620 Bethan Platt Radley Athletic Club F13 15.93 Oxon
T16 U13 Boys' 100m Final M13 w+1.6 Bucks
1 163 Isaac Jessop-Tranter Chiltern Harriers AC M13 13.50 Bucks
2 6 William Alexander Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 14.47 Bucks
3 322 Benjamin Straughan Oxford City AC M13 14.72 Bucks
4 111 Isaiah Gbadamosi Dacorum & Tring AC M13 15.82 Bucks
T17 U13 Boys' 100m Heats M13 Oxon
Heat 1 w+1.6
1 521 Barnaby Hedges Great Milton Athletics Club M13 13.35 Q Oxon
2 471 Tom Davies Great Milton Athletics Club M13 14.31 Q Oxon
3 590 Oscar Morgan Radley Athletic Club M13 14.54 Q Oxon
4 546 Jack Jones Witney Road Runners M13 14.77 q Oxon
5 492 Henry Fletcher Radley Athletic Club M13 14.79 q Oxon
6 433 Esaias Brown Abingdon AC M13 15.70 Oxon
7 432 Josh Bromley Radley Athletic Club M13 15.79 Oxon
Heat 2 w+2.5
1 702 Kai Wilkinson Radley Athletic Club M13 13.34 Q Oxon
2 608 Oscar Oweka Witney Road Runners M13 13.43 Q Oxon
3 629 Kyle Rayson Bicester AC M13 14.29 Q Oxon
4 538 Ben Jackson Oxford City AC M13 14.98 Oxon
5 482 Jake Edwards Radley Athletic Club M13 15.00 Oxon
6 497 Sebastian Gardner Oxford City AC M13 15.81 Oxon
7 621 Tom Pollard Witney Road Runners M13 16.93 Oxon
T18 U15 Girls' 100m Final F15 w+2.1 Bucks
1 240 Chisom Nwafor Chiltern Harriers AC F15 12.53 Bucks
2 124 Serena Gueye Chiltern Harriers AC F15 12.53 Bucks
3 358 Hannah Whitby Vale of Aylesbury AC F15 12.64 Bucks
4 275 Cristina Poulsen Wycombe Phoenix Harriers & AC F15 12.97 Bucks
5 70 Rhianna Dankwa Marshall Milton Keynes AC F15 13.15 Bucks
6 329 Jemma Thomson Chiltern Harriers AC F15 13.23 Bucks
7 323 Isabel Sumner Silson AC F15 13.49 Bucks
8 1 Tolulope (Tolu) Adebayo Marshall Milton Keynes AC F15 13.50 Bucks
9 327 Elizabeth Tchuimeni Marshall Milton Keynes AC F15 14.19 Bucks
T19 U15 Girls' 100m Heats F15 Oxon
Heat 1 w+2.9
1 404 Vanessa Ankomah Banbury Harriers AC F15 12.56 Q Oxon
2 591 Charlotte Morris Oxford City AC F15 12.88 Q Oxon
3 415 Olivia Barton Oxford City AC F15 13.02 Q Oxon
4 451 Mia Claridge White Horse Harriers F15 13.95 q Oxon
5 513 Freya Halsall Abingdon Amblers AC F15 14.04 q Oxon
6 552 Charlotte Kavanagh Bicester AC F15 14.11 Oxon
7 480 Tilly Eckersall Reading AC F15 14.76 Oxon
8 673 Emily Timbrell White Horse Harriers F15 14.89 Oxon
Heat 2 w+1.6
1 682 Dijonay Walker Banbury Harriers AC F15 12.97 Q Oxon
2 687 Olivia Ware Radley Athletic Club F15 13.40 Q Oxon
3 675 Melodie Torbrand Radley Athletic Club F15 13.42 Q Oxon
4 522 Edie Herbert Witney Road Runners F15 14.19 Oxon
5 423 Isla Bohannon Bicester AC F15 14.25 Oxon
6 648 Lily Sherwood Witney Road Runners F15 14.42 Oxon
7 453 Thea Cosby Witney Road Runners F15 15.77 Oxon
8 581 Rebecca McIntyre Witney Road Runners F15 17.34 Oxon
T20 U15 Boys' 100m Heats M15 w+3.3 Bucks
1 368 Chad Willson Marshall Milton Keynes AC M15 11.56 =CBP Bucks
2 355 Ryan Christopher Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 12.03 Q Bucks
3 294 Finlay Sanders Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 12.27 Q Bucks
4 74 Christopher Davies Watford Harriers M15 12.30 q Bucks
5 200 Tamukanashe Mango Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 12.40 q Bucks
6 76 Louis Davies Windsor Slough Eton & Hounslow AC M15 13.01 Bucks
Heat 2 w+2.9
1 81 Mansuru Donkor Marshall Milton Keynes AC M15 11.87 Q Bucks
2 82 Nasiru Donkor Marshall Milton Keynes AC M15 12.11 Q Bucks
3 162 Saajan Jassy Chiltern Harriers AC M15 12.25 Q Bucks
4 42 Joseph Caesar Windsor Slough Eton & Hounslow AC M15 12.62 Bucks
5 258 Joshua Parker Unattached M15 13.37 Bucks
6 144 Noah Hobson Chiltern Harriers AC M15 13.39 Bucks
T21 U15 Boys' 100m Heats M15 Oxon
Heat 1 w+2.1
1 542 Archie Jones Banbury Harriers AC M15 11.84 Q Oxon
2 548 Scott Jones Oxford City AC M15 12.24 Q Oxon
3 670 Oliver Thompson Abingdon AC M15 13.30 Q Oxon
4 491 Thomas Flawn Radley Athletic Club M15 14.12 Oxon
5 486 Charlie Evans Banbury Harriers AC M15 14.39 Oxon
6 663 Sam Swadling Radley Athletic Club M15 14.66 Oxon
Heat 2 w+0.9
1 619 Elijah Pinkney Banbury Harriers AC M15 12.08 Q Oxon
2 636 Moses Sadler Oxford City AC M15 12.18 Q Oxon
3 609 David Oyedoh Radley Athletic Club M15 12.85 Q Oxon
4 452 Joseph Conway Oxford City AC M15 13.89 q Oxon
5 569 Michael Lynch Radley Athletic Club M15 14.02 q Oxon
6 582 Oliver Mellor Abingdon AC M15 15.02 Oxon
T22 U17 Women's 100m Final F17 w+2.4 Bucks
1 242 Moyin Oduyemi Marshall Milton Keynes AC F17 12.43 Bucks
2 364 Carmen Williams Vale of Aylesbury AC F17 12.89 Bucks
3 40 Latanyah Byfield Vale of Aylesbury AC F17 12.89 Bucks
4 130 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers & AC F17 12.97 Bucks
5 270 Lucy Perkins Vale of Aylesbury AC F17 13.19 Bucks
6 120 Daniela Grice Chiltern Harriers AC F17 13.36 Bucks
7 66 Eliza Craker Maidenhead AC F17 13.60 Bucks
8 232 Isabelle Nero Dacorum & Tring AC F17 14.13 Bucks
9 134 Corrie Heppel Windsor Slough Eton & Hounslow AC F17 14.56 Bucks
T23 U17 Women's 100m Final F17 w+3.0 Oxon
1 434 Tia Brown Bicester AC F17 13.25 Oxon
2 534 Madison Hurley Radley Athletic Club F17 13.53 Oxon
3 691 Clara Wells Abingdon AC F17 13.69 Oxon
4 488 Temi Fajemisin Oxford City AC F17 13.72 Oxon
5 420 Kathy Bessie-Dente White Horse Harriers F17 13.95 Oxon
6 519 Fern Hawkins Banbury Harriers AC F17 14.22 Oxon
7 510 Georgina Halfhead Abingdon AC F17 14.42 Oxon
8 408 Phoebe Astbury Abingdon AC F17 14.42 Oxon
9 645 Ella Shaw Radley Athletic Club F17 16.30 Oxon
T24 U17 Men's 100m Heats M17 Bucks
Heat 1 w+2.9
1 360 Jamie White Marshall Milton Keynes AC M17 10.92 Q Bucks
2 198 Brandon Lowe Marshall Milton Keynes AC M17 11.34 Q Bucks
3 313 James Spicer Chiltern Harriers AC M17 11.56 Q Bucks
4 142 George Ho Marshall Milton Keynes AC M17 11.62 q Bucks
5 143 Finn Hobson Chiltern Harriers AC M17 11.72 q Bucks
6 30 Daniel Black Marshall Milton Keynes AC M17 12.29 Bucks
Heat 2 w+1.7
1 117 Louis Greenaway Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 11.59 Q Bucks
2 338 Duaine Tuffour Marshall Milton Keynes AC M17 11.59 Q Bucks
3 160 Louis Jackson Dacorum & Tring AC M17 11.66 Q Bucks
4 354 Keelan Welch Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 11.97 Bucks
T25 U17 Men's 100m Final M17 w+2.8 Oxon
1 653 Jack Spencer Great Milton Athletics Club M17 11.36 Oxon
2 700 Malte Wilhelmsson Abingdon AC M17 11.84 Oxon
3 490 Ben Flawn Radley Athletic Club M17 12.31 Oxon
T26 U15 Girls' 300m Final F15 Oxon
1 641 Raegan Sellers Banbury Harriers AC F15 43.90 Oxon
2 435 Ellen Bruce Oxford City AC F15 44.01 Oxon
3 483 Poppy Edwards Radley Athletic Club F15 44.92 Oxon
4 694 Tilly Westbrook Witney Road Runners F15 47.23 Oxon
5 599 Kaela Nelson Radley Athletic Club F15 48.43 Oxon
6 423 Isla Bohannon Bicester AC F15 50.08 Oxon
7 696 Bella Whitty Oxford City AC F15 51.23 Oxon
T30 U13 Girls' 100m Final F13 w+1.6 Bucks
1 250 Desola Omonijo Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 13.23 Bucks
2 167 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC F13 13.34 Bucks
3 199 Ffion Mabey Vale of Aylesbury AC F13 14.40 Bucks
4 353 Anouska Wedrychowski Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 14.53 Bucks
5 126 Sophie Habgood Chiltern Harriers AC F13 14.60 Bucks
6 202 Isabel Martin Chiltern Harriers AC F13 14.91 Bucks
7 181 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC F13 14.98 Bucks
8 251 Lois Opare Marshall Milton Keynes AC F13 15.63 Bucks
T31 U13 Girls' 100m Final F13 w+1.6 Oxon
1 613 Josephine Parker Unattached F13 13.63 Oxon
2 549 Annie Jonkers Reading AC F13 13.68 Oxon
3 402 Zoe Allen Team Kennet Triathlon & AC F13 13.98 Oxon
4 504 Imogen Gorrell Oxford City AC F13 14.02 Oxon
5 439 Alex Burch Witney Road Runners F13 14.36 Oxon
6 683 Ellen Walker-Smith Oxford City AC F13 14.51 Oxon
7 649 Martha Sherwood Witney Road Runners F13 14.62 Oxon
8 526 Eleanor Holloway Great Milton Athletics Club F13 14.72 Oxon
T32 U13 Boys' 100m Final M13 w+2.6 Oxon
1 702 Kai Wilkinson Radley Athletic Club M13 13.03 CBP Oxon
2 608 Oscar Oweka Witney Road Runners M13 13.16 Oxon
3 521 Barnaby Hedges Great Milton Athletics Club M13 13.20 Oxon
4 629 Kyle Rayson Bicester AC M13 14.09 Oxon
5 471 Tom Davies Great Milton Athletics Club M13 14.17 Oxon
6 590 Oscar Morgan Radley Athletic Club M13 14.44 Oxon
7 492 Henry Fletcher Radley Athletic Club M13 14.46 Oxon
8 546 Jack Jones Witney Road Runners M13 14.57 Oxon
T33 U15 Girls' 100m Final F15 w+2.2 Oxon
1 404 Vanessa Ankomah Banbury Harriers AC F15 12.63 Oxon
2 591 Charlotte Morris Oxford City AC F15 12.80 Oxon
3 682 Dijonay Walker Banbury Harriers AC F15 12.94 Oxon
4 415 Olivia Barton Oxford City AC F15 12.98 Oxon
5 687 Olivia Ware Radley Athletic Club F15 13.41 Oxon
6 675 Melodie Torbrand Radley Athletic Club F15 13.61 Oxon
7 451 Mia Claridge White Horse Harriers F15 14.04 Oxon
8 513 Freya Halsall Abingdon Amblers AC F15 14.22 Oxon
T34 U15 Boys' 100m Final M15 w+2.5 Bucks
1 368 Chad Willson Marshall Milton Keynes AC M15 11.58 Bucks
2 81 Mansuru Donkor Marshall Milton Keynes AC M15 11.61 Bucks
3 82 Nasiru Donkor Marshall Milton Keynes AC M15 11.77 Bucks
