2018 MMK Awards Evening - 6 October 2018
Nominations Members are only eligible for one award
Under 11 Boys Cross Country Max Holland Maxwell Newman Sam Oldroyd
Under 11 Girls Cross Country Jessica Woods Amy Wooton Madeleine Pearce
Under 11 Boys Track & Field Luke Briggs Joe Mumford Evan Mumford Daniel Carter
Tommy Paton Isaac Durand Pharis Gardiner Maxwell Newman
Under 11 Girls Track & Field Kaitlin Baitson Daisy Lewis Vivas Eleanor Pearce
Olivia Chilton Zainab Agberemi Ella Glass
Under 11 Boys Sportshall Daniel Ayodele Dímitri Varlack Kobe Sinclair-Linton
Isaiah Phillip Joe Mumford Bobola Olatunde
Under 11 Girls Sportshall Maddi Banks Hope Oguidi Libby Freeland Laura Chalmers Ayesha Jones
Keira Galloway Lizzie Garner NíDea Lambert Bethany Lawson
Under 13 Boys Cross Country Callum Tripp Oliver James Harry Rose
Under 13 Girls Cross Country Morenike Orimalade Sonja De Koning Phoebe Miller Millie Freeland
Under 13 Boys Track & Field Joshua Stephens Brandon Kyere Callum Tripp Daniel Ayodele
Isaiah Phillip Edward Barber Jamie Penley
Under 13 Girls Track & Field Ayesha Jones Sonja de Koning Lizzie Garner Millie Freeland Morenike Orimalade
Hope Oguidi Rhianna Dankwa Victorious Ezeh Laura Chalmers Hayley Dimond
Under 13 Boys Sportshall Edward Barber Joshua Stephens
Under 13 Girls Sportshall Elizabeth Tchuimeni Hayley Dimond Victorious Ezeh Betsy Tapp
Amber Salkeld Tolu Adebayo Liberty Young
Under 15 Boys Cross Country Tomas Billenness Leo Freeland Jack Sharp Aidan Murphy
Under 15 Girls Cross Country Ella Carey Jodie Brogden Tia Sinclair-Linton Imogen King
Under 15 Boys Track & Field Zak Freeland George Ho Tim Penley Shawn Ampofo
Jack Rose Yinka Adelowo Joseph Taylor
Under 15 Girls Track & Field Moyin Oduyemi Deborah Lago Lateefah Agberemi Charlotte Underwood
Sara Diaz Asher Cliff-Afemari Lara Moffat Eva Durand
Under 17 Men Cross Country Jack Meijer Finlay Gibbs Galen Butler Robert Hickman
Under 17 Women Cross Country Montana Edghill Anna Ustaran-Anderegg
Under 17 Men Track & Field Ethan Wiltshire Olly Miller Izaac Larbi Jayden Courtenay-Robin
Leo Freeland Sam Featherstone James Frith James Ericsson-Nicholls
Under 17 Women Track & Field Imogen King Abi Fitton Montana Edghill Hannah Weatherley Skye Verwey
Mia Soman Anna Rogozha Freya Wilcox Jasmine Trapnell Adeolu Edungbola
Under 20 Men Cross Country Ewan Forsythe James Minter Devon Harford
Under 20 Women Cross Country Sophie Botham
Under 20 Men Track & Field Jack Meijer Maxwell Brown Kwame Twumasi-Tawiah Ewan Forsythe David Boakye
Niklas Adio Joseph Tolbert James Minter Robert Lewis
Under 20 Women Track & Field Ebony Carr Rachel Oderinde Tia Morris Kacey Kalvin Sophie Botham
Natalie Nurse Joan Peedah Iris-Mae Morse Tia Margan Paige Barnes
Rayner Trophy (Under 17 Men) Ethan Wiltshire Olly Miller Izaac Larbi Jayden Courtenay-Robin
Leo Freeland Sam Featherstone James Frith James Ericsson-Nicholls
Youth Development League (U15 Male) Edward Barber Tim Penley Zak Freeland Shawn Ampofo Rhys Jordan
Youth Development League (U15 Female) Lateefah Agberemi Charlotte Underwood Sara Diaz Asher Cliff-Afemari
Lara Moffat Hope Oguidi Ayesha Jones
Youth Development League (U20 Male) Hamish McGarvie Joseph Tolbert Finlay Gibbs
Youth Development League (U20 Female) Natalie Nurse Joan Peedah Mia Soman Montana Edghill
Most Improved (Male) Jack Rose Zak Freeland Finlay Gibbs James Ericsson-Nicholls
Tom Cuthbertson Jayden Courtenay-Robin Tim Penley
Most Improved (Female) Millie Freeland Rachel Robinson Sara Diaz
Ayesha Jones Lara Moffat Asher Cliff-Afemari
M40 Veteran Mark Roberson Jeremy Vick Chris Finister Matt Clarke
Stuart Boyer Jason Carvalho Daniel Webber Gary Blaber
F35 Veteran Corinne Nurse Wendy Webber Stephanie Johnston Crispina Odunewu
Linsey Ryall Lara Bromilow Carly Scott
M50 Veteran Andre Sinclair-Linton Mark Featherstone Paul Canning Andy Stiles Stewart Fraser