4 355 Ryan Christopher Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 12.12 Bucks
5 162 Saajan Jassy Chiltern Harriers AC M15 12.23 Bucks
6 74 Christopher Davies Watford Harriers M15 12.30 Bucks
7 200 Tamukanashe Mango Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 12.32 Bucks
8 294 Finlay Sanders Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 12.35 Bucks
T35 U15 Boys' 100m Final M15 w+1.9 Oxon
1 542 Archie Jones Banbury Harriers AC M15 11.58 CBP Oxon
2 636 Moses Sadler Oxford City AC M15 11.86 Oxon
3 619 Elijah Pinkney Banbury Harriers AC M15 11.90 Oxon
4 548 Scott Jones Oxford City AC M15 12.19 Oxon
5 609 David Oyedoh Radley Athletic Club M15 12.65 Oxon
6 670 Oliver Thompson Abingdon AC M15 13.47 Oxon
7 452 Joseph Conway Oxford City AC M15 13.64 Oxon
8 569 Michael Lynch Radley Athletic Club M15 13.85 Oxon
T38 U17 Men's 100m Final M17 w+2.8 Bucks
1 360 Jamie White Marshall Milton Keynes AC M17 10.91 Bucks
2 198 Brandon Lowe Marshall Milton Keynes AC M17 11.38 Bucks
3 117 Louis Greenaway Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 11.48 Bucks
4 160 Louis Jackson Dacorum & Tring AC M17 11.55 Bucks
5 313 James Spicer Chiltern Harriers AC M17 11.57 Bucks
6 143 Finn Hobson Chiltern Harriers AC M17 11.67 Bucks
7 142 George Ho Marshall Milton Keynes AC M17 11.68 Bucks
338 Duaine Tuffour Marshall Milton Keynes AC M17 dns Bucks
T39 U20 Women's 100m Final F20 w+1.9 B&O
1 523 Scarlett Herold Abingdon AC F20 12.41 Oxon
2 97 Abigail Fitton Marshall Milton Keynes AC F20 12.60 Bucks
3 169 Kitty Jones Windsor Slough Eton & Hounslow AC F20 13.00 Bucks
4 494 Bethan Freestone Abingdon AC F20 13.13 Oxon
5 628 Lizzieanna Quigley Abingdon AC F20 13.97 Oxon
T40 U20 Men's 100m Final M20 w+1.3 Bucks
1 31 David Francesco Boakye Marshall Milton Keynes AC M20 10.94 Bucks
2 339 Kwame Twumasi-Tawiah Marshall Milton Keynes AC M20 11.20 Bucks
3 348 Hugo Wallace Marshall Milton Keynes AC M20 11.24 Bucks
4 95 Korben Fenty Vale of Aylesbury AC M20 11.66 Bucks
5 41 Alex Byrom Vale of Aylesbury AC M20 12.08 Bucks
T41 U20 Men's 100m Final M20 w+3.9 Oxon
1 654 Ollie Sprio Banbury Harriers AC M20 11.00 Oxon
2 511 Matthew Hall Banbury Harriers AC M20 11.08 Oxon
T42 Senior Women's 100m Final FS w+1.5 B&O
1 241 Rachel Oderinde Marshall Milton Keynes AC FS 12.44 Bucks
2 456 Tiffany Cox Abingdon Amblers AC FS 12.47 Oxon
3 517 Katie Hannawin Oxford University AC FS 12.71 Oxon
4 98 Lisa Fitzpatrick Wycombe Phoenix Harriers & AC FS 13.06 Bucks
5 686 Ewurabena Ward-Brew Oxford University AC FS 13.61 Oxon
6 679 Eleanor Vickers Oxford University AC FS 13.81 Oxon
7 681 Michele Wakefield Oxford City AC FS 14.88 Oxon
T43 Senior Men's 100m Final MS w+1.5 Bucks
1 178 Dickson Kusi Marshall Milton Keynes AC MS 10.94 Bucks
2 71 Tyrell Dankwa Marshall Milton Keynes AC MS 11.50 Bucks
3 316 Jarrell Stampp Marshall Milton Keynes AC MS 11.80 Bucks
4 156 Panos Ioannou Marshall Milton Keynes AC MS 11.86 Bucks
5 44 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC MS 12.27 Bucks
6 283 Adam Richards-Gray Oxford City AC MS 12.78 Bucks
T44 Senior Men's 100m Final MS w+1.6 Oxon
1 565 Justin Leung Oxford City AC MS 11.40 Oxon
2 520 William Heard Oxford University AC MS 11.62 Oxon
3 412 Michael Barough Oxford City AC MS 11.77 Oxon
4 431 Chris Bromley Radley Athletic Club MS 12.88 Oxon
5 551 Marc Juffkins Abingdon Amblers AC MS 13.77 Oxon
6 657 Manuel Stone Oxford City AC MS 14.31 Oxon
T45 U13 Girls' 1500m Time trial F13 Bucks
Race 1 overall
1 266 Madeleine Pearce Marshall Milton Keynes AC F13 5:09.47 3 Bucks
2 65 Emma Corby Vale of Aylesbury AC F13 5:19.10 4 Bucks
3 52 Olivia Clarke Chiltern Harriers AC F13 5:20.32 6 Bucks
4 64 Abigail Corby Vale of Aylesbury AC F13 5:30.82 7 Bucks
5 267 Alice Peckham Chiltern Harriers AC F13 5:47.87 11 Bucks
6 347 Amelie Waddington Marshall Milton Keynes AC F13 5:58.21 13 Bucks
7 91 Paige Farley Marshall Milton Keynes AC F13 6:07.74 14 Bucks
8 93 Ellie Faulkner Wycombe Phoenix Harriers & AC F13 6:15.53 15 Bucks
9 280 Emma Readman Chiltern Harriers AC F13 6:16.78 17 Bucks
Race 2 overall
1 23 Francesca Baxter Chiltern Harriers AC F13 4:55.97 CBP Bucks
2 238 Lesedi Nkoane Chiltern Harriers AC F13 5:07.37 2 Bucks
3 192 Marea Logan Chiltern Harriers AC F13 5:19.66 5 Bucks
4 325 Libby Sutton Wycombe Phoenix Harriers & AC F13 5:34.35 8 Bucks
5 107 Elizabeth Amelia (Lizzie) Garner Marshall Milton Keynes AC F13 5:40.21 9 Bucks
6 257 Savarnah Pandya Chiltern Harriers AC F13 5:46.77 10 Bucks
7 337 Lizzie Tucker Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 5:52.75 12 Bucks
8 342 Jessica Vaines Marshall Milton Keynes AC F13 6:16.01 16 Bucks
9 375 Amy Wooton Marshall Milton Keynes AC F13 6:29.73 18 Bucks
T46 U13 Girls' 1500m Final F13 Oxon
1 575 Isabelle Martin Abingdon AC F13 5:00.57 Oxon
2 509 Isabella Haines-Gray Oxford City AC F13 5:06.20 Oxon
3 624 Evey Powell Abingdon AC F13 5:10.22 Oxon
4 442 Payton Carter Oxford City AC F13 5:23.61 Oxon
5 444 Emily Channon Oxford City AC F13 5:31.60 Oxon
6 543 Bethany Jones Witney Road Runners F13 5:42.04 Oxon
7 422 Emily Betts Abingdon AC F13 5:42.55 Oxon
8 479 Dominique Dunn Oxford City AC F13 5:58.24 Oxon
T47 U13 Boys' 1500m Final M13 Bucks
1 57 Alden Collier Chiltern Harriers AC M13 4:45.18 Bucks
2 163 Isaac Jessop-Tranter Chiltern Harriers AC M13 4:53.48 Bucks
3 24 Maximillian Baxter Chiltern Harriers AC M13 4:55.10 Bucks
4 50 Casper Chillingworth Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 5:02.06 Bucks
5 248 Samuel Luke Oldroyd Marshall Milton Keynes AC M13 5:04.89 Bucks
6 110 Rowan Gawne Chiltern Harriers AC M13 5:09.05 Bucks
7 53 Alfie Clifford Chiltern Harriers AC M13 5:09.27 Bucks
8 150 Alex Hughes Chiltern Harriers AC M13 5:13.78 Bucks
9 307 Elias Skaarup Marshall Milton Keynes AC M13 5:14.82 Bucks
10 208 Ethan Mccall Chiltern Harriers AC M13 5:23.30 Bucks
11 254 Harry Owen Vale of Aylesbury AC M13 6:03.52 Bucks
12 56 Daniel Cogan Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 6:24.08 Bucks
T48 U13 Boys' 1500m Final M13 Oxon
1 571 Richie Mack Banbury Harriers AC M13 5:01.28 Oxon
2 411 Alfie Barnes Oxford City AC M13 5:02.74 Oxon
3 589 Connor Morgan Abingdon AC M13 5:12.72 Oxon
4 537 Glenn Irving Witney Road Runners M13 5:20.70 Oxon
5 401 Ralph Allen Radley Athletic Club M13 5:22.39 Oxon
6 652 Joshua Smith Bicester AC M13 5:22.82 Oxon
7 677 Mikey Torlage Radley Athletic Club M13 5:32.31 Oxon
8 623 William Potts Oxford City AC M13 5:33.49 Oxon
9 409 Thomas Auty Bicester AC M13 6:23.71 Oxon
T49 U15 Girls' 75m Hurdles Final F15 w+1.2 Oxon
1 641 Raegan Sellers Banbury Harriers AC F15 12.30 Oxon
2 435 Ellen Bruce Oxford City AC F15 12.53 Oxon
3 650 Jessica Simons Radley Athletic Club F15 13.22 Oxon
4 405 Celena Appleby-Prince Abingdon AC F15 14.14 Oxon
5 513 Freya Halsall Abingdon Amblers AC F15 14.21 Oxon
6 423 Isla Bohannon Bicester AC F15 15.00 Oxon
7 547 Olivia Jones Oxford City AC F15 15.62 Oxon
T50 U15 Girls' 75m Hurdles Final F15 w+1.8 Bucks
1 36 Isla Brown Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 12.22 Bucks
2 240 Chisom Nwafor Chiltern Harriers AC F15 12.62 Bucks
3 201 Alexia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 12.89 Bucks
4 83 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC F15 12.95 Bucks
5 285 Gabi Riley Chiltern Harriers AC F15 13.14 Bucks
T51 U15 Girls' 1500m Final F15 B&O
1 132 Abbie Henderson Chiltern Harriers AC F15 4:58.66 Bucks
2 133 Holly Henderson Chiltern Harriers AC F15 4:59.90 Bucks
3 35 Alice Brown Chiltern Harriers AC F15 5:00.12 Bucks
4 577 Olivia Martin Abingdon AC F15 5:01.23 Oxon
5 151 Maddie Hughes Chiltern Harriers AC F15 5:08.47 Bucks
6 694 Tilly Westbrook Witney Road Runners F15 5:12.23 Oxon
7 561 Tilly Lainchbury Banbury Harriers AC F15 5:19.02 Oxon
8 102 Millie Freeland Marshall Milton Keynes AC F15 5:22.66 Bucks
9 475 Clover de Jonge Oxford City AC F15 5:24.52 Oxon
10 278 Madeleine Rae Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 5:24.72 Bucks
11 299 Eleanor Shield Chiltern Harriers AC F15 5:28.02 Bucks
12 366 Rosa Williams Chiltern Harriers AC F15 5:30.07 Bucks
13 96 Matilda Firth Wycombe Phoenix Harriers & AC F15 5:32.33 Bucks
T53 U17 Women's 80m Hurdles Final F17 w+2.4 Bucks
1 364 Carmen Williams Vale of Aylesbury AC F17 12.37 Bucks
2 2 Lateefah Agberemi Marshall Milton Keynes AC F17 12.72 Bucks
3 130 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers & AC F17 12.78 Bucks
4 205 Sophia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC F17 13.37 Bucks
T54 U17 Women's 80m Hurdles Final F17 w+1.9 Oxon
1 406 Tegan Armstrong Banbury Harriers AC F17 12.12 Oxon
2 429 Georgie Bristow Oxford City AC F17 12.77 Oxon
3 662 Annie Sutcliffe Oxford City AC F17 12.85 Oxon
4 469 Esther Davies Great Milton Athletics Club F17 14.29 Oxon
T55 U15 Boys' 80m Hurdles Final M15 w+1.2 Bucks
1 355 Ryan Christopher Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 12.41 Bucks
2 630 Samuel Rayson Bicester AC M15 12.68 Oxon
3 144 Noah Hobson Chiltern Harriers AC M15 14.40 Bucks
4 548 Scott Jones Oxford City AC M15 14.53 Oxon
5 261 Andrew Partridge Vale of Aylesbury AC M15 16.09 Bucks
6 582 Oliver Mellor Abingdon AC M15 18.25 Oxon
T56 U15 Boys' 1500m Final M15 Bucks
1 259 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 4:38.52 Bucks
2 281 Thomas Redmond Chiltern Harriers AC M15 4:40.32 Bucks
3 78 Woody Day Vale of Aylesbury AC M15 4:43.62 Bucks
4 336 Callum Tripp Marshall Milton Keynes AC M15 4:45.73 Bucks
5 237 Cormac Nisbet Chiltern Harriers AC M15 4:48.03 Bucks
6 109 Laurence Gawne Chiltern Harriers AC M15 4:51.09 Bucks
7 334 Harry Totton Marshall Milton Keynes AC M15 4:59.04 Bucks
8 166 Henry Johnston Cookham Running Club M15 5:09.27 Bucks
9 376 Thomas Young Vale of Aylesbury AC M15 5:22.96 Bucks
10 60 James Conquest Silson AC M15 5:27.15 Bucks
T57 U15 Boys' 1500m Final M15 Oxon
1 445 Henry Channon Oxford City AC M15 4:18.71 CBP Oxon
2 539 Johnny James Radley Athletic Club M15 4:20.83 Oxon
3 585 Quinn Miell-Ingram Radley Athletic Club M15 4:37.78 Oxon
4 441 Michael Cadle Bicester AC M15 5:02.08 Oxon
5 627 Matthew Quartermain White Horse Harriers M15 5:02.76 Oxon
6 425 Freddie Bower Radley Athletic Club M15 5:11.21 Oxon
7 505 Isaac Green Oxford City AC M15 5:29.50 Oxon
T58 U17 Women's 1500m Final F17 B&O
1 319 Kirsten Stilwell Wycombe Phoenix Harriers & AC F17 4:35.46 CBP Bucks
2 365 Orla Williams Chiltern Harriers AC F17 4:37.29 Bucks
3 427 Clemmie Boyd Oxford City AC F17 4:55.54 Oxon
4 68 Anna Cuthbert Vale of Aylesbury AC F17 4:55.59 Bucks
5 175 Imogen King Marshall Milton Keynes AC F17 4:57.12 Bucks
6 38 Alicia Bushell Chiltern Harriers AC F17 4:59.65 Bucks
7 165 Emily Johnston Vale of Aylesbury AC F17 5:02.72 Bucks
8 610 Daisy Palmer Oxford City AC F17 5:11.06 Oxon
9 20 April Barnes Marshall Milton Keynes AC F17 5:17.82 Bucks
10 646 Amy Shayler Oxford City AC F17 5:18.96 Oxon
11 47 Millie Carey Vale of Aylesbury AC F17 5:26.37 Bucks
12 190 Jinaan Lockwood Chiltern Harriers AC F17 5:30.17 Bucks
T61 U17 Men's 1500m Time trial M17 Bucks
1 101 Leo Freeland Marshall Milton Keynes AC M17 4:06.13 Bucks
2 164 Alex Johnson Chiltern Harriers AC M17 4:07.46 Bucks
3 4 Alex Aldred Chiltern Harriers AC M17 4:10.81 Bucks
4 363 Angus Williams Chiltern Harriers AC M17 4:15.19 Bucks
5 236 Max Nicolle Vale of Aylesbury AC M17 4:18.39 Bucks
6 210 Max Mcgarvie Hillingdon AC M17 4:19.14 Bucks
7 273 Louis Peterson Chiltern Harriers AC M17 4:20.89 Bucks
8 99 Noah Fletcher Windsor Slough Eton & Hounslow AC M17 4:21.47 Bucks
9 295 Jacob Sanderson Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 4:22.76 Bucks
10 297 Jack Sharp Marshall Milton Keynes AC M17 4:28.45 Bucks
11 321 Charlie Stone Chiltern Harriers AC M17 4:34.05 Bucks
12 73 Jamie Darcy Marshall Milton Keynes AC M17 4:35.66 Bucks
13 34 Alex Brent Marshall Milton Keynes AC M17 4:47.07 Bucks
14 256 James Palmer Windsor Slough Eton & Hounslow AC M17 4:47.64 Bucks
15 185 Harry Legg Milton Keynes Distance Project M17 4:50.50 Bucks
16 228 Aidan Murphy Marshall Milton Keynes AC M17 4:59.59 Bucks
T62 U20/U17 Men's 1500m Final M20 Oxon
1 438 David Bunn Abingdon AC M20 4:14.71 Oxon
2 558 Owen Knox Banbury Harriers AC M20 4:17.81 Oxon
3 900 Callum Steer Abingdon AC M20 4:19.50 Oxon
4 468 Benjamin Davies Oxford City AC M17 4:20.01 Oxon
5 493 Kie Francis Abingdon AC M17 4:24.81 Oxon
6 586 Rowan Miell-Ingram Radley Athletic Club M17 4:25.50 Oxon
7 674 Charlie Todd White Horse Harriers M20 4:34.94 Oxon
8 688 Eddie Washbrook Abingdon AC M17 4:40.26 Oxon
T63 U17 Men's 100m Hurdles Final M17 w+1.0 B&O
1 653 Jack Spencer Great Milton Athletics Club M17 14.53 Oxon
2 324 Laurie Sutcliffe Windsor Slough Eton & Hounslow AC M17 15.14 Bucks
3 143 Finn Hobson Chiltern Harriers AC M17 16.29 Bucks
T64 FS/F20 100m Hurdles Final FS w+2.1 Oxon
1 528 Alice Hopkins Oxford City AC FS 14.24 Oxon
2 679 Eleanor Vickers Oxford University AC FS 16.26 Oxon
3 634 Emma Roberts Oxford University AC FS 17.51 Oxon
4 628 Lizzieanna Quigley Abingdon AC F20 18.12 Oxon
T65 FS/F20 1500m Final F20 B&O
1 290 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC FS 4:44.32 Bucks
2 170 Molly Jones Windsor Slough Eton & Hounslow AC F20 4:54.60 Bucks
3 706 Tia Williams Banbury Harriers AC F20 5:02.89 Oxon
4 554 Anna Kelly White Horse Harriers F20 5:14.26 Oxon
5 86 Montana Edghill Marshall Milton Keynes AC F20 5:17.12 Bucks
6 440 Rachel Burton Radley Athletic Club F20 5:26.53 Oxon
7 556 Naomi Kingston Bicester AC F20 6:05.07 Oxon
T66 U20 Men's 1500m Final M20 Bucks
1 209 Dominic Mcdougall Windsor Slough Eton & Hounslow AC M20 4:13.54 Bucks
2 80 Matthew Dicks Marshall Milton Keynes AC M20 4:15.02 Bucks
3 85 Findlay Dyer Wycombe Phoenix Harriers & AC M20 4:15.04 Bucks
4 272 Max Perry Vale of Aylesbury AC M20 4:16.73 Bucks
5 301 Mintu Sidhu Milton Keynes Distance Project M20 4:16.77 Bucks
6 137 Robert Paul Hickman Marshall Milton Keynes AC M20 4:19.54 Bucks
7 188 Ben Lindars Vale of Aylesbury AC M20 4:21.42 Bucks
8 197 Marcus Lovell Milton Keynes Distance Project M20 4:26.59 Bucks
9 39 Galen Butler Marshall Milton Keynes AC M20 4:30.64 Bucks
10 112 Finlay Zak Lewis Gibbs Marshall Milton Keynes AC M20 4:33.46 Bucks
T67 Senior Men's 1500m Final MS B&O
1 370 Sam Winters Marshall Milton Keynes AC MS 4:10.12 Bucks
2 168 Graham Jones Marshall Milton Keynes AC MS 4:20.86 Bucks
3 372 Ian Wood Marshall Milton Keynes AC MS 4:22.76 Bucks
4 540 Paul Jegou White Horse Harriers MS 4:41.11 Oxon
5 712 Dan Wymer Witney Road Runners MS 5:14.18 Oxon
T68 MS/M20 110m Hurdles Final M20 w+1.2 B&O
1 695 Aidan Whiting Oxford City AC MS 16.67 Oxon
1 41 Alex Byrom Vale of Aylesbury AC M20 18.86 Bucks
T69 U17 Women's 300m Hurdles Final F17 B&O
1 121 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers & AC F17 47.84 Bucks
2 429 Georgie Bristow Oxford City AC F17 48.41 Oxon
3 270 Lucy Perkins Vale of Aylesbury AC F17 48.93 Bucks
4 406 Tegan Armstrong Banbury Harriers AC F17 49.38 Oxon
5 312 Mia Lauren Soman Marshall Milton Keynes AC F17 50.11 Bucks
6 469 Esther Davies Great Milton Athletics Club F17 50.19 Oxon
7 287 Katherine Ritter Windsor Slough Eton & Hounslow AC F17 51.04 Bucks
T70 FS/F20 400m Hurdles Final F20 Oxon
1 506 Holly Griffiths-Brown Oxford City AC F20 66.04 Oxon
2 512 Abielle Hallas Abingdon AC FS 83.08 Oxon
T71 U17 Men's 400m Hurdles Final M17 B&O
1 653 Jack Spencer Great Milton Athletics Club M17 59.61 Oxon
2 128 Torsten Hansen Marshall Milton Keynes AC M17 66.66 Bucks
3 216 Alex Mitchell Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 66.76 Bucks
T72 MS/M20 400m Hurdles Final MS B&O
1 659 Blake Strickland-Bennett Radley Athletic Club M20 57.36 Oxon
2 44 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC MS 68.15 Bucks
3 595 Oskar Moyaert Banbury Harriers AC M20 68.63 Oxon
4 443 Andrew Caruana Abingdon AC MS 79.60 Oxon
T73 U13 Girls' 200m Heats F13 Bucks
Heat 1 w+0.8
1 250 Desola Omonijo Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 28.02 Q Bucks
2 199 Ffion Mabey Vale of Aylesbury AC F13 30.52 Q Bucks
3 167 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC F13 30.72 Q Bucks
4 17 Maddison Banks Marshall Milton Keynes AC F13 31.13 q Bucks
5 202 Isabel Martin Chiltern Harriers AC F13 31.96 Bucks
6 193 Sofia Lomas Chiltern Harriers AC F13 32.56 Bucks
7 75 Holly Davies Chiltern Harriers AC F13 33.31 Bucks
8 51 Katie Clarke Vale of Aylesbury AC F13 34.56 Bucks
Heat 2 w+0.2
1 244 Hope Oguidi Marshall Milton Keynes AC F13 28.64 Q Bucks
2 247 Zariya Olayiwola Marshall Milton Keynes AC F13 30.02 Q Bucks
3 104 Lila Gardner Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 30.99 Q Bucks
4 181 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC F13 31.45 q Bucks
5 311 Joanna Snelling Chiltern Harriers AC F13 31.79 Bucks
6 234 Elizabeth Nickless Chiltern Harriers AC F13 33.85 Bucks
T74 U13 Girls' 200m Heats F13 Oxon
Heat 1 w+0.2
1 504 Imogen Gorrell Oxford City AC F13 29.46 Q Oxon
2 446 Melissa Chapman Radley Athletic Club F13 29.51 Q Oxon
3 439 Alex Burch Witney Road Runners F13 30.29 Q Oxon
4 607 Alanna O'Neill Oxford City AC F13 30.66 Oxon
5 710 Bryony Wyatt Radley Athletic Club F13 31.01 Oxon
6 680 Samantha Viner Abingdon AC F13 32.25 Oxon
7 514 Grace Halsey Radley Athletic Club F13 33.73 Oxon
8 580 Charlotte McIntyre Witney Road Runners F13 35.81 Oxon
Heat 2 w+0.6
1 549 Annie Jonkers Reading AC F13 29.14 Q Oxon
2 402 Zoe Allen Team Kennet Triathlon & AC F13 29.28 Q Oxon
3 543 Bethany Jones Witney Road Runners F13 29.35 Q Oxon
4 613 Josephine Parker Not a club member F13 29.57 q Oxon
5 604 Hollie Offord Bicester AC F13 30.57 q Oxon
6 683 Ellen Walker-Smith Oxford City AC F13 30.90 Oxon
7 477 Remie Dorling-Mason Oxford City AC F13 32.03 Oxon
8 508 Katie Groves Bicester AC F13 32.14 Oxon
T75 U13 Boys' 200m Final M13 w-0.2 Bucks
1 246 Samuel Okolie Marshall Milton Keynes AC M13 28.70 Bucks
2 343 Charlie Ventress Chiltern Harriers AC M13 29.41 Bucks
3 322 Benjamin Straughan Oxford City AC M13 30.33 Bucks
4 141 Rory Hilton Chiltern Harriers AC M13 30.83 Bucks
5 154 Woody Hurst Windsor Slough Eton & Hounslow AC M13 31.08 Bucks
T76 U13 Boys' 200m Heats M13 w-0.2 Oxon