Kevin Church Steve Herring Martin Brent Paul Sutherland
F45 Veteran Emma Beales Diane Presswell Rachel Armstrong Alison Ray
Alex Knowles Julie Jones Sheila Rose
M60 Veteran John Browne Bunt Scott Dennis Edghill Paul Mason
Kelvin Smith Ian Van Lokven John Skelton
F55 Veteran Di Baldwin Di Farmer Hazel Cockerill Jan Hardcastle
Debra Brent Ursula Ghaleb Fi Han Bromilow Jeanette Lawrence
Veteran Winter (male) Gary Blaber Ian Pheasey Steve Herring Kelvin Smith
Martin Brent Eduardo Ustaran Matt Clarke Ben Miller
John Skelton Russell Jones Paul Mason
Veteran Winter (female) Di Baldwin Wendy Webber Alex Knowles
Diane Farmer Lara Bromilow Debra Brent
Road Runner (male) Jonathan Peters Daniel Webber Jamie Seddon Elliot Hind
Graham Jones Mark Palser Mark Ryall Matt Clarke
James Tuttle Tom Hayman Steve Tuttle Tom Cuthbertson
Road Runner (female) Di Baldwin Rachel Robinson Lara Bromilow Melanie Wood
Wendy Webber Linsey Ryall Siobhan Dyer
Ultra Runner (male or female) Sheila Rose Paul Sutherland Russell Rose
Chiltern League (male) Steve Tuttle Jamie Seddon Mark Palser Ewan Forsythe Stephen Herring
Ian Wood Graham Jones Jonathan Peters James Tuttle James Minter
Chiltern League (female) Alex Knowles Elle Roche Katie James Rachel Robinson Diane Baldwin
Debra Brent Ashley Berry Lara Bromilow Melanie Wright
Southern Athletics League (male) Lewis Barnes Dickson Kusi Sam Winters Robert Lewis
Southern Athletics League (female) Natalie Nurse Corinne Nurse Katie James
UK Womenís League Katie James Natalie Nurse Emma Beardmore Kayleigh Presswell Abby Roskilly
Track Trophy (male) David Boakye Dickson Kusi Maxwell Brown Daniel Oderinde John Skelton
Jack Meijer Sam Winters Steve Herring Tom Cuthbertson
Track Trophy (female) Joey Duck Moyin Oduyemi Elle Roche Abby Roskilly Ebony Carr
Field Event Trophy (male) Chuko Cribb Tim Penley Lewis Barnes
James Ericsson-Nicholls Robert Lewis Greg Rutherford
Field Event Trophy (female) Kayleigh Presswell Laura Zialor Emma Beardmore
Eva Durand Lara Moffat Emma Beales
Indoor Trophy (male) Maxwell Brown Ethan Wiltshire Paul Canning John Skelton
Tim Penley Sam Featherstone Greg Rutherford Chuko Cribb
Indoor Trophy (female) Rachel Oderinde Ebony Carr Moyin Oduyemi Charlotte Underwood Diane Baldwin
Swain Winter Trophy (men) Steve Tuttle Jamie Seddon Mark Palser Ewan Forsythe Stephen Herring
Ian Wood Graham Jones Jonathan Peters James Tuttle James Minter
Womenís Winter Trophy Alex Knowles Elle Roche Katie James Rachel Robinson Diane Baldwin
Debra Brent Ashley Berry Lara Bromilow Melanie Wright
Swain Summer Trophy (men) Sam Winters Aaron Adom Chuko Cribb Maxwell Brown Daniel Oderinde
Jack Meijer John Skelton Lewis Barnes Greg Rutherford
Womenís Summer Trophy Ebony Carr Kayleigh Presswell Laura Zialor
Lara Moffat Emma Beardmore Abby Roskilly
Development Coach Dave Millett Rick Townsend Gordon Fallow  Panos Ioannou Malcolm Kidby
Dennis Edghill Leone Kahembe Mick Lee Fiona Darling-Glinski
Performance Coach James Tuttle Diane Baldwin Barry Hearn Panos Ioannou Jeanette Lawrence
Janina Pownall Sharon Edghill Jim Lawrence Jack Kee  Mike Leonard
Official Diane Baldwin Jackson Ryan Julie Davison Jeanette Lawrence
Hazel Lawrence Pete Hall Jim Lawrence Mark & Fiona McGarie
Nick Folwell Rick Townsend Roy Campbell Richard Pownall
Club Person Paul Toombs Rick Townsend Jack Kee David Millett Kelvin Smith
Barry Hearn Gordon Fallow Richard Pownall Sharon Edghill Wendy & Matt Durand
Jackson Ryan Carly Scott Peter Hall Nick Folwell Jim Lawrence
Sportsperson Kelvin Smith Chris Hearn Corinne Nurse Elliot Hind
Jeremy Vick Richard Pownall Dennis Edghill Sharon Edghill
Andrew Wasdell Alana Slater Carly Scott Di Baldwin
Athlete of the Year Kayleigh Presswell Steve Tuttle Lara Bromilow John Skelton Steve Herring
Sam Winters Ebony Carr Lara Moffat Greg Rutherford Jack Meijer