Heat 1
1 521 Barnaby Hedges Great Milton Athletics Club M13 27.79 Q Oxon
2 702 Kai Wilkinson Radley Athletic Club M13 28.07 Q Oxon
3 629 Kyle Rayson Bicester AC M13 29.53 Q Oxon
4 537 Glenn Irving Witney Road Runners M13 31.45 q Oxon
5 621 Tom Pollard Witney Road Runners M13 35.58 Oxon
6 714 Alfie Zollo Witney Road Runners M13 37.40 Oxon
Heat 2 w-0.2
1 608 Oscar Oweka Witney Road Runners M13 28.21 Q Oxon
2 482 Jake Edwards Radley Athletic Club M13 30.93 Q Oxon
3 711 Sam Wyborn Radley Athletic Club M13 31.71 Q Oxon
4 560 Django La Porte Bicester AC M13 32.80 q Oxon
5 605 Anton Oliver Abingdon AC M13 35.93 Oxon
T77 U15 Girls' 200m Heats F15 Bucks
Heat 1 w-2.2
1 275 Cristina Poulsen Wycombe Phoenix Harriers & AC F15 26.98 Q Bucks
2 329 Jemma Thomson Chiltern Harriers AC F15 27.64 Q Bucks
3 323 Isabel Sumner Silson AC F15 29.25 Q Bucks
4 218 Irini Mitu Wycombe Abbey School F15 30.18 q Bucks
5 203 Lara Martin Wycombe Abbey School F15 31.48 Bucks
6 33 Poppy Breeze Wycombe Abbey School F15 31.82 Bucks
Heat 2 w-2.2
1 291 Emilia Rock Vale of Aylesbury AC F15 26.45 Q Bucks
2 83 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC F15 27.89 Q Bucks
3 70 Rhianna Dankwa Marshall Milton Keynes AC F15 28.21 Q Bucks
4 55 Jessica Cloke Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 29.82 q Bucks
5 140 Annabelle Hilton Chiltern Harriers AC F15 32.54 Bucks
T78 U15 Girls' 200m Heats F15 Oxon
Heat 1 w-0.3
1 404 Vanessa Ankomah Banbury Harriers AC F15 26.52 Q Oxon
2 682 Dijonay Walker Banbury Harriers AC F15 27.50 Q Oxon
3 435 Ellen Bruce Oxford City AC F15 27.54 q Oxon
4 650 Jessica Simons Radley Athletic Club F15 28.29 q Oxon
5 451 Mia Claridge White Horse Harriers F15 29.34 Oxon
6 513 Freya Halsall Abingdon Amblers AC F15 30.01 Oxon
Heat 2 w-2.6
1 591 Charlotte Morris Oxford City AC F15 26.91 Q Oxon
2 415 Olivia Barton Oxford City AC F15 27.21 Q Oxon
3 648 Lily Sherwood Witney Road Runners F15 30.07 Oxon
4 423 Isla Bohannon Bicester AC F15 30.22 Oxon
5 673 Emily Timbrell White Horse Harriers F15 31.18 Oxon
6 547 Olivia Jones Oxford City AC F15 31.58 Oxon
Heat 3 w-1.1
1 641 Raegan Sellers Banbury Harriers AC F15 26.53 Q Oxon
2 687 Olivia Ware Radley Athletic Club F15 28.23 Q Oxon
3 594 Inka Moyaert Banbury Harriers AC F15 29.47 Oxon
4 614 Loulou Parker-Smith White Horse Harriers F15 29.73 Oxon
5 522 Edie Herbert Witney Road Runners F15 29.86 Oxon
6 530 Emily Hoyle Radley Athletic Club F15 31.60 Oxon
T79 U15 Boys' 200m Final w-0.8 Bucks
1 171 Rhys Jordan Marshall Milton Keynes AC M15 25.61 Bucks
2 74 Christopher Davies Watford Harriers M15 25.70 Bucks
3 294 Finlay Sanders Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 25.76 Bucks
4 200 Tamukanashe Mango Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 25.82 Bucks
5 42 Joseph Caesar Windsor Slough Eton & Hounslow AC M15 26.47 Bucks
6 258 Joshua Parker Unattached M15 28.11 Bucks
7 235 John Nickless Chiltern Harriers AC M15 28.52 Bucks
8 144 Noah Hobson Chiltern Harriers AC M15 29.52 Bucks
T80 U15 Boys' 200m Heats M15 Oxon
Heat 1 w-0.7
1 542 Archie Jones Banbury Harriers AC M15 24.21 Q Oxon
2 619 Elijah Pinkney Banbury Harriers AC M15 24.35 Q Oxon
3 455 Thomas Cove Oxford City AC M15 27.89 Q Oxon
4 486 Charlie Evans Banbury Harriers AC M15 30.06 Oxon
5 663 Sam Swadling Radley Athletic Club M15 30.16 Oxon
Heat 2 w-0.3
1 548 Scott Jones Oxford City AC M15 25.23 Q Oxon
2 609 David Oyedoh Radley Athletic Club M15 26.74 Q Oxon
3 441 Michael Cadle Bicester AC M15 28.41 Q Oxon
4 491 Thomas Flawn Radley Athletic Club M15 28.90 q Oxon
5 569 Michael Lynch Radley Athletic Club M15 29.46 q Oxon
6 582 Oliver Mellor Abingdon AC M15 31.72 Oxon
T81 U17 Women's 200m Final F17 w-1.6 Bucks
1 40 Latanyah Byfield Vale of Aylesbury AC F17 26.89 Bucks
2 270 Lucy Perkins Vale of Aylesbury AC F17 27.33 Bucks
3 113 Emily Gillespie Chiltern Harriers AC F17 27.75 Bucks
4 120 Daniela Grice Chiltern Harriers AC F17 27.89 Bucks
5 243 Tara Offside Chiltern Harriers AC F17 28.29 Bucks
6 232 Isabelle Nero Dacorum & Tring AC F17 29.32 Bucks
7 135 Emma Hickman Wycombe Phoenix Harriers & AC F17 29.38 Bucks
8 29 Heidi Biltcliffe-Gray Silson AC F17 30.53 Bucks
T82 U17 Women's 200m Final F17 w+0.4 Oxon
1 642 Marina Semple Radley Athletic Club F17 26.65 Oxon
2 534 Madison Hurley Radley Athletic Club F17 27.96 Oxon
3 510 Georgina Halfhead Abingdon AC F17 28.55 Oxon
4 487 Erin Fabri Bicester AC F17 29.03 Oxon
T83 U17 Men's 200m Final M17 w-2.6 Bucks
1 198 Brandon Lowe Marshall Milton Keynes AC M17 23.55 Bucks
2 142 George Ho Marshall Milton Keynes AC M17 24.45 Bucks
3 143 Finn Hobson Chiltern Harriers AC M17 24.53 Bucks
4 160 Louis Jackson Dacorum & Tring AC M17 24.67 Bucks
5 313 James Spicer Chiltern Harriers AC M17 24.78 Bucks
6 204 Maxwell Martin Marshall Milton Keynes AC M17 24.83 Bucks
7 354 Keelan Welch Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 25.13 Bucks
T84 U17 Men's 200m Final M17 w-0.8 Oxon
1 653 Jack Spencer Great Milton Athletics Club M17 23.40 Oxon
2 472 Benjamin Davys Abingdon AC M17 23.90 Oxon
3 414 William Barrett Abingdon AC M17 25.04 Oxon
4 593 Roshan Mowat Oxford City AC M17 25.31 Oxon
5 490 Ben Flawn Radley Athletic Club M17 25.48 Oxon
6 692 Alex Westbrook Witney Road Runners M17 26.02 Oxon
T85 Senior Men's 200m Final MS w-0.8 Oxon
1 565 Justin Leung Oxford City AC MS 23.25 Oxon
2 412 Michael Barough Oxford City AC MS 23.89 Oxon
3 516 Will Handscombe Oxford City AC MS 24.13 Oxon
4 705 Emile Morgan Williams Radley Athletic Club MS 24.18 Oxon
5 600 Roy Nelson Radley Athletic Club MS 26.02 Oxon
6 431 Chris Bromley Radley Athletic Club MS 27.01 Oxon
7 657 Manuel Stone Oxford City AC MS 29.20 Oxon
T86 U15 Girls' 800m Final F15 Bucks
1 132 Abbie Henderson Chiltern Harriers AC F15 2:18.44 Bucks
2 133 Holly Henderson Chiltern Harriers AC F15 2:19.26 Bucks
3 37 Olivia Brown Wycombe Phoenix Harriers & AC F15 2:19.45 Bucks
4 35 Alice Brown Chiltern Harriers AC F15 2:27.31 Bucks
5 194 Tia Lomas Chiltern Harriers AC F15 2:35.19 Bucks
6 102 Millie Freeland Marshall Milton Keynes AC F15 2:37.39 Bucks
7 299 Eleanor Shield Chiltern Harriers AC F15 2:37.75 Bucks
8 27 Arolape Benson Wycombe Abbey School F15 2:45.02 Bucks
9 252 Morenike Orimalade Marshall Milton Keynes AC F15 2:49.08 Bucks
10 140 Annabelle Hilton Chiltern Harriers AC F15 2:51.54 Bucks
11 265 Lucy Pearce Marshall Milton Keynes AC F15 3:10.28 Bucks
T87 U15 Boys' 800m Heats M15 Bucks
Heat 1
1 173 Harris Kentish Marshall Milton Keynes AC M15 2:16.79 Q Bucks
2 206 Ewan Maxwell Vale of Aylesbury AC M15 2:17.16 Q Bucks
3 271 Ethan Perry Vale of Aylesbury AC M15 2:17.43 Q Bucks
4 259 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 2:17.55 q Bucks
5 109 Laurence Gawne Chiltern Harriers AC M15 2:20.10 Bucks
6 334 Harry Totton Marshall Milton Keynes AC M15 2:22.33 Bucks
7 292 Harry Rose Marshall Milton Keynes AC M15 2:26.57 Bucks
8 220 Jacob Moore Chiltern Harriers AC M15 2:41.36 Bucks
Heat 2
1 349 Alastair Walls Vale of Aylesbury AC M15 2:16.63 Q Bucks
2 5 Matthew Aldred Chiltern Harriers AC M15 2:17.08 Q Bucks
3 12 Thomas Askey Chiltern Harriers AC M15 2:17.21 Q Bucks
4 359 Benjamin White Marshall Milton Keynes AC M15 2:17.51 q Bucks
5 261 Andrew Partridge Vale of Aylesbury AC M15 2:29.33 Bucks
6 182 Oliver Layfield Windsor Slough Eton & Hounslow AC M15 2:34.41 Bucks
7 255 Felix Palmer Windsor Slough Eton & Hounslow AC M15 2:34.73 Bucks
8 106 Benjamin Garner Marshall Milton Keynes AC M15 2:41.69 Bucks
9 229 Ethan Murrill Marshall Milton Keynes AC M15 2:42.67 Bucks
T88 U17 Women's 800m Final F17 Bucks
1 319 Kirsten Stilwell Wycombe Phoenix Harriers & AC F17 2:17.57 Bucks
2 340 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC F17 2:22.29 Bucks
3 38 Alicia Bushell Chiltern Harriers AC F17 2:24.15 Bucks
4 68 Anna Cuthbert Vale of Aylesbury AC F17 2:25.10 Bucks
5 320 Sophie Stockton Marshall Milton Keynes AC F17 2:29.75 Bucks
6 47 Millie Carey Vale of Aylesbury AC F17 2:30.56 Bucks
7 373 Madeleine Wood Wycombe Phoenix Harriers & AC F17 2:31.42 Bucks
8 190 Jinaan Lockwood Chiltern Harriers AC F17 2:33.35 Bucks
9 20 April Barnes Marshall Milton Keynes AC F17 2:36.55 Bucks
10 287 Katherine Ritter Windsor Slough Eton & Hounslow AC F17 2:47.06 Bucks
11 222 Jessica Mould Marshall Milton Keynes AC F17 2:49.16 Bucks
12 231 Gabriella Nero Dacorum & Tring AC F17 2:52.39 Bucks
13 29 Heidi Biltcliffe-Gray Silson AC F17 2:59.32 Bucks
T89 U17 Men's 800m Heats M17 Bucks
Heat 1
1 101 Leo Freeland Marshall Milton Keynes AC M17 2:07.82 Q Bucks
2 103 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC M17 2:07.98 Q Bucks
3 236 Max Nicolle Vale of Aylesbury AC M17 2:08.48 Q Bucks
4 153 Tom Hunter Chiltern Harriers AC M17 2:08.64 q Bucks
5 321 Charlie Stone Chiltern Harriers AC M17 2:14.33 Bucks
6 172 Luke Kempton Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 2:15.86 Bucks
7 212 Tom Meijer Marshall Milton Keynes AC M17 2:18.98 Bucks
8 228 Aidan Murphy Marshall Milton Keynes AC M17 2:19.35 Bucks
9 176 Alex Kingsman Marshall Milton Keynes AC M17 2:19.52 Bucks
Heat 2
1 297 Jack Sharp Marshall Milton Keynes AC M17 2:08.59 Q Bucks
2 164 Alex Johnson Chiltern Harriers AC M17 2:08.80 Q Bucks
3 26 Harvey Bell Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 2:08.96 Q Bucks
4 73 Jamie Darcy Marshall Milton Keynes AC M17 2:10.00 q Bucks
5 293 Jack Rose Marshall Milton Keynes AC M17 2:11.86 Bucks
6 54 Matthew Clifford Chiltern Harriers AC M17 2:17.87 Bucks
7 34 Alex Brent Marshall Milton Keynes AC M17 2:18.72 Bucks
8 217 Nicholas Mitchell Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 2:18.91 Bucks
9 284 Ryan Rickards Windsor Slough Eton & Hounslow AC M17 2:20.56 Bucks
10 28 Tomas Billenness Marshall Milton Keynes AC M17 2:34.07 Bucks
T90 U13 Girls' 70m Hurdles Final F13 w-0.6 Bucks
1 244 Hope Oguidi Marshall Milton Keynes AC F13 12.13 Bucks
2 17 Maddison Banks Marshall Milton Keynes AC F13 12.66 Bucks
3 195 Olivia London Vale of Aylesbury AC F13 12.88 Bucks
4 377 Sotia Zachariou Vale of Aylesbury AC F13 13.89 Bucks
5 247 Zariya Olayiwola Marshall Milton Keynes AC F13 14.04 Bucks
6 300 Anisiya Shilina Wycombe Abbey School F13 14.98 Bucks
7 69 Lucy Cuthbert Vale of Aylesbury AC F13 15.25 Bucks
8 311 Joanna Snelling Chiltern Harriers AC F13 15.30 Bucks
T91 U13 Girls' 70m Hurdles Final F13 w-0.4 Oxon
1 549 Annie Jonkers Reading AC F13 11.64 CBP Oxon
2 504 Imogen Gorrell Oxford City AC F13 13.02 Oxon
3 607 Alanna O'Neill Oxford City AC F13 13.25 Oxon
4 419 Bronte Bennett Oxford City AC F13 13.71 Oxon
5 442 Payton Carter Oxford City AC F13 13.80 Oxon
6 708 Florence Wootten Oxford City AC F13 13.90 Oxon
7 526 Eleanor Holloway Great Milton Athletics Club F13 14.57 Oxon
8 604 Hollie Offord Bicester AC F13 14.75 Oxon
9 514 Grace Halsey Radley Athletic Club F13 17.18 Oxon
T92 U13 Boys' 75m Hurdles Final M13 w+2.3 B&O
1 521 Barnaby Hedges Great Milton Athletics Club M13 13.24 CBP Oxon
2 6 William Alexander Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 14.15 Bucks
3 471 Tom Davies Great Milton Athletics Club M13 15.18 Oxon
4 343 Charlie Ventress Chiltern Harriers AC M13 15.45 Bucks
5 154 Woody Hurst Windsor Slough Eton & Hounslow AC M13 15.56 Bucks
6 629 Kyle Rayson Bicester AC M13 16.07 Oxon
7 560 Django La Porte Bicester AC M13 16.52 Oxon
8 496 Oliver Frost Abingdon AC M13 17.20 Oxon
9 141 Rory Hilton Chiltern Harriers AC M13 17.32 Bucks
T93 U13 Girls' 800m Time trial F13 Bucks
Race 1 overall
1 52 Olivia Clarke Chiltern Harriers AC F13 2:39.26 4 Bucks
2 325 Libby Sutton Wycombe Phoenix Harriers & AC F13 2:43.16 7 Bucks
3 207 Mmeso Mba Wycombe Abbey School F13 2:48.56 10 Bucks
4 19 Isobelle Barker Marshall Milton Keynes AC F13 2:49.92 12 Bucks
5 249 Alice Emily O'Leary Marshall Milton Keynes AC F13 2:52.62 13 Bucks
6 234 Elizabeth Nickless Chiltern Harriers AC F13 3:02.16 15 Bucks
7 195 Olivia London Vale of Aylesbury AC F13 3:04.14 16 Bucks
Race 2 overall
1 23 Francesca Baxter Chiltern Harriers AC F13 2:22.04 CBP Bucks
2 107 Elizabeth Amelia (Lizzie) Garner Marshall Milton Keynes AC F13 2:30.58 2 Bucks
3 266 Madeleine Pearce Marshall Milton Keynes AC F13 2:31.61 3 Bucks
4 65 Emma Corby Vale of Aylesbury AC F13 2:41.36 5 Bucks
5 64 Abigail Corby Vale of Aylesbury AC F13 2:42.52 6 Bucks
6 115 Thea Gray Wycombe Phoenix Harriers & AC F13 2:43.29 8 Bucks
7 69 Lucy Cuthbert Vale of Aylesbury AC F13 2:48.12 9 Bucks
8 257 Savarnah Pandya Chiltern Harriers AC F13 2:48.85 11 Bucks
9 122 Lyla Griffin Wycombe Phoenix Harriers & AC F13 2:54.73 14 Bucks
T94 U13 Girls' 800m Final F13 Oxon
1 509 Isabella Haines-Gray Oxford City AC F13 2:25.21 Oxon
2 575 Isabelle Martin Abingdon AC F13 2:27.94 Oxon
3 624 Evey Powell Abingdon AC F13 2:31.69 Oxon
4 442 Payton Carter Oxford City AC F13 2:34.85 Oxon
5 457 Mia Crawshaw Radley Athletic Club F13 2:39.64 Oxon
6 424 Cecelia Bower Radley Athletic Club F13 2:42.68 Oxon
7 649 Martha Sherwood Witney Road Runners F13 2:43.11 Oxon
8 618 Evie Pike Radley Athletic Club F13 2:44.94 Oxon
9 477 Remie Dorling-Mason Oxford City AC F13 2:50.90 Oxon
10 479 Dominique Dunn Oxford City AC F13 3:03.63 Oxon
T95 U13 Boys' 800m Final M13 Bucks
1 57 Alden Collier Chiltern Harriers AC M13 2:11.60 Bucks
2 296 Sam Sanderson Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 2:24.21 Bucks
3 248 Samuel Luke Oldroyd Marshall Milton Keynes AC M13 2:24.42 Bucks
4 24 Maximillian Baxter Chiltern Harriers AC M13 2:29.15 Bucks
5 307 Elias Skaarup Marshall Milton Keynes AC M13 2:33.07 Bucks
6 6 William Alexander Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 2:34.22 Bucks
7 110 Rowan Gawne Chiltern Harriers AC M13 2:35.93 Bucks
8 129 Samuel Hart Vale of Aylesbury AC M13 2:39.20 Bucks
9 141 Rory Hilton Chiltern Harriers AC M13 2:46.21 Bucks
10 100 George Fotherby Chiltern Harriers AC M13 2:46.23 Bucks
11 315 James Stallwood Marshall Milton Keynes AC M13 2:48.46 Bucks
12 260 Rufus Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 2:49.24 Bucks
T96 U13 Boys' 800m Final M13 Oxon
1 571 Richie Mack Banbury Harriers AC M13 2:30.69 Oxon
2 537 Glenn Irving Witney Road Runners M13 2:36.42 Oxon
3 500 George Godfrey Reading AC M13 2:36.64 Oxon
4 711 Sam Wyborn Radley Athletic Club M13 2:37.67 Oxon
5 497 Sebastian Gardner Oxford City AC M13 2:38.94 Oxon
6 589 Connor Morgan Abingdon AC M13 2:40.46 Oxon
7 462 George Crosthwaite Radley Athletic Club M13 2:46.49 Oxon
8 623 William Potts Oxford City AC M13 2:47.72 Oxon
9 566 Euan Lewis Oxford City AC M13 2:48.21 Oxon
10 677 Mikey Torlage Radley Athletic Club M13 2:49.90 Oxon
11 458 Charlie Cripps Radley Athletic Club M13 2:53.49 Oxon
12 621 Tom Pollard Witney Road Runners M13 3:11.55 Oxon
T97 U13 Girls' 200m Final F13 w+1.4 Bucks
1 250 Desola Omonijo Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 27.61 CBP= Bucks
2 244 Hope Oguidi Marshall Milton Keynes AC F13 27.80 Bucks
3 199 Ffion Mabey Vale of Aylesbury AC F13 30.04 Bucks
4 247 Zariya Olayiwola Marshall Milton Keynes AC F13 31.02 Bucks
5 167 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC F13 31.03 Bucks
6 17 Maddison Banks Marshall Milton Keynes AC F13 31.08 Bucks
7 181 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC F13 31.85 Bucks
8 104 Lila Gardner Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 32.95 Bucks
T98 U13 Girls' 200m Final F13 w-0.3 Oxon
1 549 Annie Jonkers Reading AC F13 28.99 Oxon
2 613 Josephine Parker Not a club member F13 29.30 Oxon
3 402 Zoe Allen Team Kennet Triathlon & AC F13 29.39 Oxon
4 543 Bethany Jones Witney Road Runners F13 29.54 Oxon
5 504 Imogen Gorrell Oxford City AC F13 29.55 Oxon
6 446 Melissa Chapman Radley Athletic Club F13 29.87 Oxon
7 439 Alex Burch Witney Road Runners F13 30.02 Oxon
T99 U13 Boys' 200m Final M13 w+0.5 Oxon
1 608 Oscar Oweka Witney Road Runners M13 26.99 Oxon
2 702 Kai Wilkinson Radley Athletic Club M13 27.53 Oxon
3 521 Barnaby Hedges Great Milton Athletics Club M13 28.06 Oxon
4 629 Kyle Rayson Bicester AC M13 30.13 Oxon
5 482 Jake Edwards Radley Athletic Club M13 30.68 Oxon
6 711 Sam Wyborn Radley Athletic Club M13 31.60 Oxon
7 537 Glenn Irving Witney Road Runners M13 31.88 Oxon
8 560 Django La Porte Bicester AC M13 32.84 Oxon
T100 U15 Girls' 200m Final F15 w+0.6 Bucks
1 291 Emilia Rock Vale of Aylesbury AC F15 25.53 CBP Bucks
2 275 Cristina Poulsen Wycombe Phoenix Harriers & AC F15 26.73 Bucks
3 329 Jemma Thomson Chiltern Harriers AC F15 27.46 Bucks
4 83 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC F15 27.73 Bucks
5 70 Rhianna Dankwa Marshall Milton Keynes AC F15 28.21 Bucks
6 323 Isabel Sumner Silson AC F15 29.11 Bucks
7= 218 Irini Mitu Wycombe Abbey School F15 29.78 Bucks
7= 55 Jessica Cloke Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 29.78 Bucks
T101 U15 Girls' 200m Final F15 w-1.1 Oxon
1 641 Raegan Sellers Banbury Harriers AC F15 26.16 Oxon
2 404 Vanessa Ankomah Banbury Harriers AC F15 26.75 Oxon
3 591 Charlotte Morris Oxford City AC F15 26.79 Oxon
4 435 Ellen Bruce Oxford City AC F15 27.69 Oxon
5 687 Olivia Ware Radley Athletic Club F15 28.05 Oxon
6 650 Jessica Simons Radley Athletic Club F15 28.28 Oxon
7 682 Dijonay Walker Banbury Harriers AC F15 28.28 Oxon
T103 U15 Boys' 200m Final M15 w-0.3 Oxon
1 542 Archie Jones Banbury Harriers AC M15 24.35 Oxon
2 619 Elijah Pinkney Banbury Harriers AC M15 24.39 Oxon
3 548 Scott Jones Oxford City AC M15 25.21 Oxon
4 609 David Oyedoh Radley Athletic Club M15 26.77 Oxon
5 441 Michael Cadle Bicester AC M15 28.32 Oxon
6 491 Thomas Flawn Radley Athletic Club M15 28.75 Oxon
7 569 Michael Lynch Radley Athletic Club M15 29.33 Oxon
T107 U20 Men's 200m Final M20 w-1.3 B&O
1 348 Hugo Wallace Marshall Milton Keynes AC M20 22.52 Bucks
2 654 Ollie Sprio Banbury Harriers AC M20 22.96 Oxon
3 511 Matthew Hall Banbury Harriers AC M20 23.14 Oxon
4 659 Blake Strickland-Bennett Radley Athletic Club M20 23.75 Oxon
5 95 Korben Fenty Vale of Aylesbury AC M20 23.96 Bucks
6 595 Oskar Moyaert Banbury Harriers AC M20 24.56 Oxon
7 41 Alex Byrom Vale of Aylesbury AC M20 24.65 Bucks
T109 U20/Senior Women's 200m Final F20 w-1.7 B&O
1 97 Abigail Fitton Marshall Milton Keynes AC F20 26.15 Bucks
2 161 Katie James Marshall Milton Keynes AC FS 26.23 Bucks
3 523 Scarlett Herold Abingdon AC F20 26.24 Oxon
4 98 Lisa Fitzpatrick Wycombe Phoenix Harriers & AC FS 27.41 Bucks
5 637 Charlotte Salt Abingdon AC FS 28.03 Oxon
6 512 Abielle Hallas Abingdon AC FS 29.16 Oxon
7 681 Michele Wakefield Oxford City AC FS 31.34 Oxon
T110 Senior Men's 200m Final MS w-1.0 Bucks
1 71 Tyrell Dankwa Marshall Milton Keynes AC MS 23.80 Bucks
2 44 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC MS 25.39 Bucks
3 283 Adam Richards-Gray Oxford City AC MS 26.81 Bucks
4 318 Peter Stansbury Dacorum & Tring AC MS 29.58 Bucks
T115 U15 Girls' 800m Final F15 Oxon
1 577 Olivia Martin Abingdon AC F15 2:22.77 Oxon
2 694 Tilly Westbrook Witney Road Runners F15 2:25.75 Oxon
3 483 Poppy Edwards Radley Athletic Club F15 2:29.81 Oxon
4 599 Kaela Nelson Radley Athletic Club F15 2:34.36 Oxon
5 460 Jennifer Critchley Bicester AC F15 2:37.06 Oxon
6 501 Lydia Godfrey Reading AC F15 2:37.61 Oxon
7 463 Poppy Crosthwaite Radley Athletic Club F15 2:41.22 Oxon
8 524 Ruby Herring Abingdon AC F15 2:42.01 Oxon
9 648 Lily Sherwood Witney Road Runners F15 2:46.19 Oxon
T116 U15 Boys' 800m Final M15 Bucks
1 206 Ewan Maxwell Vale of Aylesbury AC M15 2:09.25 Bucks
2 349 Alastair Walls Vale of Aylesbury AC M15 2:13.86 Bucks
3 5 Matthew Aldred Chiltern Harriers AC M15 2:14.49 Bucks
4 173 Harris Kentish Marshall Milton Keynes AC M15 2:15.67 Bucks
5 12 Thomas Askey Chiltern Harriers AC M15 2:16.31 Bucks
6 259 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 2:16.44 Bucks
7 359 Benjamin White Marshall Milton Keynes AC M15 2:17.99 Bucks
8 271 Ethan Perry Vale of Aylesbury AC M15 2:25.55 Bucks
T117 U15 Boys' 800m Final M15 Oxon
1 445 Henry Channon Oxford City AC M15 2:07.56 Oxon
2 539 Johnny James Radley Athletic Club M15 2:10.34 Oxon
3 585 Quinn Miell-Ingram Radley Athletic Club M15 2:18.61 Oxon
4 564 Farrell Ledford Oxford City AC M15 2:24.07 Oxon
5 425 Freddie Bower Radley Athletic Club M15 2:29.59 Oxon
6 658 Archie Street Banbury Harriers AC M15 2:30.82 Oxon
7 459 Tom Cripps Radley Athletic Club M15 2:32.71 Oxon
T119 U17 Women's 800m Final F17 Oxon
1 610 Daisy Palmer Oxford City AC F17 2:21.45 Oxon
2 642 Marina Semple Radley Athletic Club F17 2:24.55 Oxon
3 427 Clemmie Boyd Oxford City AC F17 2:25.35 Oxon
4 510 Georgina Halfhead Abingdon AC F17 2:25.60 Oxon
5 532 Beth Hunter Oxford City AC F17 2:26.18 Oxon
6 697 Grace Whitty Oxford City AC F17 2:26.27 Oxon
7 646 Amy Shayler Oxford City AC F17 2:29.34 Oxon
T120 U17 Men's 800m Final M17 Bucks
1 101 Leo Freeland Marshall Milton Keynes AC M17 2:00.33 Bucks
2 164 Alex Johnson Chiltern Harriers AC M17 2:00.61 Bucks
3 236 Max Nicolle Vale of Aylesbury AC M17 2:02.75 Bucks
4 26 Harvey Bell Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 2:05.51 Bucks
5 297 Jack Sharp Marshall Milton Keynes AC M17 2:05.87 Bucks
6 153 Tom Hunter Chiltern Harriers AC M17 2:07.76 Bucks
7 103 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC M17 2:11.06 Bucks
8 73 Jamie Darcy Marshall Milton Keynes AC M17 2:14.96 Bucks
T121 U17 Men's 800m Final M17 Oxon
1 493 Kie Francis Abingdon AC M17 2:07.38 Oxon
2 586 Rowan Miell-Ingram Radley Athletic Club M17 2:10.30 Oxon
3 688 Eddie Washbrook Abingdon AC M17 2:14.18 Oxon
4 414 William Barrett Abingdon AC M17 2:20.29 Oxon
T123 U20 Men's 800m Final M20 B&O
1 282 Cameron Reid Chiltern Harriers AC M20 1:59.56 Bucks
2 272 Max Perry Vale of Aylesbury AC M20 2:00.53 Bucks
3 481 Adam Ede Abingdon AC M20 2:01.30 Oxon
4 85 Findlay Dyer Wycombe Phoenix Harriers & AC M20 2:02.47 Bucks
5 80 Matthew Dicks Marshall Milton Keynes AC M20 2:02.93 Bucks
6 667 Jake Taylor Oxford City AC M20 2:03.57 Oxon
7 137 Robert Paul Hickman Marshall Milton Keynes AC M20 2:04.45 Bucks
8 177 Vaitshnavan Kuselan Windsor Slough Eton & Hounslow AC M20 2:08.55 Bucks
9 136 Peter Graham Hickman Marshall Milton Keynes AC M20 2:12.44 Bucks
T124 U20/Senior Women's 800m Final F20 B&O
1 345 Cerys Vico Wycombe Phoenix Harriers & AC F20 2:18.38 Bucks
2 170 Molly Jones Windsor Slough Eton & Hounslow AC F20 2:20.67 Bucks
3 626 Anabel Pozniak Radley Athletic Club F20 2:21.20 Oxon
4 290 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC FS 2:21.61 Bucks
5 86 Montana Edghill Marshall Milton Keynes AC F20 2:24.28 Bucks
6 527 Emily Hoogkamer Oxford University AC FS 2:25.37 Oxon
7 61 Charlotte Lucy Cooke Milton Keynes Distance Project F20 2:28.30 Bucks
8 239 Jessica Nuttall Milton Keynes Distance Project F20 2:28.98 Bucks
9 341 Anna Ustaran-Anderegg Marshall Milton Keynes AC F20 2:30.86 Bucks
10 440 Rachel Burton Radley Athletic Club F20 2:34.10 Oxon
11 430 Anya Bromley Abingdon AC F20 2:35.40 Oxon
12 191 Soraya Lockwood Chiltern Harriers AC F20 2:36.31 Bucks
13 556 Naomi Kingston Bicester AC F20 3:01.56 Oxon
T125 Senior Men's 800m Final MS Bucks
1 370 Samuel Winters Marshall Milton Keynes AC MS 1:58.13 Bucks
2 574 Yannick Markhof Oxford University AC MS 1:59.50 Oxon
3 655 Owen Stepney Abingdon AC MS 2:01.09 Oxon
4 644 Andrew Shaw Oxford University AC MS 2:04.35 Oxon
5 274 Jack Pocock Marshall Milton Keynes AC MS 2:11.25 Bucks
6 344 Jeremy Vick Marshall Milton Keynes AC MS 2:12.76 Bucks
7 540 Paul Jegou White Horse Harriers MS 2:13.70 Oxon
8 371 Steve Withers Marshall Milton Keynes AC MS 2:15.26 Bucks
9 712 Dan Wymer Witney Road Runners MS 2:30.33 Oxon
F1 Men's Hammer M20
1 89 James Ericsson-Nicholls Marshall Milton Keynes AC M20 55.96 CBP Bucks
1 288 Mark Roberson Marshall Milton Keynes AC MS 40.58 Bucks
1 473 Michael Dawes Banbury Harriers AC MS 46.35 Oxon
2 684 Gary Walter Oxford City AC MS 22.63 Oxon
1 355 Ryan Christopher Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 39.84 Bucks
2 159 Alex Jackson Dacorum & Tring AC M15 34.04 Bucks
3 261 Andrew Partridge Vale of Aylesbury AC M15 19.77 Bucks
1 486 Charlie Evans Banbury Harriers AC M15 25.23 Oxon
F2 Senior Long Jump FS
1 528 Alice Hopkins Oxford City AC FS 6.08 Oxon
2 98 Lisa Fitzpatrick Wycombe Phoenix Harriers & AC FS 4.76 Bucks
3 639 Rebecca Scott Banbury Harriers AC FS 4.61 Oxon
4 665 Kirsty Tanner Witney Road Runners FS 3.89 Oxon
5 651 Amanda Smith Witney Road Runners FS 2.95 Oxon
1 695 Aidan Whiting Oxford City AC MS 5.89 Oxon
2 570 Dan Lyness Oxford University AC MS 5.87 Oxon
F3 U17 Women's Javelin F17
1 84 Eva Durand Marshall Milton Keynes AC F17 37.37 Bucks
2 205 Sophia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC F17 30.94 Bucks
3 66 Eliza Craker Maidenhead AC F17 17.68 Bucks
1 689 Erin Waters Radley Athletic Club F17 34.53 Oxon
2 704 Alisha Williams Oxford City AC F17 32.02 Oxon
3 662 Annie Sutcliffe Oxford City AC F17 30.40 Oxon
4 485 Elizabeth Eskender Banbury Harriers AC F17 24.18 Oxon
5 515 Leah Halsey Radley Athletic Club F17 21.54 Oxon
6 406 Tegan Armstrong Banbury Harriers AC F17 18.16 Oxon
7 666 Sian Tanner Witney Road Runners F17 11.81 Oxon
F4 U20/U17 Women's Long Jump F20 Oxon
1 662 Annie Sutcliffe Oxford City AC F17 4.91 Oxon
2 488 Temi Fajemisin Oxford City AC F17 4.79 Oxon
3 487 Erin Fabri Bicester AC F17 4.44 Oxon
4 519 Fern Hawkins Banbury Harriers AC F17 4.14 Oxon
5 515 Leah Halsey Radley Athletic Club F17 4.06 Oxon
6 645 Ella Shaw Radley Athletic Club F17 2.98 Oxon
1 685 Jessica Walter Oxford City AC F20 4.97 Oxon
2 428 Fiona Bristow Abingdon AC F20 4.88 Oxon
F5 U17/U15 Women's Hammer F17
1 219 Lara Moffat Marshall Milton Keynes AC F17 55.56 CBP Bucks
1 612 Amber Parker Radley Athletic Club F17 37.39 Oxon
2 485 Elizabeth Eskender Banbury Harriers AC F17 33.17 Oxon
F6 Senior/U20/M17 Pole Vault F20
1 225 Nemiah Munir Vale of Aylesbury AC F20 2.80 Bucks
1 518 Victoria Harte Radley Athletic Club F20 2.70 Oxon
1 551 Marc Juffkins Abingdon Amblers AC MS 2.60 Oxon
2 656 Pete Stepney Abingdon AC MS 2.60 Oxon
1 535 Heidi Hurst Oxford University AC FS 2.40 Oxon
2 596 Carine Muir Abingdon AC FS 2.40 Oxon
3 639 Rebecca Scott Banbury Harriers AC FS 2.10 Oxon
F7 U20/U17 Women's Long Jump F17 Bucks
1 130 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers & AC F17 5.40 Bucks
2 2 Lateefah Agberemi Marshall Milton Keynes AC F17 5.30 Bucks
3 364 Carmen Williams Vale of Aylesbury AC F17 5.27 Bucks
4 270 Lucy Perkins Vale of Aylesbury AC F17 4.83 Bucks
5 205 Sophia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC F17 4.30 Bucks
6 48 Elize Chappell Marshall Milton Keynes AC F17 3.87 Bucks
1 245 Temi Ojora Windsor Slough Eton & Hounslow AC F20 5.87 CBP Bucks
2 139 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes AC F20 4.90 Bucks
F8 U15 Boys' Javelin M15
1 326 Joseph Taylor Marshall Milton Keynes AC M15 54.61 CBP Bucks
2 294 Finlay Sanders Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 28.00 Bucks
3 10 Nathaniel Arulanandam Vale of Aylesbury AC M15 23.26 Bucks
4 42 Joseph Caesar Windsor Slough Eton & Hounslow AC M15 8.27 Bucks
1 486 Charlie Evans Banbury Harriers AC M15 41.31 Oxon
2 441 Michael Cadle Bicester AC M15 17.49 Oxon
F9 U13 Girls' Javelin F13
1 167 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC F13 36.97 CBP Bucks
2 181 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC F13 11.87 Bucks
1 549 Annie Jonkers Reading AC F13 27.13 Oxon
2 402 Zoe Allen Team Kennet Triathlon & AC F13 21.89 Oxon
3 649 Martha Sherwood Witney Road Runners F13 20.76 Oxon
4 419 Bronte Bennett Oxford City AC F13 17.31 Oxon
5 495 Amy Frost Abingdon AC F13 15.72 Oxon
6 504 Imogen Gorrell Oxford City AC F13 10.73 Oxon
7 413 Abbie Barrett Abingdon AC F13 9.07 Oxon
8 580 Charlotte McIntyre Witney Road Runners F13 6.77 Oxon
F10 U13 Boys' Javelin M13
1 268 Jamie Penley Marshall Milton Keynes AC M13 29.62 Bucks
2 6 William Alexander Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 23.11 Bucks
3 333 Leo Tottle Vale of Aylesbury AC M13 22.93 Bucks
4 254 Harry Owen Vale of Aylesbury AC M13 21.50 Bucks
1 496 Oliver Frost Abingdon AC M13 19.19 Oxon
2 538 Ben Jackson Oxford City AC M13 18.12 Oxon
3 458 Charlie Cripps Radley Athletic Club M13 12.52 Oxon
4 621 Tom Pollard Witney Road Runners M13 10.42 Oxon
F11 Senior/U20 Women's Hammer FS
1 277 Kayleigh Presswell Marshall Milton Keynes AC FS 58.55 Bucks
2 25 Emma Beardmore Harrow AC FS 49.80 Bucks
3 276 Diane Presswell Marshall Milton Keynes AC FS 27.05 Bucks
4 230 Caitlin Neale Wycombe Phoenix Harriers & AC FS 20.72 Bucks
1 632 Jenny Richards Oxford University AC FS 42.29 Oxon
2 598 Heather Nelson Oxford University AC FS 30.53 Oxon
3 449 Jessica Cherry Banbury Harriers AC FS 26.11 Oxon
4 651 Amanda Smith Witney Road Runners FS 15.80 Oxon
1 335 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes AC F20 45.78 Bucks
1 568 Ella Lovibond Radley Athletic Club F20 44.49 Oxon
F12 U13 Boys' Long Jump M13 Bucks
1 6 William Alexander Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 4.24 Bucks
2 322 Benjamin Straughan Oxford City AC M13 4.07 Bucks
3 56 Daniel Cogan Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 3.52 Bucks
F13 U13 Boys' Long Jump M13 Oxon
1 608 Oscar Oweka Witney Road Runners M13 4.49 Oxon
2 492 Henry Fletcher Radley Athletic Club M13 4.23 Oxon
3 471 Tom Davies Great Milton Athletics Club M13 4.21 Oxon
4 537 Glenn Irving Witney Road Runners M13 4.14 Oxon
5 521 Barnaby Hedges Great Milton Athletics Club M13 4.11 Oxon
6 496 Oliver Frost Abingdon AC M13 3.71 Oxon
7 546 Jack Jones Witney Road Runners M13 3.68 Oxon
8 629 Kyle Rayson Bicester AC M13 3.52 Oxon
9 433 Esaias Brown Abingdon AC M13 3.45 Oxon
10 432 Josh Bromley Radley Athletic Club M13 3.34 Oxon
11 621 Tom Pollard Witney Road Runners M13 3.26 Oxon
F14 Senior/U20 Women's Javelin FS
1 474 Shannon Dawes Banbury Harriers AC F20 37.06 Oxon
1 67 Sarah Cross Chiltern Harriers AC FS 26.25 Bucks
1 527 Emily Hoogkamer Oxford University AC FS 30.39 Oxon
2 449 Jessica Cherry Banbury Harriers AC FS 25.95 Oxon
3 639 Rebecca Scott Banbury Harriers AC FS 24.08 Oxon
4 503 Claire Goodwin Banbury Harriers AC FS 22.19 Oxon
F15 U13 Girls' Long Jump F13 Oxon
1 549 Annie Jonkers Reading AC F13 4.49 Oxon
2 607 Alanna O'Neill Oxford City AC F13 4.22 Oxon
3 543 Bethany Jones Witney Road Runners F13 4.04 Oxon
4 649 Martha Sherwood Witney Road Runners F13 4.04 Oxon
5 442 Payton Carter Oxford City AC F13 3.91 Oxon
6 690 Amelia Webb Radley Athletic Club F13 3.86 Oxon
7 683 Ellen Walker-Smith Oxford City AC F13 3.86 Oxon
8 504 Imogen Gorrell Oxford City AC F13 3.76 Oxon
9 495 Amy Frost Abingdon AC F13 3.73 Oxon
10 439 Alex Burch Witney Road Runners F13 3.67 Oxon
11 514 Grace Halsey Radley Athletic Club F13 3.41 Oxon
12 643 Kristin Senior Bicester AC F13 3.37 Oxon
F16 M15/F15/F17 Pole Vault F17
1 312 Mia Lauren Soman Marshall Milton Keynes AC F17 2.30 Bucks
48 Elize Chappell Marshall Milton Keynes AC F17 nh Bucks
1 640 Emily Scrivener Reading AC F17 3.10 CBP Oxon
2 469 Esther Davies Great Milton Athletics Club F17 2.50 Oxon
1 127 Joel Hansen Vale of Aylesbury AC M15 1.90 Bucks
1 146 Amy Hogbin Wycombe Phoenix Harriers & AC F15 2.10 Bucks
1 480 Tilly Eckersall Reading AC F15 1.90 Oxon
F17 U13 Girls' Long Jump F13 Bucks
1 250 Desola Omonijo Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 4.33 Bucks
2 353 Anouska Wedrychowski Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 4.29 Bucks
3 167 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC F13 4.03 Bucks
4 244 Hope Oguidi Marshall Milton Keynes AC F13 3.94 Bucks
5 65 Emma Corby Vale of Aylesbury AC F13 3.89 Bucks
6 337 Lizzie Tucker Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 3.73 Bucks
7 64 Abigail Corby Vale of Aylesbury AC F13 3.70 Bucks
8 199 Ffion Mabey Vale of Aylesbury AC F13 3.66 Bucks
9 238 Lesedi Nkoane Chiltern Harriers AC F13 3.63 Bucks
10 104 Lila Gardner Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 3.62 Bucks
11 251 Lois Opare Marshall Milton Keynes AC F13 3.61 Bucks
12 52 Olivia Clarke Chiltern Harriers AC F13 3.60 Bucks
13 126 Sophie Habgood Chiltern Harriers AC F13 3.52 Bucks
14 267 Alice Peckham Chiltern Harriers AC F13 3.27 Bucks
15 181 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC F13 3.10 Bucks
16 280 Emma Readman Chiltern Harriers AC F13 2.99 Bucks
F18 U15 Girls' Javelin F15
1 123 Sally Grimm Wycombe Phoenix Harriers & AC F15 22.86 Bucks
2 201 Alexia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 19.04 Bucks
1 616 Lily Peach Oxford City AC F15 33.10 CBP Oxon
2 553 Maisie Kavanagh Oxford City AC F15 26.43 Oxon
3 587 Alice Millar Oxford City AC F15 25.08 Oxon
4 522 Edie Herbert Witney Road Runners F15 21.29 Oxon
5 480 Tilly Eckersall Reading AC F15 16.62 Oxon
6 581 Rebecca McIntyre Witney Road Runners F15 7.94 Oxon
F19 U15 Girls' Long Jump F15 Oxon
1 415 Olivia Barton Oxford City AC F15 4.84 Oxon
2 435 Ellen Bruce Oxford City AC F15 4.58 Oxon
3 650 Jessica Simons Radley Athletic Club F15 4.58 Oxon
4 599 Kaela Nelson Radley Athletic Club F15 4.49 Oxon
5 552 Charlotte Kavanagh Bicester AC F15 4.10 Oxon
6 513 Freya Halsall Abingdon Amblers AC F15 4.08 Oxon
7 648 Lily Sherwood Witney Road Runners F15 3.97 Oxon
8 522 Edie Herbert Witney Road Runners F15 3.89 Oxon
9 547 Olivia Jones Oxford City AC F15 3.69 Oxon
10 673 Emily Timbrell White Horse Harriers F15 3.60 Oxon
11 453 Thea Cosby Witney Road Runners F15 3.01 Oxon
F20 U15 Girls' Long Jump F15 Bucks
1 240 Chisom Nwafor Chiltern Harriers AC F15 5.01 Bucks
2 83 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC F15 4.83 Bucks
3 285 Gabi Riley Chiltern Harriers AC F15 4.33 Bucks
4 201 Alexia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 3.88 Bucks
F21 M17/M20/MS Javelin M20
1 414 William Barrett Abingdon AC M17 39.59 Oxon
1 41 Alex Byrom Vale of Aylesbury AC M20 37.04 Bucks
1 489 Joseph Fisher Oxford University AC MS 45.42 Oxon
F22 U13 Boys'/Girls' Shot F13
1 621 Tom Pollard Witney Road Runners M13 5.09 Oxon
2 714 Alfie Zollo Witney Road Runners M13 4.84 Oxon
1 549 Annie Jonkers Reading AC F13 7.59 Oxon
2 402 Zoe Allen Team Kennet Triathlon & AC F13 7.40 Oxon
3 419 Bronte Bennett Oxford City AC F13 7.33 Oxon
4 649 Martha Sherwood Witney Road Runners F13 6.79 Oxon
5 495 Amy Frost Abingdon AC F13 6.51 Oxon
6 457 Mia Crawshaw Radley Athletic Club F13 5.91 Oxon
7 543 Bethany Jones Witney Road Runners F13 5.66 Oxon
8 508 Katie Groves Bicester AC F13 5.48 Oxon
9 680 Samantha Viner Abingdon AC F13 4.90 Oxon
10 580 Charlotte McIntyre Witney Road Runners F13 3.25 Oxon
F23 Senior Men's Discus MS
1 21 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes AC MS 31.10 Bucks
1 579 Stephen McCauley Oxford City AC MS 41.57 Oxon
2 536 Fergus Imrie Oxford University AC MS 35.51 Oxon
3 647 Charlie Shepherd Banbury Harriers AC MS 32.68 Oxon
4 701 Perriss Wilkins Midland Masters AC MS 32.61 Oxon
5 473 Michael Dawes Banbury Harriers AC MS 30.45 Oxon
6 684 Gary Walter Oxford City AC MS 25.79 Oxon
F24 F17/F20/FS High Jump F17
1 245 Temi Ojora Windsor Slough Eton & Hounslow AC F20 1.70 CBP= Bucks
1 332 Erin Tosh Windsor Slough Eton & Hounslow AC F17 1.40 Bucks
1 639 Rebecca Scott Banbury Harriers AC FS 1.45 Oxon
F25 Senior/U20 Men's Long Jump M20
1 180 Kam-Cheung Lambert Windsor Slough Eton & Hounslow AC M20 5.86 Bucks
2 41 Alex Byrom Vale of Aylesbury AC M20 5.44 Bucks
1 143 Finn Hobson Chiltern Harriers AC M17 5.63 Bucks
1 593 Roshan Mowat Oxford City AC M17 5.73 Oxon
2 692 Alex Westbrook Witney Road Runners M17 5.39 Oxon
3 490 Ben Flawn Radley Athletic Club M17 5.05 Oxon
4 414 William Barrett Abingdon AC M17 4.78 Oxon
F26 M15/M17 Shot M15
1 355 Ryan Christopher Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 11.21 Bucks
2 294 Finlay Sanders Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 10.00 Bucks
3 42 Joseph Caesar Windsor Slough Eton & Hounslow AC M15 7.02 Bucks
4 261 Andrew Partridge Vale of Aylesbury AC M15 6.38 Bucks
5 144 Noah Hobson Chiltern Harriers AC M15 5.90 Bucks
1 486 Charlie Evans Banbury Harriers AC M15 9.69 Oxon
2 630 Samuel Rayson Bicester AC M15 8.70 Oxon
3 470 Jonathan Davies Oxford City AC M15 7.25 Oxon
1 450 Adam Chesterman Radley Athletic Club M17 12.19 Oxon
2 578 Billy Mccauley Oxford City AC M17 10.59 Oxon
F27 U13 Boys'/Girls' Shot M13 Bucks
1 246 Samuel Okolie Marshall Milton Keynes AC M13 8.74 CBP Bucks
2 6 William Alexander Wycombe Phoenix Harriers & AC M13 6.38 Bucks
3 343 Charlie Ventress Chiltern Harriers AC M13 5.82 Bucks
1 300 Anisiya Shilina Wycombe Abbey School F13 8.77 Bucks
2 167 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC F13 8.73 Bucks
3 17 Maddison Banks Marshall Milton Keynes AC F13 7.23 Bucks
4 199 Ffion Mabey Vale of Aylesbury AC F13 6.87 Bucks
5 23 Francesca Baxter Chiltern Harriers AC F13 6.23 Bucks
6 104 Lila Gardner Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 6.22 Bucks
7 377 Sotia Zachariou Vale of Aylesbury AC F13 6.21 Bucks
8 181 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC F13 5.95 Bucks
9 51 Katie Clarke Vale of Aylesbury AC F13 5.93 Bucks
10 122 Lyla Griffin Wycombe Phoenix Harriers & AC F13 5.22 Bucks
F28 Senior Women's Discus FS
1 230 Caitlin Neale Wycombe Phoenix Harriers & AC FS 23.20 Bucks
1 707 Kathryn Woodcock Radley Athletic Club FS 48.53 CBP Oxon
2 632 Jennifer Richards Oxford University AC FS 34.93 Oxon
3 598 Heather Nelson Oxford University AC FS 27.17 Oxon
F29 U13/U15 Boys' High Jump M15
1 8 Jerry Anderson Chiltern Harriers AC M15 1.30 Bucks
1 630 Samuel Rayson Bicester AC M15 1.68 Oxon
2 421 Edward Betts Abingdon AC M15 1.45 Oxon
3 507 Ben Groves Bicester AC M15 1.45 Oxon
4 658 Archie Street Banbury Harriers AC M15 1.40 Oxon
5 441 Michael Cadle Bicester AC M15 1.35 Oxon
6 455 Thomas Cove Oxford City AC M15 1.30 Oxon
1 322 Benjamin Straughan Oxford City AC M13 1.25 Bucks
2 154 Woody Hurst Windsor Slough Eton & Hounslow AC M13 1.20 Bucks
1 492 Henry Fletcher Radley Athletic Club M13 1.35 Oxon
2 471 Tom Davies Great Milton Athletics Club M13 1.35 Oxon
3 496 Oliver Frost Abingdon AC M13 1.30 Oxon
4 566 Euan Lewis Oxford City AC M13 1.05 Oxon
F30 U13 Girls' High Jump F13
1 104 Lila Gardner Windsor Slough Eton & Hounslow AC F13 1.36 Bucks
2 377 Sotia Zachariou Vale of Aylesbury AC F13 1.33 Bucks
3 167 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC F13 1.25 Bucks
4 181 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC F13 1.20 Bucks
5 51 Katie Clarke Vale of Aylesbury AC F13 1.15 Bucks
6 69 Lucy Cuthbert Vale of Aylesbury AC F13 1.15 Bucks
7 115 Thea Gray Wycombe Phoenix Harriers & AC F13 1.15 Bucks
8 7 Lola Amis-Compton Wycombe Abbey School F13 1.10 Bucks
1 683 Ellen Walker-Smith Oxford City AC F13 1.25 Oxon
2 690 Amelia Webb Radley Athletic Club F13 1.20 Oxon
3 649 Martha Sherwood Witney Road Runners F13 1.20 Oxon
4= 477 Remie Dorling-Mason Oxford City AC F13 1.15 Oxon
4= 604 Hollie Offord Bicester AC F13 1.15 Oxon
6 424 Cecelia Bower Radley Athletic Club F13 1.10 Oxon
F31 U17 Women's Discus F17
1 467 Emelina Darvell Banbury Harriers AC F17 29.82 Oxon
2 612 Amber Parker Radley Athletic Club F17 26.50 Oxon
3 469 Esther Davies Great Milton Athletics Club F17 22.18 Oxon
4 515 Leah Halsey Radley Athletic Club F17 17.50 Oxon
1 219 Lara Moffat Marshall Milton Keynes AC F17 29.22 Bucks
2 223 Hannah Moyles Marshall Milton Keynes AC F17 25.88 Bucks
F32 U15 Girls' Shot F15
1 240 Chisom Nwafor Chiltern Harriers AC F15 11.06 CBP Bucks
2 174 Claudia Kerry-Roger Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 9.02 Bucks
3 55 Jessica Cloke Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 7.51 Bucks
4 83 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC F15 7.03 Bucks
1 576 Lily Martin Oxford City AC F15 10.89 CBP Oxon
2 616 Lily Peach Oxford City AC F15 9.16 Oxon
3 423 Isla Bohannon Bicester AC F15 6.78 Oxon
4 581 Rebecca McIntyre Witney Road Runners F15 6.16 Oxon
5 547 Olivia Jones Oxford City AC F15 6.13 Oxon
6 416 Tyler Bateman-Cray Oxford City AC F15 5.62 Oxon
7 660 Eden Strickland-Bennett Radley Athletic Club F15 5.36 Oxon
F33 Senior Men's/Women's Shot MS
1 21 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes AC MS 10.86 Bucks
1 579 Stephen McCauley Oxford City AC MS 13.79 Oxon
2 536 Fergus Imrie Oxford University AC MS 11.83 Oxon
3 684 Gary Walter Oxford City AC MS 9.69 Oxon
1 230 Caitlin Neale Wycombe Phoenix Harriers & AC FS 5.98 Bucks
1 528 Alice Hopkins Oxford City AC FS 11.32 Oxon
2 449 Jessica Cherry Banbury Harriers AC FS 10.15 Oxon
3 632 Jenny Richards Oxford University AC FS 9.92 Oxon
4 598 Heather Nelson Oxford University AC FS 7.28 Oxon
F34 U15 Girls' High Jump F15
1 240 Chisom Nwafor Chiltern Harriers AC F15 1.43 Bucks
2 83 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC F15 1.40 Bucks
1 513 Freya Halsall Abingdon Amblers AC F15 1.30 Oxon
2 405 Celena Appleby-Prince Abingdon AC F15 1.30 Oxon
3 614 Loulou Parker-Smith White Horse Harriers F15 1.30 Oxon
4 530 Emily Hoyle Radley Athletic Club F15 1.20 Oxon
5 522 Edie Herbert Witney Road Runners F15 1.15 Oxon
6 416 Tyler Bateman-Cray Oxford City AC F15 nh Oxon
F35 U13 Boys'/Girls' Discus F13
1 246 Samuel Okolie Marshall Milton Keynes AC M13 21.22 Bucks
1 471 Tom Davies Great Milton Athletics Club M13 11.97 Oxon
2 714 Alfie Zollo Witney Road Runners M13 9.08 Oxon
1 300 Anisiya Shilina Wycombe Abbey School F13 18.28 Bucks
2 199 Ffion Mabey Vale of Aylesbury AC F13 15.80 Bucks
3 195 Olivia London Vale of Aylesbury AC F13 10.94 Bucks
1 419 Bronte Bennett Oxford City AC F13 18.65 Oxon
2 504 Imogen Gorrell Oxford City AC F13 17.99 Oxon
3 508 Katie Groves Bicester AC F13 14.21 Oxon
4 543 Bethany Jones Witney Road Runners F13 13.92 Oxon
F36 Women's Triple Jump F17
1 2 Lateefah Agberemi Marshall Milton Keynes AC F17 10.75 Bucks
2 48 Elize Chappell Marshall Milton Keynes AC F17 8.31 Bucks
1 98 Lisa Fitzpatrick Wycombe Phoenix Harriers & AC FS 10.23 Bucks
1 488 Temi Fajemisin Oxford City AC F17 11.05 Oxon
2 534 Madison Hurley Radley Athletic Club F17 9.16 Oxon
1 506 Holly Griffiths-Brown Oxford City AC F20 11.37 Oxon
2 685 Jessica Walter Oxford City AC F20 10.29 Oxon
1 639 Rebecca Scott Banbury Harriers AC FS 9.61 Oxon
F37 U15 Boys' Long Jump M15 Bucks
1 171 Rhys Jordan Marshall Milton Keynes AC M15 5.43 Bucks
2 355 Ryan Christopher Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 5.37 Bucks
3 144 Noah Hobson Chiltern Harriers AC M15 4.26 Bucks
4 8 Jerry Anderson Chiltern Harriers AC M15 3.68 Bucks
F38 U15 Girls' Discus F15
1 174 Claudia Kerry-Roger Windsor Slough Eton & Hounslow AC F15 30.50 Bucks
2 119 Caitlin Gregory Chiltern Harriers AC F15 18.77 Bucks
3 289 Emily Roberts Cookham Running Club F15 18.18 Bucks
4 203 Lara Martin Wycombe Abbey School F15 15.83 Bucks
1 576 Lily Martin Oxford City AC F15 22.18 Oxon
2 522 Edie Herbert Witney Road Runners F15 18.52 Oxon
3 650 Jessica Simons Radley Athletic Club F15 14.53 Oxon
4 547 Olivia Jones Oxford City AC F15 14.23 Oxon
5 423 Isla Bohannon Bicester AC F15 13.89 Oxon
6 581 Rebecca McIntyre Witney Road Runners F15 12.02 Oxon
F39 M17/M20/MS High Jump M17 Bucks
1 187 Robert Lewis Marshall Milton Keynes AC MS 1.85 Bucks
2 318 Peter Stansbury Dacorum & Tring AC MS 1.45 Bucks
1 94 Samuel Henry Featherstone Marshall Milton Keynes AC M20 1.90 Bucks
1 155 Ben Ince Oxford City AC M17 1.80 Bucks
2 143 Finn Hobson Chiltern Harriers AC M17 1.70 Bucks
3 9 Rhys Arnold Chiltern Harriers AC M17 1.65 Bucks
4 317 Marcus Stansbury Dacorum & Tring AC M17 1.50 Bucks
1 593 Roshan Mowat Oxford City AC M17 1.75 Oxon
F40 U17 Women's Shot F17
1 219 Lara Moffat Marshall Milton Keynes AC F17 9.57 Bucks
1 662 Annie Sutcliffe Oxford City AC F17 10.40 Oxon
2 467 Emelina Darvell Banbury Harriers AC F17 10.08 Oxon
3 612 Amber Parker Radley Athletic Club F17 9.67 Oxon
4 487 Erin Fabri Bicester AC F17 7.07 Oxon
5 515 Leah Halsey Radley Athletic Club F17 6.47 Oxon
F41 U15 Boys' Long Jump M15 Oxon
1 609 David Oyedoh Radley Athletic Club M15 5.06 Oxon
2 636 Moses Sadler Oxford City AC M15 4.98 Oxon
3 630 Samuel Rayson Bicester AC M15 4.94 Oxon
4 507 Ben Groves Bicester AC M15 4.81 Oxon
5 548 Scott Jones Oxford City AC M15 4.78 Oxon
6 658 Archie Street Banbury Harriers AC M15 4.59 Oxon
7 441 Michael Cadle Bicester AC M15 4.45 Oxon
8 455 Thomas Cove Oxford City AC M15 4.08 Oxon
9 491 Thomas Flawn Radley Athletic Club M15 4.05 Oxon
10 663 Sam Swadling Radley Athletic Club M15 3.98 Oxon
F42 Men's Triple Jump M17
1 72 Euan Darbon Windsor Slough Eton & Hounslow AC M17 12.71 Bucks
2 204 Maxwell Martin Marshall Milton Keynes AC M17 11.49 Bucks
3 317 Marcus Stansbury Dacorum & Tring AC M17 10.39 Bucks
1 180 Kam-Cheung Lambert Windsor Slough Eton & Hounslow AC M20 12.58 Bucks
1 472 Benjamin Davys Abingdon AC M17 11.31 Oxon
1 595 Oskar Moyaert Banbury Harriers AC M20 11.07 Oxon
1 695 Aidan Whiting Oxford City AC MS 12.06 Oxon
F43 U20/U17/U15 Men's Discus M15 Bucks
1 355 Ryan Christopher Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC M15 37.65 Bucks
2 88 Alex Jackson Dacorum & Tring AC M15 33.77 Bucks
1 486 Charlie Evans Banbury Harriers AC M15 29.27 Oxon
2 470 Jonathan Davies Oxford City AC M15 21.60 Oxon
1 224 Oliver Moyles Marshall Milton Keynes AC M17 38.31 Bucks
2 217 Nicholas Mitchell Wycombe Phoenix Harriers & AC M17 22.78 Bucks
1 450 Adam Chesterman Radley Athletic Club M17 42.62 Oxon
2 578 Billy Mccauley Oxford City AC M17 33.22 Oxon
1 41 Alex Byrom Vale of Aylesbury AC M20 37.04 Bucks